Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mennyire általános az, hogy...

Mennyire általános az, hogy egy lány/nő egyáltalán nem jár fodrászhoz, körmöshöz, kozmetikushoz? Ti jártok?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok. Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor voltam életemben fodrásznál, utoljára kb. 14 évesen. Magamnak festem a hajam, magamnak vágom, ünnepi alkalmakra magamnak formázom. Szokták dicsérni a hajamat, szóval annyira csak nem csinálom bénán.

Körmösnél életemben egyszer voltam, mert kaptam ajándékba a barátnőmtől egy manikűr utalványt, magamtól biztos, hogy nem mentem volna el. Viszont magamnak itthon nagyon szeretem mintásra festeni a körmömet.

Szemöldökömet is magamnak szedem, itthon szőrtelenítek, nem járok gyantáztatni, semmilyen ilyesmi helyen nem voltam még.

Igazából nem is csak a pénz miatt, persze drága is lenne, csak úgy vagyok vele, hogy minek menjek valaki máshoz időpontra, ha magamnak otthon akkor csinálom meg, amikor kényelmes.



2015. aug. 15. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

körmösnél még soha nem voltam.

fodrásznál kétszer, háromszor talán eddig, meg egyszer az első hajfestésemnél. legutoljára a barátommal vágattam le a hajam, a festést pedig mindig ő csinálja.

kozmetikusnál pedig egyszer voltam, még általános iskolás koromban.

nekem sincs különösebben igényem rá, de lehet elmennék néha-néha, ha nem sajnálnám rá a pénzem.

21l

2015. aug. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Kozmetikusnál 14 évesen voltam, amikor a szemöldököm először formára gyantázták.

Körmösnél sosem jártam.

Fodrászhoz havonta megyek.

2015. aug. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Manikűrösnél, kozmetikusnál soha életemben nem voltam, fodrásznál 18 évesen jártam utoljára és akkor telt be a pohár.

A körmeim eleve nem érdekelnek, levágom őket, megreszelem és kész. A hajammal sem csinálok semmit, csak megmosom. Ha törni kezd, akkor magamnak vágom. Szőrteleníteni lehet itthon, a szuperérzékeny arcbőrömet soha nem bíznám kozmetikusra, láttam, mit művelnek egyesek arcával. Szemöldöktéren meg szerencsés vagyok, teljesen normális szemöldököm van, kéthetente ki kell belőle tépni 5-6 szálat, amik elkóborolnak és fél centivel a többi szőr alatt vagy fölött nőnek ki.


Pénzkidobásnak és időpocsékolásnak tartom, hogy ilyenekhez járjak. Meg ugye az időpontkérés és akkor tervezd úgy a többi teendődet, hogy oda el tudj menni, az utazással is csak az idődet pocsékolod. Anyagilag igazából megtehetném, hogy járjak (nem hencegni akarok ezzel), de aaanyira nem érdekel és aaaanyira fölöslegesnek tartom... :D

2015. aug. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Kozmetikusnál kb évente kétszer vagyok arctisztításra, egyébként magamnak epilálok, nem is engedném másnak. :D Fodrásznál kb háromszor voltam eddig, bár most elkezdtem festetni a hajam, satír van benne, amit magamnak nem tudok megcsinálni, tehát valószínűleg 2-3 havonta rendszeresítve lesz. Körmöshöz néhányszor voltam, mert barátnőm az, de nincs rá igényem, megcsinálom magamnak a sajátomat. Így is mindenből olcsót veszek, nah nem a leggagyibbat de pl szempilla spirál 800 Ft, ajakápoló 200 Ft, tusfürdő, sampon 300-400 Ft és így is van elég kiadásom a szépségápolásra :D

Nem csak az az igényes és ápolt, aki rendszeresen jár ilyen helyekre, bár sok p...a úgy gondolja.

2015. aug. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
22 éves vagyok az lemaradt.
2015. aug. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A hajam magamnak festem, vagatni felevente fodrasznal szoktam. A szemoldokomet otthon csinalom,hobbi mukormos vagyok,szoval a kormomet is. Szorteleniteni sem jarok,kozmetikusnal eddig 2x voltam.

22 vagyok.

2015. aug. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mostanaban nem nagyon jartam semerre.

De ujra el kene kezdenem.


Szemoldokomet magamnak szedem, ha elburjanzik akkor kiszedetem.

Szolizni is szoktam neha jarni ha valahova kell a szep szin.

Kormosnel utoljara 1.5 honapja voltam, gel-francia, de nem szeretem, mert tonkrevagja a kormomet ez a nem oldodos fajta. Magamnak szeretnem megtanulni megcsinalni.

Pedikur kene mar, de azt se mindegy ki csinalja, mert vagtak mar bele teljesen jo borreszbe.


Kozmetikus arckezeles, joideje volt mar az, a nagy tisztitad neven sok kulonbseget nem veszek eszre, a miteszerekbol csak parat nyomkodnak ki... akkor inkabb kenegetem magamnak.


Fodraszhoz jarok neha, de amugy hosszu egyenes barna hajam van es nem szeretem a fazonokat. Szeretem viszont a brazil keratinos kiegyenesitest es a szep barna hajfesteket amit pont most vontak ki a forgalombol Angliaban :( de van masik. Most fogok rendelni a netrol professzionalis kiegyenesito cuccot, meg barna europao hajat es kiegyenesittetem a hajamat, amit inkabb a szep fenyessege miatt szeretek, befestem, aztan a hajat is befestem es felrakatom.

2015. aug. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Fodrászhoz évente járok, hogy levágassam a hajam.

Körmösnél még soha az életben nem voltam. Minek? Magamnak is ki tudom festeni, a műköröm, meg a bonyolultabb körmök nem tetszenek.

Kozmetikusnál 1-2x voltam szemöldökszedésen, de már azt is magamnak csinálom. A félévente megjelenő egy-egy pattanásomat meg magamnak is el tudom intézni. Az meg a másik, hogy ezekre a helyekre rendszeresen eljárni azért elég drága mulatság.


18/L

2015. aug. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én sem nagyon járok. Fodrásznál talán 3 éve voltam utoljára, azóta anyukám festi és vágja a hajam, én elégedett vagyok vele, mások is szokták dícsérni. Körmösnél még életemben nem voltam, szerintem nem is leszek, nem szeretem a túlcicomázott körmöket, színesre meg magamnak is ki tudom festeni. Kozmetikusnál sem sokszor voltam, de azon mostanában gondolkodom, hogy elmegyek, de nem a szőrtelenítés miatt(azt magamnak csinálom), hanem mert mitesszeres az arcom. Én sem a pénz miatt nem járok, egyszerűen nem látom értelmét.
2015. aug. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!