Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Lányok, ti mennyit költötök...

Lányok, ti mennyit költötök havonta szépségápolásra?

Figyelt kérdés
Pl. műköröm, fodrász, kozmetikus ilyesmi? És ezekből szerintetek mi az alap, aminek egy nőnek meg kell, hogy legyen mindig?
2016. febr. 21. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Kb. semmit nem költök. Évente 2x-3x megyek fodrászhoz,mert hosszú hajam van. Eddig 2x volt géllakkom,egy ősszel,egy meg karácsonykor. Kozmetikushoz nem járok. Sminkelni nem sminkelek,egy korrektorom van.Közbe veszek 1-1 körömlakkot.Szerintem évente nem költök többet 15ezer forintnál.
2016. febr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kb. semmit.

Nincs műkörmöm, mert szép a saját körmöm.

A hajamat magam festem. Kb. 4 havonta vágatok belőle. Szóval az nem nagy kiadás.

Szőrtelenítést epilátorral oldom meg otthon.

Mű dolgaim nincsenek, pl. műszempilla, póthaj, tetovált szemöldök, száj, stb.

Kozmetikushoz nem járok, nincs gond a bőrömmel. Kiszoktam próbálni mindenféle krémeket. Nem a legolcsóbbakat, pl. Clinique, Clarins, La Roche Posey, ilyesmi márkákat. Olyan 10-20 ezer között van egy-egy krém, kiszerelés nagyságától függően, de ezek meg sokáig kitartanak, nem kell minden hónapban megvenni. Még parfümből szoktam drágákat venni, mert ami van pár kedvencem, azok pont nem az olcsóbb kategória. De másra nem nagyon költök sokat, és rendszeresen.

2016. febr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 ~OnLány~ ***** válasza:

Hmm,műkörmöm még sosem volt,mert szép hosszúak a sajátjaim.Fodrászhoz járok,4-5 havonta biztosan.

Szóval ha az is elfogadható,akkor mondjuk inkább sok kencét vásárolok a hajamra,nem hajfestéket és nem is samponra értem,hanem pakolásokat,szérumokat.Inkább ez köt le,nem az,hogy műkörmöt csináltassak.Szóval ez is így költséges,de nem bánom.


Hogy mi az alap,semmi.Ki mint veti ágyát,úgy alussza álmát.Szóval aki akar,többet költ magára,jobban odafigyel a külsejére,hogy mindig tökéletes legyen,van akinek elég csak egy normális,ápolt kinézet.

Ez egyémfüggő,ez a véleményem.

2016. febr. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy alap. Van akinek eleve elfogadható a bőre, és hosszú haja van aminek a végét le tudja vágni magának is. A körmös meg szinte mindenkinek felesleges, hülye szokás.


Rövid frizurát viszont rendszeresen kell vágatni, problémás arcbőrt kezeltetni. De akinek ez felesleges, az csak fölöslegesen szórná rá a pénzt.


Személy szerint nem járok egyikhez sem. Itthon festek hajat és használok bőrradírt, ez kb havi 1000Ft. Használok még mást is az arcomra, de azt akkor is használnám ha járnék kozmetikushoz.

2016. febr. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Sunshinedoll ***** válasza:

Műkörmöm nincs, kozmetikushoz nem járok, a fodrászom meg 500 Ft-ért vágja a hajam :D

Amúgy otthoni bőrápolási kozmetikumokra elég sokat költök.

2016. febr. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szép saját körmöm van, a hajam magamnak festem és vágom, arcápolást is meg tudom oldani magamnak otthon. Szóval ilyesmikre nem költök.
2016. febr. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 piriiiii ***** válasza:

Keveset. Az általad felsoroltakhoz nem járok, közülük is fodrásznál jártam 19 évem alatt kb 3-szor, megoldom magamnak a hajkérdést.

Nyilvánvalóan van a háztartásban tusfürdő, sampon és az ezekhez hasonló alap kellékek (vatta, egészségügyi dolgok, fültisztító, fogkrém, stb.), de ezeket sem havonta vásárolom/vásárolja a család, mert hosszabb idő kell az elfogyasztásukhoz.

Kb 2-3 havonta megveszem magamnak, ami csak nekem kell: ricinusolaj, ami nem több 300 forintnál és kitart félévig akár (leginkább szempillára használom, azt minden éjjelre, meg néha, havonta kb kétszer hajra), meg a sminkeszközök, de ezek közül is csak a spirál, ami gyorsabban fogy. Ja, meg persze testápoló, arckrém, kézkrém.

Legutóbb (tiszta) hennát vettem hajra, és lehet, hogy ez rendszeres lesz, az meg ugye olyan 2-3 ezer forint körül van legfeljebb.

És még olyan dolgok, amik szintén minden háztartásban fellelhetőek: olívaolaj (hajra), de nagy kiszerelésben, így az is sokáig tart, almaecet, szintén sokáig kitart, szódabikarbóna, esetleg teák haj/arcöblítőnek, pakolásokhoz kellő dolgok.

Amúgy eddig idén a henna volt az egyedül, amire költöttem, de igazából azt se én vettem, hanem egy barátom, meg egy alapozót vettem még év elején.

Alig várom, hogy nyár legyen és ne kelljen folyton kenegetni az arcomat/számat, borzalmas, hogy kiszárít a hideg idő. :(

2016. febr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 piriiiii ***** válasza:

Az alap pedig a higiéniához kellő eszközök (tusfürdő, sampon, száj-fogápolás, vatta, kéz-körömápolás, stb), igényes és tiszta ruhatár, ami rendszeresen van mosva, és esküszöm, még az ágynemű tisztán tartása is fontos, elvégre rengeteget tartózkodunk ott, éjjel forgolódva sok kosz kerülhet az arcunkra, hajunkra a párnáról például, fontos az egészséges táplálkozás is. Az igazi, belülről jövő szépség egész életmódot is megkövetel. :)

Ezen felül van minden más, sminkeszközök, körömlakkok, hajfestés, stb. Ezek nem feltétlenül szükségesek a szépséghez. De egy igényes smink, egy szép lakk jó tud lenni és sokat dobhat az emberen.

2016. febr. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Alig valamit.


Műköröm helyett a sajátom is rövidre vágom.


Ki nem állhatom, ha a hajammal babrálnak, fodrász nem kell. Nem festem.


Kozmetikushoz Mo-on rendszeresen jártam, külföldön sokat próbálkoztam -magyarokkal is- ,de nem volt olyan, aki megfelelt volna az otthon megszokottnak.

Itthon, konyhai dolgokkal vacakolok kozmetikus híján.

2016. febr. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!