Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el "adni...

Hogyan kezdjek el "adni magamra", ha nem érdekel, és soha nem is érdekelt a divat és a szépítkezés?

Figyelt kérdés

Ápolt vagyok: rendszeresen fürdök, arcot, hajat és fogat mosok, eljárok fogorvosi kontrollra - szóval szuvas fogam sincs, és nem is hiányos. A testalkatom normális.


De nem zavar, hogy sárgás a fogam (szoktam kávézni), ha mondjuk kicsit kócos (mert a szél vagy a sapkám összeborzolja), vagy hullámos (alapból ugyanis az) a hajam, van néhány pattanás vagy sebhely az arcomon, vagy már nem olyan élénk a ruhám színe.

Rágom a körmöm is, nem nagyon zavar az, ahogy kinéz. (Valahogy így: [link] )

Soha nem is érdekelt az ilyesmi, szerintem ezeknek semmi értelme.


Azt vettem észre, hogy furcsállnak, nem akarnak megismerni. Szerintem pont ezért, mert más okot nem adtam rá. Esetleg még a "betegségem" tünetei miatt is: nem nézek a másik szemébe, és ismétlődő mozgásaim vannak. Pl. rázom a kézfejem. De rögtön már az elején közlöm, hogy nem szándékosak ezek.

Iszonyatosan magányos vagyok, szeretnék barátokat. Szeretnék szeretni, és szeretve lenni.


A párkapcsolatokról meg inkább ne is beszéljünk.


A kérdésem az lenne, hogy mivel vegyem rá magam?

Egyszerűen untat ez a téma, és ennél csak nagyobb problémáim vannak... amiket itt nem részletezek, mert az off-topic lenne, és magamat sem akarom sajnáltatni.


23 éves vagyok, és lány.


Privátot pls ne írjatok.


2017. febr. 24. 22:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit ellendmondásos amit írtál. Értem a problémád, de ha tényleg nem motivál semmi hogy többet foglalkozz a külsőddel akkor mi értelme lenne erőltetni? Ezt szerintem amúgy nem is lehet, ha eddig nem vett rá semmi akkor nem hiszem hogy itt tudna valaki olyat írni amitől hirtelen változtatni akarsz majd. De amúgy amit leírtál nem hangzik olyan durvának, hogy emiatt ne akarna valaki megismerni. A rágott köröm az tényleg taszító tud lenni, azzal jobb lenne ha felhagynál de sok lány jár kócos, hullámos hajjal meg smink nélkül. Nekem ebből inkább az jön le, hogy önbizalomhiányos vagy, és bebeszéled magadnak hogy a külsőd miatt van ez az egész. Nem is magad miatt akarsz változtatni hanem azért hogy "elfogadjanak". Nem tudom mennyire vagy kezdeményező típus mert erről nem írtál semmit, de ha valaki magabiztos és nyitott, akkor mások szívesen ismerkednek, barátkoznak vele. Nem lehet hogy itt inkább ez a gond? Tudom hogy manapság mennyire fontos a külső de én általános iskola óta egyáltalán nem tapasztaltam olyat hogy valakivel csak azért nem barátkoznak mert nem divatos cuccokban jár meg nem sminkel. Szóval ezt inkább magadban kéne rendbe tenned, mi sajnos nem tudjunk milyen vagy élőben. Elcsépelt dolog de a külső tényleg nem minden, a magabiztosság viszont rengeteget számít. Először magadat kell szeretned. Aki önbizalomhiányos, zárkózott azt mások is érzik.
2017. febr. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ennek érdekében pedig csak te tudsz tenni. Fogd fel úgy, mint mondjuk a házimunkát, azt se szereti senki megcsinálni, de muszáj, ha nem akarsz koszban élni. Nem kell cicababának lenned, de tegyél érte, hogy jobban érezd magad!

Sárgás fog nem olyan nagy probléma szerintem, ez lehet genetika is, de ha nagyon zavar, kérhetsz fogfehérítést a fogorvosnál.

A hajad hord lófarokba, ha fúj a szél, a hullámos hajjal semmi probléma nincs, szerintem szép. :)

Járj havonta egyszer kozmetikushoz, hidd el el, hamar javulni fog a bőröd minősége! Addig is használj korrektort, az elfedi a kisebb hibákat.

A körmöd próbáld kifesteni (színtelen is jó), hátha az eltántorít a rágástól. Nekem ez segített.

Egyébként az legyen a fő motivációd, hogy te jól érezed magad a bőrödben, ne az, hogy mások mit gondolnak! :)

2017. febr. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!