Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szabad egy lánynak bókolni...

Szabad egy lánynak bókolni azért, mert hízott? Vagy ez mindig bunkóság?

Figyelt kérdés

Ismerős lány jócskán kikerekedett, de szerintem gyönyörűbb, mint valaha. Szabad neki bókolni?

Attól félek, hogy ebben a helyzetben a "de jól nézel ki" vagy a "szebb vagy mint valaha" ártatlan kijelentésekből is sértődés lehet.

Hogyan fogadja egy lány, ha a fiú (akár közvetve) jelzi, hogy jól áll neki a teltebb alak?

22/F



2015. szept. 14. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Hülye vagy???? NEM!
2015. szept. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem attól függ, hogy mennyire sokat szedett fel. Ha egyébként egy gebe volt és most egészséges kinézete van, akkor szerintem lehet.

Ha felszedett 30 kilót, akkor bármennyire is jól áll, nem egészséges, így én nem bátorítanám.


Az első esetben egy ilyet el tudnék képzelni:

"Nem tudom, mi van veled, de hihetetlenül jól nézel ki!"

vagy

"Te mit csináltál magaddal? Eszméletlenül jól nézel ki!"


ebben nincs benne az, hogy tudod, hogy azért néz ki jól, mert rájött pár kiló, de ha rávágja, hogy semmit, híztam, akkor megerősítheted, hogy "bárki, bármit mond, szuperul nézel ki és nagyon jól áll!"

2015. szept. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha őszintén mondod neki, akkor hajrá. Pozitív dolgokat mindig mondj, de persze csak ha a szituáció megfelelő.


A "nagyon csinos vagy" szerintem jó bók.

Az hogy ő nincs megelégedve magával, más kérdés, az önbizalmát helyrerakni nem fogod tudni. Ha emiatt besértődik, akkor különösen kellett neki az a bók. Hátha elgondolkozik rajta..

2015. szept. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sunshinedoll ***** válasza:
59%

Szerintem fogyásra, hízásra nem illik, mivel fogalmad sincs arról, hogy ő hogyan viszonyul ehhez. Hacsak nem tudod, hogy az illető sokat dolgozott azon, hogy hízzon/fogyjon, akkor szerintem ne kommentáld a súlyát.

Azt mondhatod neki, ha találkoztok, hogy "Jól nézel ki", de ne mondj olyat, hogy jobban nézel ki kicsit nehezebben v ilyesmi, mert lehet, hogy ő nem szereti,hogy hízott.

2015. szept. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Bókolni szabad, egy "szép vagy" az teljesen oké. De a "de szépen meghíztál" már nem biztos, hogy hízelgő számára. :D

Tényleg olyan, amit csak akkor szabad kommentálni, ha tudod, hogy az volt a célja, küzdött érte. Fogyhat/hízhat valaki betegség, lelki gondok, akármi olyan okból, amit nem tervezett. Ilyenkor érzékenyen reagálhat rá.

De azzal semmi gond, ha kifejezed, hogy vonzónak találod. :)

2015. szept. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, osztálytárs, tizedikben. Mindig vékony csaj volt, aztán egyszer csak kicombosodott, kibögyösödött a lány, megdícsértem, és elküldött a pitsába. Na, aztán két hónap múlva kiderült, hogy a lány várandós.
2015. szept. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem simán bókolhatsz, de azt nem feltétlenül kellene beleszőnöd, hogy régebben rondább volt, vagy hogy azért lett csinos, mert meghízott. A "jól nézel ki", "de csinos vagy ma" simán elmegy. A szebb vagy, mint valaha nálam már necces. Illetve ha olyan bizalmai kapcsolatban vagyunk, akkor már nem az, de ha két szót váltottunk odáig, akkor bizarr.
2015. szept. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
max a nagyiknál mosolygok az ilyen megjegyzéseken. de egy férfi részéről már nem viszonoznám mosollyal.
2015. szept. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szabad, csak ne azt mondd neki, hogy most szebb, hanem azt, hogy NEKED! így tetszik jobban.
2015. szept. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!