Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék elég bátor,...

Hogyan lehetnék elég bátor, hogy olyan legyen a külsőm, mint amilyen szeretném, hogy legyen? 18/L

Figyelt kérdés

Semmi önbizalmam és bátorságom nincs, mondhatni a legszürkébb kisegér vagyok mindenki és sajnos a saját szememben is. Pedig ennél sokkal több vagyok, egyszerűen nem merek 'kitárulkozni'. Imádok sminkelni, de csak itthon merek új dolgokat kipróbálni. Öltözködéssel ugyanez, nem merek olyan ruhákat venni, amik igazából tetszenének, helyettük olyanokat veszek, amik minél jobban eltakarnak, és egyszerűek.

Lenne lehetőségem változtatni de nem tudok/merek, félek, hogy akik eddig úgy ismernek mint a csendes szürke kisegér mit gondolnának, és hasonlók.


Valamit lehet tenni ez ellen? Évek óta boldogtalan vagyok, mert képtelen vagyok megvalósítani magamat(NEMCSAK A KÜLSŐMRE GONDOLOK EGYÉBKÉNT).

Minden segítséget/ építő kritikát várok, köszönöm előre is:)

18/L



2016. jan. 23. 17:50
 1/4 anonim válasza:

Lehet az az egyik problémád, hogy saját magad számára is szokatlan, hogy másfajta ruhákban/külsővel menj el otthonról. Ez azért van mert mást szoktál meg. Ha időközönként (például hétvégenként) így fogsz öltözködni, egy idő után már nem lesz neked sem szokatlan, és akkor már nem fogod furán érezni magad akkor sem, ha többet vagy azokban a ruhákban, amik tetszenek.

Remélem tudtam segíteni.

2016. jan. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy csak nem a megfelelő emberekkel vagy körbevéve? Én ha felidézem az én kitárulkozós időszakomat (gimi vége felé, 18-19 éves koromban), amikor kitörtem a konszolidált jófiú szerepből, amiben többnyire tanáraim és szüleim kedvére tetszelegtem, főleg az okozta, hogy találtam magamhoz hasonló embereket, barátokat, akik úgymond segítettek a nagyobb közönség véleményét elengedni, illetve segítettek felfedezni önmagamat. Egy idő után meg már büszkeségként éltem meg az egyéniségemet. Gimi alatt meg főleg olyan srácokkal barátkoztam, akik egyébként abszolúte nem az én hullámhosszomon voltak, csak mivel jó az alkalmazkodóképességem, idomultam.

Szerintem fogd fel úgy a dolgot, hogy valójában mindenki egy totál más ember, egy egyéniség. Csak van, aki ezt bátran fölvállalja, mert felismeri ebben az értéket, van, aki pedig a konfrontációk elkerülése végett inkább a többséghez idomul. Pfú, de amíg nem mered önmagadat adni, nagyon szürke az élet. Úgyhogy nosza! Meg amúgy, nem tudom, mennyire erős az angolod, de ha nem is, érdemes kibogarászni a wikihow egy-egy témába vágó cikkét. Pl.: [link]

Én anno tök sokat olvasgattam itt, és szerintem nagyon jól összefoglal és leegyszerűsít egyébként bonyolultnak tűnő dolgokat.

Megyek is tovább, és szurkolok így látatlanba is! :)

2016. jan. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2


Köszönöm a választ és igazából tisztában vagyok vele, hogy rossz emberekkel vagyok körülvéve de nem tudom hogyan ismerhetnék/találhatnék másokat. Neked hogy vagy hol sikerült? Az a baj egyébként, hogy bizonytalan vagyok magamban és mivel nem olyan vagyok mint aki igazából nem tudok hasonló embereket megismerni, és félnék beszélni velük.

2016. jan. 23. 19:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Fogod magad és megteszed. Ez ilyen egyszerű.

Az ismerőseid egy része észreveszi, a másik felének meg fel se fog tűnni kb. Három nap után meg a kutyát se fogja már érdekelni, hidd el. Másoknak nem te vagy a világ közepe, úgyhogy kár ezen pörögnöd. Veszel egy nagy levegőt és kész, utólag pedig majd te is csak röhögni fogsz a görcsöléseden.

Más nem tud helyetted változtatni semmit, magadnak kell megtenni.

2016. jan. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!