Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Csak nekem esik rosszul 32...

Csak nekem esik rosszul 32 éves férfiként, hogy majdnem minden boltban jó napot kívánokkal köszönnek és alig van szia?

Figyelt kérdés
Nem vagyok öreg, hogy így köszönjenek, sportolok, fiatalosan öltözködök. Bár kvzóban, kint standokon, pizzériában, mekiben sziával köszönnek. De pl bárhová máshová megyek, akkor jó napot kívánokkal. Igaz a 30 felettiek köszönnek így nekem.
2016. júl. 5. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én például 12 éves vagyok a boltokaban általában magáznak
2016. júl. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem öregségkérdése, hanem illemszabály. AZ illemszabály szerint mindenhol még egy mekiben is magázva kéne köszönni, mert ugye nem kérdezték meg, hogy "tegeződhetünk".

Ha valahol magázódnak az nem rossz, mert legalább tudják az illemet ami ma már elég ritka.

Egyébként engem pont az ellenkezője irritál. Az, hogy bemegyek egy üzletbe és egy 17-18 éves eladó simán letegez.

2016. júl. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele hogy nekem igazából mindegy. A mekiben meg ilyen helyeken tudom hogy sziáznak, ott én is azt mondom, mindenhol máshol jónapot. Aztán néha összejön az hogy én jónapotot köszönök, a másik meg sziát, és korombeli vagy fiatalabb. Az olyankor kicsit furcsa. De nem szoktam ezzel különösebben foglalkozni.
2016. júl. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Így kell, azért köszönnek így. Nekem is megmondták mikor boltban dolgoztam, hogy mindenkit magázni kell, kortól függetlenül.
2016. júl. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 pinkpancser ***** válasza:
A legtöbb helyen így szokás kortól függetlenül. Bár vannak akikkel napi szinten találkozok, azok már tegeznek ha nincs ott a főnök.
2016. júl. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb helyen így szokás, aki nagykorúnak néz ki azt magázzák.
2016. júl. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 23 éves vagyok, a legtöbben 18-19 évesnek néznek, én mégis magázok mindenkit, engem is magáznak, de csak mert a munkám során ezt szoktam meg.

Ez szerintem nem baj, hisz fiatal felnőtt vagy, de felnőtt.. ez nem azt jelenti, hogy öreg lennél, csak ezzel megadják a tiszteletet Neked, ahogy Te is másoknak.


23N

2016. júl. 7. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
14 vagyok és mindenhol magáznak, pedig fiatalabbnak nézek ki. Szerintem egyébként kötelező tiszteletből csinálják a legtöbb helyen.
2016. júl. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!