Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomásként nem tudok elhelye...

Diplomásként nem tudok elhelyezkedni a szakterületemen, viszont alacsonyabb beosztásokra azért nem vesznek fel, mert diplomás vagyok? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ha kihagyom az életrajzomból azt a részt, mikor egyetemre jártam (magyarán úgy állítom be, hogy nincs diplomám) és megkérdik, mit csináltam az alatt az idő alatt mit mondjak?

Nyilván hazudnom kell, az igazat mégsem mondhatom, mert megint nem vennének fel. De milyen elfogadható hazugság lenne erre az esetre?

Hallottam már ilyenről, hogy valaki kihagyta a diplomáját az önéletrajzából és így felvették, innen jött az ötlet.



2015. aug. 28. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha esetleg megmondod, hogy milyen diplomád van, mellé milyen nyelvtudásod, akkor lehet, hogy konstruktív válaszokat is kapsz.
2015. aug. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most az lényegtelen, már kiderült számomra, hogy pályakezdőként nem vesznek fel sehova a diplomámmal, mindenhova több év tapasztalat kell. Már eljutottam arra a szintre, hogy beérném egy alacsonyabb végzettséget igénylő munkával is boldogan, de még abban is hátrányban indulok a túlképzettségem miatt. Úgyhogy inkább a kérdésben szereplő problémával kapcsolatban szeretnék segítséget.
2015. aug. 28. 19:41
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

És mégis hogy segíthetnénk?


Próbálkozni kell tovább, elküldeni mindenhova az önéletrajzodat ami csak lehet és egyszer csak behívnak és felvesznek valahova.


diplomát meg nem kellene letagadni, ha már szenvedtél érte jó pár évig.

2015. aug. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

"Most az lényegtelen"

Hát közel sem ...

Bár azért ezzel kb el is árultad milyen diplomád van ,ha lényegtelennek tartod, meg le se mered írni. Normális diplománál szakterületen belül a "legalja" fizetéssel megkeresel egy normális átlagot.

2015. aug. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Diplomat ne tagadd le. Konnyebb egy barmilyen diplomaval munkat kapni mint nelkule.


De ha mindenkepp ezt akarod akkor hazudd, hogy évekig probalkoztal de kibuktál az egyetemrol...

2015. aug. 29. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Kedves #4 mit jelent az, hogy"nnormális diploma" és "legalja fizetés"? Pár évvel ezelőtt hasonló cipőbenjártam , mint a kérdező. Tanár-bölcsész diplomával nem kaptam teljes munkaidős tanári állást, így bővítenem kellet a palettát. Ígymminden olyan állást megpalyaztam, ami kicsit is érdekelt, függetlenül attól, hogy kell - e hozzá diploma vagy sem.


Jelenleg irodai alkalmazott vagyok egy cégnél.

Eleinte én is letagadtam az önéletrajzban a diplomát, de úgyis kiderül és akkor személyesen mondani, hogy" bocsi hazudtam" még inkább ciki. Volt, hogy beleirtam, de a motivációs levélben próbáltam ravilagitani, hogy miért jelentkeztem, miért járnak jól velem.


Sok sikert és kitartást!

2015. aug. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15%

Milyen diploma?

MErt ha bölcsész akkor ne csodálkozz azt felejtsd el KUKA sajnos.

Max ha pszichológus az jó,de a többi bölcsész az önmagában kukába mehet.

2015. aug. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

" de a többi

bölcsész az önmagában kukába

mehet."


Ez egy tévhit. Statisztikak bizonyitjak, hogy egy barmilyen diplomaval konnyebben es jobb fizetessel lehet elhelyezkedni mint diploma nelkul.

2015. aug. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
25%

Hát én ismerek sok például angol szakost fizetése max 150ezer nettó.

Nálunk IT-ban diákmunkán megkeresed ezt a bért.

2015. aug. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!