Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért kell leszólni azt, aki...

Miért kell leszólni azt, aki szépnek tartja magát? Bün jól kinézni?

Figyelt kérdés

sokszor olvasom ezek az oldalon, hogy ha valaki nem alázza saját magát a sárga földig, netalán elégedett önmagával és szépnek tartja magát, azt szokás leszóni, hogy beképzelt, öntelt, tökéletes p*csa stb. Nem tudom miért bün az ha valaki szépnek tartja magát. Vagy csak rondák kellene hogy létezzenek a világon? Vagy mindenkinek lelkibeteg, önbizalomhiányosnak kellene lenni?

Én szépnek tartom magam például, a többség is annak tart, elégedett vagyok nagyjából önmagammal de korántsem tartom magam tökéletesnek, lenne mit javítani. De mivel mindenkin van, ezért miért kötelezö hogy lelkibeteg legyek emiatt?

Légyszi magyarázzátok meg mert ezt tényleg nem értem!

Tudom, hogy most sok oltás lesz (az embereket ismerve), de értelmes válaszokat várok.


2010. máj. 23. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
mert alapvetően aki sokat fényezi magát, az egoista. és azt az emberek nem csípik. amúgy az egészséges önbizalomért szerintem senki sem ugrik (legalábbis a normálisabbak nem)
2010. máj. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos divat a panaszkodás, ezt tapasztalom a környezetemben is. Az emberek igyekeznek egymást túllicitálni, kinek szörnyűbb az élete, kivel történt a legrosszabb. Nagyon fárasztó az ilyen emberek társasága, ezek az energiavámpírok. Ha egy ilyennel találkozom, már nem próbálom meggyőzni, hogy próbálja másként nézni a dolgokat (persze most nem olyanokról van szó, akiknek esetleg gondot jelent a napi étel megvásárlása). Ha rákezdik, nem reagálok semmit, nem kezdek helyeselni, aztán abbahagyják. Egy idő után az ilyen emberek el is maradnak tőlem, hiszen nem nagyon van közös témánk. Nem szeretek panaszkodni.
2010. máj. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat!:) igen, én is ezt vettem észre, hogy vannak akik valóban elszívják mások pozitív energiáit. És az ember hiába próbál segíteni...
2010. máj. 23. 17:16
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajnos én is ezt tapasztalom. Miért? Az emberek álszentek. És az, ha elégedett vagy önmagaddal, nem fér bele a szűzies, szerény jókislányról alkotott elképzelésekbe.

Másrészt, szerintem valahol irigykednek. Sok ember csak szeretne harmóniában élni önmagával és nem folyton a hibáira gondolni.


De leginkább szerintem tudat alatt azt érzik, hogy ezzel te jobbnak gondolod magad másoknál, és lenézed őket. Ami persze valószínűleg nem így van. Csak ha azt mondogatnád, hogy csúnya vagy, akkor ezzel felmenthetnék magukat is, hogy "igen, egy kicsit biztos az, na talán én se vagyok reménytelen".

2010. máj. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
én azt utálom,aki állandóan panaszkodik
2010. máj. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is úgy vagyok vele, min te, kérdező:) Szépnek tartom magam, mások is annak tartanak, és nekem sem tökéletes egy-két testrészem, de meg vagyok elégedve a külsőmmel. Nagyon sok embertől kaptam már megjegyzést, hogy öntelt vagyok, egoista, stb. pedig nem fényezem magam, csak megkérdezték, hogy mivel vagy megelégedve magamon, és mondtam, hogy nagy általánosságban mindennel. Erre persze rögtön kaptam a megjegyzéseket, de csak ennyit mondtam rá: Igen, egoista vagyok, és szép, és okos, és szerény, és pont lesz@rom, hogy mások mit gondolnak rólam, nem fogtok magatok mellé lehúzni a depibe. Én egy szemét egoista önző f@szkalap vagyok, ez van, próbáljátok meg feldolgozni, majd itt röhögőgörcsöt kaptam:D Amúgy is olyan ember vagyok, hogy szeretek szócsatázni, kimondom amit gondolok, nem szoktam nyalizni, stb. Kicsit olyan vagyok mint egy egoista Piton professzor női kiadásban:D:D

Akinek nem tetszik, nem kell velem jópofizni, ennyi:D


19/L

2010. máj. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*mint
2010. máj. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

elsőnek: még mielőtt azt írnád más emberekről (tegyük hozzá, hogy nem is ismered őket), hogy egoisták, előtte olvass egy kicsit utána, mit is jelent az egoizmus.


Egyébként valahol igaza van a kérdezőnek. Azt veszem észre a környezetemben, hogy egyre többen mondják magukról, hogy jajj, nekik milyen rossz, meg milyen rondák, holott nem is tudják milyen lehet igazából kívülállónak lenni. Eközben pedig boldogan fényképezik magukat a tükörben, majd telerakják feliratokkal, és felteszik ilyen-olyan közösségi oldal(ak)ra. Ebből is látszik, hogy elégedettek önmagukkal. Nem azt mondom, hogy bűn lenne elismerni, hogy meg vannak magukkal elégedve, de nem kéne ezt csinálni...

2010. máj. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:) akkor nem csak én vettem észre hanem ti is. Nem szabad hagyni magunkat. Ez nem önteltség hanem egészséges gondolkodásmód. Persze, el szoktam ismerni ha jobban néznek ki nálam, meg is dícsérem, hogy jó adottságai vannak, szép a böre, haja, csinosan öltözik stb. Attól még nem szabad kevesebbnek érezni magunkat. Csak így tovább!:) örülök, hogy vannak még akik így gondolkodnak.
2010. máj. 26. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!