Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet egy piercingről?

Figyelt kérdés

Már negyedikes korom óta mondom nekik, hogy szeretnék egy piercinget a számba, akkor mindig csak legyintettek, és azt mondták, majd 16 évesen lehet(ezt megértettem, mert negyedikben még tényleg kicsi voltam hozzá). Nyolcadik végén ezt a véleményt arra módosították, hogy gimi előtt biztos nem, majd meglátjuk, milyenek a tanárok és utána. Szerencsére elég toleráns helyre járok, a tanárok kérdezték, hogy mikor lesz lila megint a hajam(gólyatáborban be volt festve), a többi osztálytársam piercingjeit is dicsérik, de sokaknak van a suliban még "extrém" ékszerük.

Most, hogy már közeledik a "kitűzött" időpont(a 16. szülinapom), már nem olyan biztosak, sok vita is van belőle, szerintem azt hitték, hogy ez csak egy múló hóbort lesz.

Én teljesen biztos vagyok benne, hogy ezt szeretném, de titokban nem érné meg megcsináltatni, mert azt mondják, hogy nem járhatok edzésre, ha szúratok, és amúgy is kivetetnék.

Hogyan győzzem meg őket, hogy megengedjék? Esetleg valamilyen tapasztalat ezzel kapcsolatban?


15/L



2016. jan. 12. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyébként nem szolgálsz rá arra, hogy a szüleid így büntessenek, akkor én leülnék velük beszélgetni, hogy több évvel ezelőtt mit ígértek és nem képesek betartani, akkor tőled se várják el a jövőben, hogy betartod az ígéreteidet. Illetve biztosan megmondnám nekik azt is, hogy a bizalmad feléjük teljesen megromlott.

Csak komolyan, felnőttként. Kerüld a hisztit vagy a kiborulást. Inkább a lelkiismeretükre próbálj hatni.

2016. jan. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van.

+

http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__smink-es-kie..

A 2. és 5. választ nézd, azokat én írtam és szerintem ide is érvényesek.

2016. jan. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
43%
Igaz az is hogyha minnél jobban tiltanak valamit az annál jobban vonz. Lehet hogy azért halaszgatták mert nem akarták hogy akkor és abban a percben mérges legyél rájuk,utáld őket,és nehogy titokban megcsináltasd. Én 20 vagyok és csak most gondolkodok ilyeneken,szerintem semmi baj nem lesz abból ha még vársz. 16évesen még gyerek vagy...hidd el várj még vele mondjuk 2évet.
2016. jan. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szerintem semmi baj nincs azzal hogy 15 évesen akarod. nekem 15 évesen lett meg a dupla helixem mostmeg ujj piercingem is lesz, és a lényeg hogy ezeket ki lehet venni szóval nem maradandóak. ezért tudom h még nem tetkó lesz mert azt valszeg megbánnám ha mostcsináltatnám. a pc okés.

de hogy a kérdsére válaszoljak. az én szüleim sem akarják. nem is akartak de én egyrészt rengeteget mondogattam nekik folyton felhoztam. nembaj ha veszekedés lett belőle de érzékeltettem hogy kitartok mellette. gondolom ezt már nélad is észrevették :D

másrészt tényle kérdezd meg hogy : anya, apa. komolyan, miért nem lehet? miért fájna nektek hogyha nyelv (gondolom arra gondoltál a szádba alatt, vagy ajakra?) piercingem lenne? ezer éve akarom és ez csak egy lyuk. ha kiveszem összeforr és nemlátszik majd semmi (ha szerencséd van :D) utána. (jaaa és egyszer felhozhatnád h szeretnél tetkót. amikor ezen feldühítik magukat akkor közöld hogy csak vicceltél és igazából csak egy piercinget szeretnél :D én egyszer kipróbáltam és nem is voltak olyan idegesek és sokkal kevésbé ellenkeztek a pc miatt :D)

2016. jan. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!