Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Egy köldök piercingről mit...

Egy köldök piercingről mit lehet tudni?

Figyelt kérdés

Kb olyan mint mikor kifurják a fülem? Gondolom behelyeznek valami bizsut. És aztán?

Pl én fülbevalókból csak bizsut használok, de max akkor rakok be valamit ha megyek valahová. És így nem nő be a lyuk.

Pc-t is lehe így, hogy néha kiveszem, aztán akár napokig úgy hagyom, majd beteszek valamilyet, ami épp tetszik?


A köldöknél nem árt, ha bizsukat hordok? (Semmikép nem szeretnék aranyat vagy ezüstöt)



2017. júl. 13. 07:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Amikor kiszúrják nem bizsut raknak be. Orvosi fém pl. És csak gyógyulási idő után veheted majd ki.
2017. júl. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az első mondja. A szúràs nekem sokkal jobban fájt mint a fülszúrás. Nem lehet napokig kivenni főleg nem a gyógyulási időbe de én most se venném ki több napra pedig már 6 éve megvan.
2017. júl. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
értem. A gyógyulási idő gondolom változó mindenkinél. De akkor utána nem lesz gond ha csak olcsó bizsut veszek?
2017. júl. 13. 08:41
 4/5 anonim válasza:
Nekem most van meg másfél éve a köldök piercingem és a mainapig begyullad ha magasderekú nadrágot veszek fel. A köldök piercinget szúrják a legvastagabb tűvel de szerintem különösebben nem fáj. Egy piercingnél általában a titánt ajálnják mivel evvel gyorsabb a gyógyulási idő illetve a nemesfémeket arany,ezüst nekem orvosi fém van ezzel a leglassabb a Gyógyulási idő viszont egy piercing így 1000-1500ft körül van.
2017. júl. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


14 G-s tűvel (1,6 mm vastag) szúrják, majd orvosi fém, vagy titán száras ékszert raknak bele. Természetesen, lefertőtlenítik. Ha az adott helyen alkalmaznak jégsprayvel történő érzéstelenítést, akkor nem érzel sokat, csak nyomást, ha nem, akkor fáj, mint egy tűszúrás, de nem annyira, mint egy védőoltás.

A köldökékszer gyógyulási ideje 2-6 hónap. Cserélni 2 hónap után lehet, fémérzékenyeknek a bizsu nem ajánlott.

Ápolni is kell, reggel felkelés után (ha reggel tisztálkodsz, akkor zuhanyzás után), délelőtt, majd délkörül, utána délután és végül este lefekvés előtt. Ápolni betadin oldattal, vagy octenisept oldattal javallott. Első nap bedagad, utána előfordulhat váladékozás, gennyedzés, fájdalom és viszketés is. A duzzadás szép lassan megy le 2-3 hét alatt.

Mit nem szabad csinálni vele?

Nem szabad kiszedni, cserélni, piszkálni, kiáztatni (azaz kádban fürdeni, uszodában, tóban, folyóban, strandon úszni, szoláriumba menni, szaunázni, gőzfürdőzni), napozni, erősen a köldököt terhelő gyakorlatot végezni (például hasizom gyakorlatok). Kerülni kell, hogy beleakadjon a dolgokba. Ápoláskor alaposan érdemes kezet mosni és tiszta fültisztító pálcikát használni. Tovább kerülni kell, hogy az ékszert és az ékszer területét kozmetikumok (testápolók, krémek, gélek, sminkek), vegyszerek (tustfürdő, sampon, hajfesték, tisztítószerek, rovarriasztó szerek...stb.), vagy bárminemű káros anyag érje. Ha mégis éri, akkor tiszta vízzel (folyó vízzel) le kell mosni és ápolni.

Ha meg akarod tartani, akkor 1-2 év után már lehet vele úgy játszani, hogy kiveszed és jó pár napig nem hordod.

A kezelés, ápolás és tiltások az első hónapra érvényesek (4-5 hét).

Persze minél több külső hatás éri az ékszert, annál nehezebben gyógyul.

Szúrás ára Magyarországon 4.000 és 10.000 Ft között van (általában az ár az ékszert tartalmazza de kezelőszert nem!).

Mivel a szár egy két végén menetes, hajlított, úgynevezett banán szár, így a két végén lévő golyókat lehet cserélni. Persze van, aminek csak az egyik végén lévő (felső) golyót lehet. A köldökbe való ékszerek árai 350 Ft-tól kezdődnek (határ a csillagos ég).

2017. júl. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!