Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A végleges szőrtelenítés...

A végleges szőrtelenítés valóban végleges? Akik már próbálták/ismernek olyat, aki próbálta, mik róla a vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azon gondolkodtam, hogy megcsináltatom. Nektek milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban? Fájdalmas? Hasznos, valóban végleges?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. jan. 8. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem végleges, mindenhol leírják.
2016. jan. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%

Bocsánat,csak érdekel engem is a téma...

Mit jelent az hogy nem végleges?Mennyire tartós akkor?Pl ha szeretnék intim helyen, mennyibe kerülne és meddig nem nőne ki szőr?Hogy kell ezt elképzelni?

2016. jan. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Hello, én ezt nem ismerem, de hallottam egy olyat, hogy 3X kell elmenni, és hogy az a lényege, hogy a szőrtüszőt összeroncsolják, és akkor már nem tud kinőni belőle a szőr. Meg van valami 100 ezer ft körüli villanós gép, hordozható amúgy, és attól pihésebb lesz a szőr, meg egyre kevesebb, aszondják.
2016. jan. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszi az eddigi válaszokat!

#1: És ha nem végleges, akkor nagyjából meddig tart? Utána azért nem olyan szinten nő vissza, mint "alapállapotában" volt, ugye?

2016. jan. 9. 11:57
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Sziasztok!

Május óta járok SHR-re egy belvárosi szalonba hónalj és bikinivonal területekre.

És.... rohadtul végleges ez a fajta szörtelenítés! :D

Ha friss borostával érkezel és a bör/szörtípusodnak megfelelöen van beállítva a gép (99,999% esély van rá, mert börtípus-teszttel kapod csak meg a bérletet), akkor a lelött szál ki fog hullani és nem nö vissza többé, tehát végleges a kezelés.

Csupán annyi történhet, hogy egy természetes sejtmegújulási folyamatnak leszel "áldozata" 8-10 éven belül, ami hatására vadi új szört növesztesz, de ez egy hónaljnyi területen 2-3 szálat jelent.

A kezelt tüszöböl többé nem fog "egészséges" ször nöni! Esetleg szöke, puha pihék, mint ami a hátadon van.

6. kezelésemen vagyok túl és kb életem legjobb döntése és befektetése volt. :)

Kuponos oldalról vettem a 6 alkalmas bérletet, így egy db majdnem egy gyanta ára volt.

Az elsö alkalom csípett, meleg volt, de ahogy egyre ritkul a szörzet, úgy egyre kevesebb tüszö veszi fel a leadott höt-->egyre csökken a fájdalomérzet. De nem is biztos, hogy ez jó szó rá...egy hidegebb, esös napon menvén esküszöm jól is esett! :D

Kb a 2./3. alkalom után volt brutál a változás. Volt, hogy 2,5 hónapot hagytam ki, mert 3 db szál maradt a hónaljamon.

A bikini az elsö alkalom után is cudar látványos volt. Mindenkinek ajánlom, tényleg. Egy rohadt nagy terhet vett le a vállamról, olcsó volt és a gyantához képest meleg cirógatás volt az egész. :)


PS: az IPL az egy elavult technika, ott csak egy bizonyos fázisban "gyilkol" a fény, emiatt 12 kezelés kell egy területre. Az SHR-nél 2 növekedési fázisban lehet lekapni a szört, így egy átlag nönek 6 alkalom is elég. De kuponos oldalról véve az azt követö esetleges kezelések árából is levonnak, a 8. utániakat pedig a szalon állja.


Hasonlóan hatásos még a dióda szörtelenítés. Az az, amit esztétikai központokban csinálnak 200 ezrekért...

2016. jan. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
25%

Olyan nincs, hogy végleges. Biológusként mondom. Ismerek olyan nőt, aki 1,5 milliónál jár, de szőre az nő ugyanúgy, csak nehány helyen "kikopott", tkp ritkább, de ugyanúgy van. Ő még mindig hisz benne, viszont ez az egész téma az ostobaság és a tanulatlanság kihasználása - pénzlehúzás, egyfajta iparág.

De nyugodtan öljétek ebbe a pénzeteket és tömjétek azoknak a zsebét, akik ezt kitalálták. Mindkét fél maximálisan megérdemli, aki így meggazdagszik és az is, aki kifizeti a pénzt.

Nem kell biológus szakra sem járni, elég a gimnáziumi biológia tudás és máris nem hagyjátok magatokat átb...szni.

2016. márc. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6: Hát ha lett volna esetleg normális biológia oktatás a volt gimnáziumomban anno, akkor talán tudnám. Azért nem kell másokat lenézni, mert bizonyos ágazatokban nincs annyi tudásuk, mint Neked, de lényegtelen. Direkt azért szerettem volna előbb érdeklődni, mivel ehhez speciel egyáltalán nem értek...
2016. márc. 13. 21:48
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok és ezt kikérem magamnak...

Mi köze van annak, hogy mit tanultál egyetemen ahhoz, hogy hatásos-e vagy megéri-e egy kozmetikai kezelésre befizetni a kedves kérdezőnek?

Kb semmi. Egy utolsó gyakorló kozmetikus is nagyobb szaktudással rendelkezik e téren, mint te, kedves biológus.

Különben végigjártál már egy SHR vagy dióda szőrtelenítést?

Vannak ismerőseid, akik évekkel ezelőtt csináltatták meg valamilyen testrészüket és még mindig tart?

Mert rám mindkettő igaz. :)

Őszinte véleményt írtam, aki szeretné, annak szívesen küldök privátban helyzetjelentést kép formájában hónaljról pl.


És nem tudom, hol élsz vagy hova jár a 1,5 milcsit elköltött ismerősöd, de nagyon szívesen küldök szalonlistát, ahol gyanta áron csinálták meg nekem, vagy csak elég fölmenni egy-egy kuponos oldalra és láss csodát....milyen millióról beszélünk? :)


Tény, hogy évekkel ezelőtt az IPL elterjedésével sok embert lehúztak (az kizárólag fehér bőr-fekete szőr kombináción működik), illetve lehetett hallani égési sérülésekről lézeres szőrtelenítéssel kapcsolatban....de változnak az idők, rengeteget fejlődtek a gépek és a beállításaik is precízebbek.

Kíváncsi vagyok a biológiai lehetetlenségi magyarázatodra. :) Orvosok esküsznek és adják a nevüket gépekhez, biztos azért lett ilyen népszerű, mert hatástalan és pénzkidobás.

Nekem az volt a pazarlás, hogy minden másnap kellet borotválkoznom...drága penge, borotvahab, magasabb vízszámla.

Most meg 2 hetente egy húzással leszedem a maradék néhány szálat. Hú, de rossz! :'(

2016. márc. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!