Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért csak sminkben érzi...

Miért csak sminkben érzi magát szépnek a legtöbb nő mikor a jóképű férfiakon sincs smink?

Figyelt kérdés
Rám azt mondják a nők, hogy jóképű és férfias is vagyok. Nem dicsekvésből de így van és ez a kérdés lényege is. Én nyilvánvalóan sose sminkelem magam. Nem akarok általánosítani de én még nem láttam olyan fiatal nőt aki egy bálra/esküvőre/stb elmert volna menni 0 sminkben. Ellenben egy jóképű férfi az ilyenek nélkül is az. Akkor a nőknek (tisztelet a minimális kivételnek) miért kell smink ahhoz, hogy szépek legyenek egy alkalomra? Egy jóképű férfi az jóképű 0 készülődéssel, a legtöbb nő meg 1 órát sminkel mielőtt elmegy az adott helyre. Nem vagyok amúgy nőgyűlölő, volt már dologom párral, de nem értem, hogy a másik nemnek miért kell az arcát ennyivel jobban tuningolnia a szépség érdekében. Múltkor hallottam valakit, aki szerint a természetes szépség a nyerő de ő igényes nő és csak emiatt nem megy (nyilván nem mer) az utcára se smink nélkül. Nem bírtam ki röhögés nélkül. 20/f

2017. ápr. 18. 14:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ennyire durvák az elvárások a nők felé.

Legyen hosszú, dús hajkoronád

Baba bőröd

Szépen ívelt, dús szemöldököd

Hosszú, sűrű szempilláid

Nagy szemed

Pisze orrod

Telt ajkaid

Pirospozsgás arcod, egészséges színed

...és ez csak a fej, soroljam tovább?

2017. ápr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%

Akkor a minimalis retegbe tartozom. Nem szoktam sminkelni soha, semmit. Ez egy jo kerdes igazabol...:D a ferfiaknak csak a hajat kell belonijuk, es ennyi. A nok meg mind tobb orat pepecselnek el a smink elkeszitesevel, es a tobbi dolog meg sehol. Lehet hogy azert mert a noket igy szoktak meg, vagy igy erzi magat termeszetesnek, egyfajta magabiztossagot ad nekik. Talan ez lehet a valasz ra.


15/l

2017. ápr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

ha a férfiak szépsége ugyanolyan fontos lenne, mint a nőké, az lenne a megszokott hogy sminkelnek, akkor hidd el, te is sminkelnél.

nőkkel szemben jóval magasabbak az elvárások külső terén.

2017. ápr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Talán mert a nőktől elvárt a gyönyörű arc. A férfiaknál a szép arc "b*zis", ezért nem sminkelnek. Bár már sokkal több használ mint gondolnánk.

A fiúknak sokkal jobban számít a külső, nekik kb alap, hogy a lány elbűvölje őket, ezért a lányok arra nagyon figyelnek. A lányok ettől könnyen el tudnak vonatkoztatni, ha a fiú személyisége, viselkedése vagy modora vonzza őket.

2017. ápr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
ma 16:49 Tudom, hogy bu*z*is a szép kisfiús arc sokak szerint. De én nem "szép" férfi arcra gondoltam hanem vonzó férfias arcra. A maga fajtájában ugyanúgy van 10/10 férfi arc mint 10/10 női arc. Csak a nőnek kell smink hozzá a férfinek meg "alapból" lehet olyan. Aki az elvárásokat írta azzal nem értek egyet, mert a férfiak arca felé is sokaknak ugyanolyan az elvárása de ők mégis tudják teljesíteni alapjáraton (nyilván nem a rondákra gondolok).
2017. ápr. 18. 18:14
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele, hogy mitől női a női arc. Hosszú szempillák, természetes pirosság, vörös telt ajkak, tiszta bőr, arcszőrzet hiánya. Ezt az evolúció alakította ki, nem a rossz és csúnya társadalom. A férfiak ösztönsen az ilyen nőket találják vonzónak, mert beléjük van kódolva, hogy egészséges, termékeny párt találjanak. Azok a nők, akinek ezek nem adattak meg, nyilván próbálnak ezen változtatni. (Szempillaspirál, alapozó, rúzs, bajusz gyantázás, stb...) Viszont vannak olyan dolgok, amiket tényleg a társadalom súlykol a nőkbe. Ilyen például a formázott szemöldök, hosszú haj. Ezek kultúránként változnak, ez is jól mutatja, hogy nem az evolúció műve.

A kérdésre válaszolva, ez manapság egy elvárás. Alkalmakon csinosan kell megjelenni. És ez a csinosság nem csak a ruhát, hanem nők esetében a sminket és a frizurát is takarja. Hogy miért takarja a sminket is? Szerintem azért, mert az emberekben ösztönsen benne van a másoknak való megfelelés. A nők pedig megtanulták az idő során, hogy nagyobb sikerük van, ha kihangsúlyozzák a feminim vonásaikat. Magyarán sminkben csinosnak látják őket mások.

2017. ápr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

Férfiként az arcodon nagyokat tudsz változtatni ezerféle szakáll, bajusz, borosta variációval és fazonnal, az egész arckaraktered megváltozik csak azáltal is, ha 12 hétig nem borotválkozol...


Egy nő mit tud csinálni az arcával, hogy elfedje a hibákat?...

2017. ápr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
*1-2 hétig
2017. ápr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én mondjuk nem sminkelek (bálba/esküvőre sem), de gondolom a többi nő azért sminkel, mert egyfelől szeret, másfelől meg mindenhol ezt látják.
2017. ápr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

Mert igazságtalan az élet a férfiaknak mekkora szempillái vannak??? Amekkora a nőnek kéne legyen. A hosszú hajú férdiaknak milyen hajkoronájuk van??? Mint egy nőnek kellene.

Én konkrétan a saját páromra vagyok irigy akkora fekete íves szempillái vannak hogy néha kiszoktam festeni hogy átéljem ezt az érzést is😅

Olyan sűrű fekete íves szemöldöke van amiről én csak álmodhatok. Olyan kemény kerek segge van anélkül hogy a kisujját megmozdítaná érte amit a nők megirigyelhetnek.

Hetente jár fodrászhoz annyira gyorsan nő a haja.

Alapból Kreol bőre van a szolit hírből se hallotta nyáron elég neki 15 perc olyan szine lesz ami nekem kb nyár végére sikerül és 3 hét alatt kifakulok ugyanúgy.

Soha nincs egy karika sem a szeme alatt.

Szóval erről ennyit.

2017. ápr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!