Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Van (itt) olyan, aki tanfolyam...

Van (itt) olyan, aki tanfolyam nélkül tanult meg műkörmözni?

Figyelt kérdés
Ha igen, írsz privit?:)
2017. máj. 29. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha csak magadnak csinálnál körmöket, akkor meg lehet otthon is tanulni, rengeteg könyv és videó van ami segíthet.Persze az igazi úgy lenne, ha valaki megnézné a munkáidat személyesen és elmondaná mikre figyelj..De meg lehet oldani otthon is, vannak akik csodaszép körmöket építenek(nem a díszítés miatt szépek) , úgy hogy még most kezdik az okjt..Ha van kellő önszorgalmom és szépérzék akkor lehet.

De hát sokan botrányosan ronda körmöket építenek, és nem látják hol a hiba..

Én inkább szakma nélkül a gél lakkozást ajánlom.És azt is magadon.

Ha másoknak csinálnád,akkor muszáj az okj.

2017. máj. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon gondolkozom a tanfolyamon, csak drága és időigényes. Ezzel nem is lenne baj, csak elég zsákbamacska úgy, hogy nem nagyon tudom miről van szó.

Szóval kifizetem, végigcsinálom és kiderül, hogy totál béna vagyok hozzá, és még modellt sem tudok szerezni nem hogy kuncsaftot:)

Szóval ki szeretném próbálni és tanulgatni, mielőtt halál komolyan belevetem magam. De csak azért mert van egy ismerősöm, aki teljesen magától tanult meg körmözni és nagyon szépeket csinál. (nem olyan jó ismerős, nem tudom megkérdezni tőle, hogyan csinálta:)

2017. máj. 29. 14:30
 3/5 A kérdező kommentje:
oh és pont az, hogy nem találtam, csak egy könyvet:)
2017. máj. 29. 14:57
 4/5 anonim ***** válasza:

őszinte leszek,ha csak magadnak akarod csinálni, akkor én sem ajánlom a több száz ezres tanfolyamot és a továbbképzéseket.

de ha már biztos vagy benne,hogy másokon is csinálnád és akár hivatást is váltanál, akkor muszáj az okj és utána javasoltak a továbbképzések.

de ha csak otthon akarod csinálni,akkor az okj nem biztos, hogy megérné. sajnos elég gyenge alapot ad, borzalmas építéseket is átengednek ötös vizsgával és sorolhatnám.. olyan munkák, amik mind esztétikailag mint statikailag erősen kifogásolhatók.. szóval maga a tanfolyam nem jelenti azt,hogy onnantól kezdve szép munkáid lesznek és jól fogsz dolgozni. annyit jelent, hogy onanntól kezdve dolgozhatsz a szakmában, csinálhatsz másoknak is körmöket.

ha otthon csinálgatnád magadnak,akkor csak is a gél lakk! és ha már van benne rutinod, tudod mire kell figyelni, hogy kell atom biztosan előkészíteni a körmöt, hogy kell úgy felvinni,hogy ne folyjon a bőrre a lakk stb, akkor lehet gondolkozni az építésen is(Vagy először csak sk erősítésen).

de semmiképp se építéssel kezdj. elég sok kezdő munkát láttam, és hát némelyik nemcsak hogy ronda, de veszélyes is, akár maradandó károkat is lehet okozni ha nem megfelelően van elkészítve.

szóval szerintem gél lakk. ott is ki lehet élni a kreativitást, ezer millió díszítési mód van. ha szereted majd csinálni és egyfajta hobbivá válik, akkor majd eldöntöd, hogy akarsz -e ezzel foglalkozni.

2017. jún. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, bejelentkeztem egy okj-s tanfolyamra:)
2017. jún. 2. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!