Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Sokan miért akarnak hamisított...

Sokan miért akarnak hamisított sminktermékeket venni? Annak mi értelme van?

Figyelt kérdés
A bevizsgálatlan vackok tönkreteszik az arc bőrét, meg mást is. Ha valaki meg felken egy rúzst nincs ráírva milyet használ a szájára.
2017. febr. 6. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokan abban bíznak hogy bajuk nem lesz tőle, ugyanakkor senki sem tudja hogy a High End sminkterméked csak egy olcsó hamisítvány.
2017. febr. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Jaj nem úgy kell elképzelni hogy felkened és leolvad az arcod, persze én csak olyat veszek amiről van vélemény, pl aliexpressen de nem sósavval gyártják, ugyanúgy smink csak olcsóbb anyagokból de manapság már ezek is elfogadhatóak, 80 centért (kb 200 forint) rendeltem lip staint, azon kívül hogy egy kicsit szárít (rádobok egy kis ápolót és máris tökéletes) többen is kérdezték hogy az istenbe van mér rúzsom 3 órával egy étterem végigzabálása után. Pont a minap rendeltem 99 centes ajakápolót, jobban helyrehozta a számat mint eddig bármi, szintén egy dollár alatt van teljesen jó szemöldökceruzám (na attól a 4 csíktól amit húzok vele, biztos attól leszek majd rákos). Nem arra kell gondolni hogy ha nem tudjuk mi van benne máris arzénnal tömik a kozmetikumokat, úgyanúgy sminktermék ,a sarki drogériában, bizsu/körömlakk/pipere bolbtan a város szélén ugyanennyire biztonságos vackokat kapsz csak drágábban és még gagyibbak. Jó mondjuk alapozót már csak azért se veszek mert rendeléskor nem láto ma színét de most nem egy 200 pozitívan értékelt szemhéjpúdertől fog lerohadni az arcod.
2017. febr. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

[link]


Én sem nagyon értem, szerintem nagyon igénytelen ilyen kínai szarokat magadra kenni. Én inkább megveszem pár száz forintért a drogériás ajakápolót, meg kiadok több pénzt egy minőségi márkás rúzsra mint hogy ólommal meg még kitudja mivel tömött szart tegyek a számra. Lehet nem fog lerohadni tőle, de szádról akarva akaratlanul bekerül a szervezetedbe, ott meg kitudja miket okozhat. Szem meg arc sminket meg nem is értem milyen indíttatásból rendel valaki aliexpressről. Oké, hogy olcsó, de azért ennyire igénytelen ne legyen már valaki. Ott van az essence meg a lovely, nem kerül sokkal többe mint a kínai patkánymérges "smink" de legalább tudod hogy ellenőrzött, bevizsgált terméket használsz. Múltkor láttam egy magyar youtubeos lányt aki a haul videójában azon volt fennakadva hogy az ali-s szempillaspirálja milyen undorító volt mikor megkapta. Nálam ez kiverte a biztosítékot. Komolyan nem tudom ép ésszel felfogni miért rendel valaki aliexpressről szempillaspirált? Mikor az egyik legjobb drogériás spirál a lovelytól kb 600 ft, és még azon sem kell izgulnod hogy esetleg megvakulsz tőle.

2017. febr. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Én nem szoktam megbélyegezni embereket, ha hamis Gucci, Louis Vuitton, O'bag táskával/cipővel látom, viszont a sminktermék már tényleg bizarr dolog.

Ki tudja mit kevernek bele, mert az összetevők listáját is egy az egyben az eredetiről másolják.

Lehet, hogy sokaknak pénzkidobás lenne megvenni egy rúzst 8000 forintért, de akkor inkább válasszon helyette egy olcsóbb, de jó minőségűt, és inkább vállalja azt, hogy nem villog egy ócska replikával, mert az szerinte nagyon menő.

Most pl. nagy cucc ez a Kylie Jenner lip kit (egyébként szavakba nem tudom ölteni, hogy mennyire rühellem azt az ostoba kis libát).

Minden magát trendnek tartó tinilány álma, hogy neki is legyen és lőhessen az Instagramra egy szelfit vele.

Így rendelgetnek különböző oldalakról mindenféle büdös kínai sz.r replikát. Sokan még annak is bedőlnek, hogy valaki eredeti áron akar túladni a Vaterán a szintén hamis terméken.

Láttam már elég elborzasztó képet ahhoz, hogy miért veszélyes hosszú távon a hamis kozmetikumok használata.

Volt, akinek pont egy ilyen rúzstól lett csupa hólyag a szája.

Ne lehet tudni, mi van benne, ezek nem ellenőrzött gyártók.

Tehát az én hozzáállásom: inkább legyen hamis cipőd, pénztárcád, de ne vásárolj replika sminket!

2017. febr. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jó nyilván nem azt rendelem aliról amit majdnem ugyanannyiért megkapok Dm-ben de gondolom nem mondok nagy újdonságot azzal hogy nem egy fajta terméket nem nagyon gyártanak ilyen kis márkák vagy vállalhatatlan minőségben, ilyen volt pl a lip stain, olyat kb sehol nem találni. Vagy pl jó, igen van a Lovelynak szuper matt rúzsa csak éppen semmi közük ahhoz az árnyalathoz amit én keresek (Mondjuk abból vettem egy normálisat is de szoktam próbálgatni) vagy egy sminkecset se fogja feltépni a bőröd csak mert nincs rányomva hogy MAC.

Amúgy köszönöm a lepontozást, azt hittem a kérdésre válaszolok de úgy tűnik már azt pontozzák mennyire értenek egyet a válasszal.

Egyébként tesztnek szoktam rendelni sminktermékeket de minek tennének bele ólmot? Az ólom nem ilyen olcsó hogy csak úgy reszelgessék a rúzsokba ahogy a patkányméreg sem. Azért rendelek ilyeneket mert lehet nem mind szuper minőség de néha nagyon jó vételeket találni és mint már mondtam ha többszáz másik embernél semmilyen irritációt, problémát nem okoz akkor már megpróbálom. Amúgy dolgoztam ólommal, forrasztottam, csiszoltam, az alatt a pár hét alatt többet nyeltem be mint ezektől a csúnya gonosz sminkektől egész életemben fogok mégha kanállal eszem is őket.

2017. febr. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk így utólag megjegyezném hogy a "nagy márkás" hamisított cuccokban én sem bízok amire meg is próbálják rámondani hogy az, ott az a lényeg hogy úgy nézzen ki, nem a használhatóság. Viszont noname saját márkás dolgokat inkább merek mert ugye ott nem az utánzás a lényeg hanem akár szabadidejükben a használhatóságra is gondolnak.
2017. febr. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sokan nem is tudják, hogy a hamis termékeknek más összetevői vannak, mint az eredetieknek. Vagy pedig nem tudják, hogy léteznek olyan összetevők, amik károsak. Vagy tudják, csak épp nem érdekli őket (azt viszont elég gáznak tartom, ha valakit ennyire hidegen hagy a saját egészsége). Tinikoromban én se voltam tisztában ezekkel a dolgokkal, mert soha senki nem mondta nekem, hogy erre oda kell figyelni, egy 13-14 éves gyerek pedig magától honnan tudna ilyeneket? Akkoriban még én is rengeteg káros vackot összevásárolgattam magamnak százforintos boltban, mert csak azok az olcsó termékek fértek bele a zsebpénzkeretembe.
2017. ápr. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!