Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ha borotválom a lábam, a szőr...

Ha borotválom a lábam, a szőr nem nő gyorsabban, nem lesz sötétebb?

Figyelt kérdés
Igazából azért kérdezem, mert mindenfelé olvasom, hogy a borotválástól erősödik a szőr, nem erősödik a szőr. De mit is jelent pontosan, hogy erősödik vagy nem? Mert szerintem vastagabb nem lesz, csak nem ugyanolyan alakú lesz és szerintem ettől tűnik vastagabbnak vagy sötétebbnek. De az emberek mit értenek az alatt, hogy erősödik?

2016. aug. 21. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Az emberek mendemondákban hisznek, erre csak dermatológus tud tudományosan is megalapozott választ adni. Én nem vagyok az, de azt hiszem, hogy itt inkább a borotválásnak a bőrre kifejtett hatásáról van szó. A bőr felső, elszarusodott rétegét ugyanis leszedi a borotva, ezáltal vékonyodik a bőr és jobban látszanak a benne levő szőrszálak. Emellett ez a mechanikai inger feltehetően némileg fokozza a bőr vérkeringését, ami a szőrhagymák jobb tápanyag ellátottsága miatt fokozhatja a szőrnövekedés sebességét.
2016. aug. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én néhány évig epiláltam a lábam majd áttértem a borotvára mert mindig kiütéses lett tőle a lábam. Már több éve borotválom és nem látok semmi változást hogy erősebb, feltűnőbb lett volna vagy gyorsabban nőne mint előtte :)
2016. aug. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz sem erősebb, sem sötétebb.
2016. aug. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A szőr ugyanúgy nő vissza, 10+ éve borotválom magam, elég sok helyen, semmivel nem lett másabb szőröm, sem több, se erősebb, se sötétebb. Max erősebbnek tűnhet, mert nincs elvékonyodott vége, mint normál esetben.
2016. aug. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Látszólag esetleg, de valójaban nem. Ha tövestül téped ki a szőrt, akkor annak több idő kell, amíg kinő a bőr alól és elér egy bizonyos hosszúságot. Borotvánál a bőr felszínén vágod el a szőrt, így annak már rövidebb idő is elég, mire eléri ugyanazt a hosszúságot.

Vastagabbnak, sötétebbnek meg azért tűnik, mert ha tövestül távolítod el, akkor az új szőrszál fokozatosan a vége felé vékonyodik. Borotválás esetén ott vágod el a pengével a szálat, ahol vastagabb, mint a végén. Amikor pedig nő, végig ugyanolyan vastag, ezért latszik erősebbnek és sötétebbnek.

De a szőr szerkezetét nem változtatja meg a borotválás.

2016. aug. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem erősíti.

Utolsó válaszát annyival egészíteném ki, hogy ha elég ideig nő egy szőrszál ugyanúgy elvékonyodik.


Nem tudom kinek milyen a fodrásza, de az enyém imádja mutogatni a hajvégeim "eddig vágom, nézd meg hogy el van vékonyodva". Hajvágás után a szálak vége vastagabbnak tűnik és kicsit szúrós. A tested többi pontján is így működik. Az meg teljesen mindegy a bőrfelszíntől milyen távolságra vágod el a szálakat.


Nem is értem amikor itt írják egyesek, hogy ők ollóval vágják a szőrüket, mert a borotva erősít. Közben meg ugyanaz a két dolog működési elve, elvágod a szőrszálat.

2016. aug. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! :)
2016. aug. 22. 08:18
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ne dőlj be az ilyeneknek... Ez nagyon egyén függő.

Aki hajlamos a szőrösödésre az fog is. Nem véletlen hogy a férfiaknak az elején piha szőr van az arcukon majd egyre durvul.

Ez nagyon egyén függő.

2016. aug. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolóra reagálnék. A borotva nem fogja befolyásolni a hormonszintedet :) Úgyhogy nem fog miatta (de más miatt sem) gyorsabban vagy erősebben nőni.
2016. aug. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Valóban nem változtatja meg, de a már kinőzz szőr nem nő tovább és az általában vékony ami borotválás hatására megvastagodhat ha nem olyan vékony szálú mint volt... erre mondják hogy megerősödik.
2016. aug. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!