Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szabadtéri vs benti fotók/selfie?

Szabadtéri vs benti fotók/selfie?

Figyelt kérdés

sosem voltam az a nagy selfie-zös, most így 16 évesen kezdtem el talán tényleg, viszont eléggé mixelt érzéseim vannak vele kapcsolatban.

amikor beltéri fotókat csinálok, akkor egészen szép képek készülnek rólam, és még nekem is szinte tetszik, pedig mindig is alacsony volt az önbizalmam, de ez őszintén jól esett hogy egész tűrhetően néztem ki rajtuk.

viszont amint kint szabadtéren próbálok csinálni, akkor az egész arcom ráncosnak tűnik, és a szemeim olyanok mintha már egy hete nem aludtam volna, sápadtak és karikásak, és az egész arcom hát.. elég csúnya, barátságtalan és ráncos. biztos a mindenfelől jövő fény miatt lehet.

viszont amint bemegyek, már megint jól nézek ki a fotókon, még az olyan szobákban is, ahol több oldalról árad be a fény. olyan mintha kicseréltek volna

persze mindenki a lehető legjobb fotót szeretné készíteni magáról, de szeretnék őszinte képet csinálni, ami tényleg tükrözi ahogy kinézek, és elég aggasztó hogy nem tudom melyikre hagyatkozzak. a kültéri fotóim azt sugallják hogy elég csúnya vagyok, a beltérieken meg még jól nézek ki.:/

nektek mi a tapasztalatotok? vagy mit gondoltok, melyik az ami az igazat mondja? vagy hát nem is tudom.. össze vagyok egy kicsit zavarva ezzel az egésszel..



2016. okt. 26. 16:26
 1/1 anonim ***** válasza:
72%

pont fordítva van, mint ahogy te gondolod. nem a szabadban jön mindenfelől a fény, hanem a szobában.

a szobában gyakran több fényforrás is van, nem csak egyetlen lámpa, hanem akár több lámpa is, az ablakon beszűrődő fény is beleszól a megvilágításba, ráadásul falakkal és mindenféle tárgyakkal vagy körülvéve, amik mind különböző irányokból verik vissza a fényeket.


a szabadban csak egy fényforrás van, a Nap. Ha felhős az ég, akkor szórtabb a fény és ha havas a táj, vagy vízben, vízparton vagy, akkor több felől verődik vissza, de a szabadban általában csak egy fényforrásod van és az általában egy konkrét irányból világít meg, ráadásul többnyire elég erősen is. azért lesznek mindenféle árnyékok az arcodon, mert nem jó irányból világít meg a nap és az árnyékosabb részeken kirajzolódnak a ráncok, szem alatti táskák, stb.

kísérletezés képpen ne törődj a kép hátterével, ne arra koncentrálj, hogy mi előtt akarsz fotózkodni, hanem próbálj meg a szabadban egy kicsit forgolódni szelfizés közben és nézd meg, hogy ha más irányba fordulsz, akkor hogyan változnak a képeken azok az árnyékok, amikkel bajod van. egészen biztos, hogy fogsz olyan helyzetet találni, amiben jó irányból süt a Nap (leginkább szemből) és akkor nincsenek, vagy nem olyan durvák az árnyékok.

megpróbálhatod azt is, hogy egy fehér lapot, vagy valami más vlágos dolgot tartasz magad elé, hogy arról verődjön az arcodra egy kis fény, így más irányból is kap fényt az arcod (szaknyelven úgy nevezik, hogy derítés). ez a más irányból érkező fény kedvező esetben csökkenti, vagy el is tüntetheti az arcon ráncokat és monoklikat kirajzoló árnyékokat. esküvői beállított képeknél erre például sokszor nagyon jól használható a menyasszony fehér ruhája, de nagyon sokszor használnak a fotózásokon különféle derítőlapokat, vagy ugye több irányban elhelyezett lámpákat is.


ezen a képen például azt látod, hogy a modell feje fölött eltakarják a napfényt, hogy ne direktbe érje (talán valamennyit átereszt, de az már szórt fény, nem egy felülről jövő direkt fény) és két oldalról fényes derítőlapokkal tükrözik rá a fényt, hogy a megfelelő irányokból kapja a világítást.

[link]


ezen a videón megnézheted, hogyan változik meg az arc látványa attól függően, hogy a fény milyen irányból éri:

https://www.youtube.com/watch?v=uqTuo2yQBXM


jó kísérletezést. ha érdekel a téma, akkor érdemes lehet utánanézned a portréfotózás szakmai fogásainak, sokat segíthet a jobb szelfik készítésében is...

2016. okt. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!