Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A szépségirparban diplomásként?

A szépségirparban diplomásként?

Figyelt kérdés

Sziasztok. :)

Már tettem fel hasonló kérdést, de igazából Titeket szeretnélek megkérdezni.


A szépségiparban szeretnék dolgozni. Hogyan tudnék elhelyezkedni diplomásként?

Kémiából teszel emelt értettségit, de a igazából bármit elvégeznék (kivéve az orvosit). :)


Ha kémiával megyek tovább, akkor dolgozhatok a szépségiparban?

Ha igen, hol? Ha nem, milyen más szakon kellene végeznem? :)


Köszönöm szépen,

Egy most érettségizô diáklány :)


2015. nov. 21. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyógyszerész,bőrgyógyász,kémikus,...ezek mind diplomások,kémia kell hozzá emelt szinten és (még ha közvetve is,de)a szépségiparban dolgoznak.


De ha olyanra gondolsz,hogy ruhatervező,sminkes,...oda pont lexarják,hogy hányas vagy kémiából.

2015. nov. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazából ilyen gyártási dolgokon, esetleg üzletláncok vezetôségében, valamilyen gyár+vezetôség közötti kapocsra gondoltam, tehát nem sminkesre vagy ilyesmi. :)


Nagyon köszi a választ! :))

Mindenkinek adom a zöld kezecskét, aki válaszol. :)

2015. nov. 21. 09:08
 3/5 anonim ***** válasza:

gyógyszerészként gondolom ezt megvalósíthatònak. ha csak patikában is leszel, akkor is fogsz keverni testapolokat, ajakbalzsamokat stb...

de nyilván ha a szepsegipar érdekel, akkor megprobalhatsz elhelyezkedni egy magyar vállalatnal. a külföldi cégeknek nem hiszem h van Magyarországon üzemuk..

de van pár magyar kozmetikai márka is, azokat felteszem itthon gyàrtjàk.

esetleg még a vegyész.

2015. nov. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én is diplomásként dolgozom szépségiparban


ezeket a szakokat ajánlom:

vegyész, vegyészmérnök, biomérnök, gyógyszerész, orvos


ha van kérdésed szívesen válaszolok :)

2015. nov. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

vegyész, vegyészmérnök, biomérnök általában kell a szépségiparban, pl. kozmetikum gyártó cégeknek.

a termékek bevizsgálásához, teszteléséhez, esetleg új összetevők kutatásához, stb.

Ilyen gyár kis hazánkban tudtommal nem nagyon működik, bár a Loreálnak szoktam látni néha hirdetéseit. Gondolom ezek a nagy cégek mind francia ill. angol cégek.


Egyébként számtalan egyéb lehetőség van. pl. marketinges, vagy egyéb kreatív szakember is kell az iylen cégeknek, ezenkívül informaikus, manager, pénzügyes szóval gyakorlatilag bármi lehetsz, mondjuk építész ne, de azonkívül kb bármi.

2015. nov. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!