Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Valóban olyan előnytelen a...

Valóban olyan előnytelen a "körte testalkat"?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, 171 cm magas, és 56 kiló.

Régebben mindig nagyon vékony voltam, volt, hogy túlzottan is, ezt sok betegségnek és lelki problémáknak "köszönhettem". 2 évvel ezelőtt azonban megtaláltam a lelki békémet, egyre kevesebbet voltam beteg, s végre egészségesen néztem ki, nem látszottak a bordáim, aminek nagyon örültem!

Azóta is tartom az 55-57 kilómat, viszont a testalkatom sokat változott. Az idő múlásával azt vettem észre, hogy nem jók rám csípőben a nadrágok, feltudtam húzni a combomig, de onnantól tovább már jóformán egyiket sem... A csípőm sokkal szélesebb lett, a fenekem is formásabb, a combjaim is másabbak lettek. A felsőtestem változatlanul ugyanolyan. Elkezdtem nőiesedni. Ahogy elnéztem magam a tükörben eléggé hasonlítottam egy körtére, amit jópofának találtam. :)

Mostanság ahogy új embereket ismerek meg a mindennapjaim folyamán, baráti társaságok, munkatársak, stb. egyre inkább azt vettem észre, hogy mindenki a homokóra alkatú nőket részesíti előnyben. Semmilyen más testalkatot nem igen említenek pozitív szempontból nézve, mindig csak a savazás... Elkezdett érdekelni a téma. Olvastam pár cikket (bár ne tettem volna...) amiben szabályosan KÖVÉRNEK, DUCINAK, MOLETTNEK nevezték a körte-alkatú nőket, na meg hogy ez mennyire nem tetszik sok pasinak, és edzeni kell sokat. Kicsit sem értettem, mivel ahogy van vékony és molett homokóra alkat, így gondolom körték között sem csak vékonyok és csak ducibbak vannak.

Én már évek óta itthon edzek (nem fogyókúra miatt, csupán mozgok :) ), és egyáltalán nem is érzem magam ducinak, meg hát nincs is rajtam semmi felesleg, hogy lennék már duci?

A jelenlegi párom szerint szép vagyok, és nincs semmi gond az alkatommal, de több volt párom régebben rengetett osztott, volt hogy nyilvánosan meg is aláztak, hogy miért nem lehetek olyan alkatú mint ez a lány, vagy az a lány, és hogy XYZ-nek a barátnője annyira csinos, neki meg vagyok én... Többek között ezért voltak lelki gondjaim.


Most valóban ronda, előnytelen a körte alkat, vagy csak a körülöttem élő férfiakban, volt párjaimban van/volt ez a kép?


Hozzátenném, hogy már meg vagyok elégedve önmagammal, viszont megingott kicsit az "önképem", pont ezért tettem fel ezt a kérdést!


Képet nem küldök, a vélemények mellé nemet és életkort kérnék! Értelmes válaszokat szeretnék!

Előre is köszönöm! :)



2017. jan. 27. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Előnytelen? Minden bikinit erre az alkatra gyártanak. Különben meg szerintem szép a körte forma, a volt barátaid voltak tuskók. 30/n
2017. jan. 28. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszod! :)
2017. jan. 28. 13:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól még,hogy valaki körte testalkatú,nézhet ki nagyon jól és a testsúlyod is tökéletes a magasságodhoz.:)
2017. jan. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Nekem is olyan az alkatom és nem fogom szépíteni: nem vagyok oda érte. Az erős csípőm és a vastag combjaim miatt mindig kicsit teltebbnek nézek ki, mint vagyok és nekem is van ismerősöm, aki kövérezett le.

DE tényleg nagyon oda kell figyelni arra, hogy milyen szabású ruhákat veszel fel és a farmer zsebei is nagyon kényes ügyek nálam.

A joker peplum szoknya, ami viszont olyan alakot tud varázsolni erre az alkatra, hogy hűű :D

Legalább próbálj fel egy feketét (tuti önbizalom növelés :D)

18N

2017. jan. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat! :)
2017. febr. 3. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!