Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Másoknál is előfordul a...

Másoknál is előfordul a hihetetlenül változatos arc?

Figyelt kérdés

A kérdés először furának tűnhet. A lényege az,hogy gyakorlatilag mindenhol máshogy látom vissza magam, és mások is máshogy látnak.

Ha más keveset alszik,akkor maximum táskás lesz a szeme,nálam gyakorlatilag az egész arc megváltozik. A fő gondom az,hogy 2 féle vélemény van,amikor valaki rámnéz. 70-80%-ban jóképűnek vagyok titulálva, a maradék 20-30% pedig nem azt mondja,hogy nem vagyok az, vagy azt,hogy nem az ő esetük vagyok,hanem azt, hogy iszonyatosan ronda vagyok.


Az a helyzet,hogy azért nem tudom magam sehova sem sorolni,mert én is mást látok, az emberek is mást mondanak, a tükörben nézve jól nézek ki, és ha abban a pillanatban akarok egy képet csinálni,akkor azon mintha egy másik ember lenne..Ugyanez a helyzet a kamerákkal.

Sokszor vettek videóra, mintha egy másik ember lenne. Amikor lefotózok valakit, vagy levideózom,akkor ugyanúgy néz ki,mint a képeken, én meg nem is hasonlítok. Legalábbis amit mondanak rólam ,vagy amit a tükörben látok.

Ez lehet a fotogénség hiánya is?



2017. jan. 2. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok. Sokszor másnak látom magam. De szerintem ez lelki dolog inkább. Mert akkor látom magam szépnek, ha frissen megmosom a hajam, szép a bőröm. De ha nem vagyok éppen a toppon vagy kijön egy pattanás, akkor már rondának látom magam. Pedig ez nonszensz, egy pattanástól nem változik meg teljesen az ember.

Szóval nálam ez szerintem önbizalom hiány.

Az egyébként teljesen normális, hogy x ember helyesnek tart, y meg nem. Ebben semmi fura nincs. Ezzel szerintem mindenki így van. Biztosan, akit te nagyon szépnek tartasz, azt is rondának tartja valaki más.

Hát igen, sajnos nem mindenki fotogén. Én sem igazán. Na még én nem használok semmiféle szűrőt, photoshopot, stb. És azért azokkal nagyon-nagyon más lesz az eredmény.

Na meg az, hogy te valakit ugyanolyannak látsz a képen, nem jelenti azt, hogy ő is elégedett magával. Ő meg lehet, hogy azt gondolja, hogy te nézel ki jól a képen, és ő tök más, mint amilyen szeretne lenni.

2017. jan. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az nem lenne fura,ha az egyik ember helyesnek tart a másik meg nem. Itt az a fő probléma,hogy csak 2 vélemény van. Vagy helyesnek mondanak,vagy iszonyatosan rondának. Ezért nem tudom sehova sem sorolni magam. Tükörben is mindig mást látok.
2017. jan. 2. 19:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát azt írod, hogy 70-80 % helyesnek tart, és csak 20-30 rondának. Azért a helyesnek tartók eléggé többségben vannak. Szóval rájuk hallgass :D
2017. jan. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nyilván nem azt várom, hogy mindenki szerint helyes legyek. Csak alapból sem magas az önbizalom-szintem. Nem segít rajta,hogy "hmm de helyes vagy" aztán meg megkapom,hogy iszonyatosan ronda. A tükörben meg nagyon változó.
2017. jan. 2. 19:23
 5/6 anonim ***** válasza:

4: na látod, nálad is az önbizalommal van gond :)

Szerintem örülj annak, hogy ennyi embernek tetszel.

Olyan meg sose lesz, hogy mindenki elégedett legyen veled (semmiben sem, ez nem csak a külsőre vonatkozik, nem lehet mindenkinek megfelelni).

2017. jan. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem kötözködésből,de még mindig nem az a probléma,hogy valaki rondának tart. Hanem,hogy nem tudom magam hova sorolni. Az önértékelést segíti meg az önbizalmat,ha valahova tudod magad sorolni.

Hmm, én ronda vagyok ,de vállalom. Én kövér vagyok, de vállalom. Én szép vagyok, örülök neki, stb.

Palvin Barbira is mondják,hogy átlagos, ronda, stb ,de ott pl nyilvánvaló, hogy vagy irigyek, vagy szimplán nem a zsánerük.Azzal semmi gond nincs, de nálam nincs átmenet, és ezen az sem segít,hogy magamat is folyton másnak látom a tükörben.

2017. jan. 2. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!