Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Általános iskolába miért...

Általános iskolába miért tiltják/büntetik az arc/kröm/haj festést?

Figyelt kérdés
Nem nagyon értem,hogy igazábbol miért is tiltják ugyan is kanmaszkorban ismerjük meg magunkat ,hogy kik is vagyunk most fejlődik ki a személyiségünk és tudjuk meg ,hogy igazábol kik is vagyunk ,ha valaki a hajszinével akarja kifejezni magát akkor miért is ne??Nem csinálnak vele semmi rosszat csak kifejezik magukat.....vagy akár az öltözködéssel ha valaki haspolot akar hordani hordjon....a tanároknak az a dolga ,hogy tanitsanak minket nem az ,hogy beszoljanak milyenek vagyunk ,hogy nézünk ki.Ismerek olyat aki elég feltünően színesen néz ki és iszonyat aranyos jó tanuló és templomba jár de viszont olyat is ismerek aki szerényen néz ki teljesen normálisan néz ki de ő viszont él nemiéletet drogozik,cigizik és evvel sincs nagy baj mert igazábol azt csinál amit akar és nenkinek nincs köze ehez csak neki és a szüleinek nem értem ,hogy ilyenekbe minek kell beleszolnia egy tanárnak?

#iskola #tanitattás
2017. ápr. 12. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Az, hogy a szabadidődben és otthon hogy nézel ki, az tényleg csak rád és a szüleidre tartozik, viszont amint átléped az iskola kapuit, onnantól azok a szabályok vonatkoznak rád, amit ott előírnak, és a tanár dolga, hogy ezt betartassa veled. Iskolába nem azért jársz, hogy mutogasd magad, hanem, hogy tanulj. Máshogy is ki lehet fejezni magad, nem csak úgy, ha zöldre fested a hajad. Mindennek megvan a maga helye és ideje, ha elfogadod, ha nem, ez van. Ha nem tetszik, keress olyan iskolát ahol megengedik a haspólót meg körömlakkot.
2017. ápr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Mert ezek nem valok egy gyereknek, egy eletre tonkremehet a hajad, borod az ilyen dolgoktol. Volt egy oszttarsam, aki 12 eves koratol alapozozta üagat vastagon, persze a leggagyibbal. Olyan gusztustalan 18 evesen az arcbore, hogy az a budos eletben nem jon helyre. Ugyanez a hajfestes, tudnad hany volt osztalytarsamnak hullott ki a fele haja a hajfestek miatt, mert 12-13 evesen festegettek a hajukat...a kihivo oltozkodes meg megint nemnem valo egy gyereknek, mert sajat magat szexualizalja, de ezt majd kesobb fogod megerteni, miert rossz dolog.

Azert kozepiskolaig ki lehet birni ezek nelkul. Meg hetvegen otthon azt cdinalsz amit akarsz.

2017. ápr. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én arra gondolok,hogy munkahely, és ők sem engedhetik meg maguknak, hogy például befessék a hajukat kékkel, vagy mit tudom én, mert az nem tanárokhoz illő viselet, hogy nekik van tartásuk, ők tartóztatják magukat, állásukkal nem játszanának, megítélnék őket, kinézné őket a többi tanár, közfelháborodást váltana ki a kollégák körében; és akkor ha ők se tehetik, mivel ez egy munkahely, velük, a tanárokkal szemben van egy elvárás, hogy hogy nézzenek ki, ne kirívóan és rikítóan pl, mert a tanároknak egy példát kell mutatniuk; és nem tekintély, hanem előbb volt valami jó szó a fejemben, nem értékközvetítés, talán mintát kell mutatniuk, de nem is ez a szó volt ez; nem is az pontosan, hogy az elhivatottság nem jön le; de végülis ők tükrözik is az iskolát azzal, hogy hogyan néznek ki, képviselnek egy ilyen tartást, egy formát, egy minőséget; nem tudom, tényleg , mi volt ez a szó, és akkor ezt, ugyanezt elvárják a gyerekektől is. Merthogy így igazságos, ők se öltöznek olyan módon, hogy megütközzél rajta, és végülis az iskola a ti közös munkahelyetek, a ti (a diákok ) munkahelye is, és akkor adjátok meg ti is az iskolának ezt, hogy nem feltűnősködtök, vagy én nem tudom. Nálunk amúgy talán az volt a tanítónéni kifogása mondjuk 4.-ben talán, mikor egyik mate-emnek ki volt lakkozva a körme, hogy ő még kicsi ehhez, mert ő még gyerek; és levakartatta a körméről a többi körmével a gyerekkel. Kár, hogy nem jut eszembe az a szó, amit ilyen sugallnia kéne elvileg vagy mi.:S
2017. ápr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*Ja meg még attól tartanak, hogy ha egyvalakinek megengedik, akkor majd mindenkinek, csak valaki ízléstelenül fogja csinálni, és akkor a végén már az összes diák olyan brutálmódon fog kinézni, és azt a képet fogja adni az iskoláról is, meg őket kell nézniük még órán:S
2017. ápr. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat
2017. ápr. 12. 20:41
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Hajfestétst 14 év alatt nem ajánlják, ez sok hajfestékes dobozon is fent van, a sminket is még értem mert tönkre tudja vágni a bőröd (jó nyilván egy kis korrektor nem a világ vége) de a körömfestést nem értem, főleg az ilyen világos nem túl feltűnő színeket, valahol még az átlátszó vagy rózsaszín lakkra is ugranak.
2017. ápr. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az iskolának van egy életre felkészítő mivolta is a tanuláson kívül. Később a munkahelyeden sem tehetsz majd kényed kedved szerint mindent. Lesz dress code akár munkavédelmi okokból, akár azért mert a cég képébe egy bizonyos külső fér bele.

Egy konyhai dolgozó nem viselhet kibontott hajkölteményt, egy banki üzletkötő sem libbenhet be p*csa szoknyában, de orvosokat sem látsz mondjuk tökéletesre lakkozott körmökkel. Ezeknek mind oka van.

2017. ápr. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!