Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Műkörmös/Kézápoló OKJ vizsga...

Műkörmös/Kézápoló OKJ vizsga hogyan zajlik? (Crystal Nails) Kérlek osszátok meg a tapasztalataitokat!

Figyelt kérdés

Crsystal Nails Kézápoló/Műkörömépítő tanfolyamon tanulok, szeptemberben lesz az OKJ-s vizsga. Nagyon örülnék, ha megosztanátok a vizsgával kapcsolatos tapasztalataitokat. (Akár Crystal Nails-nél, akár máshol végeztetek.) Gondolok itt a gyakorlati illetve szóbeli részére is. Szóbeli vizsgán MINDENT RÉSZLETESEN (bemagolva) tudni kell, vagy elég, hogyha ÉRTED, amiről beszélsz és elmondod amit tudsz? Tételkidolgozásra gyakorlatban mennyi időt kapunk? (Elvileg 20 perc). Tanárok/vizsgáztatók milyenek voltak? Emberségesek, jó fejek, mogorvák, szőröztek? Gyakorlati részén, ha nem vagy benne a 3 órában, VALÓBAN azonnal bukás? (Kicsit igazságtalannak érzem ezt a részét a vizsgának, hiszen 3 óra alatt össze tudok vágni egy körmöt, amit nem szívesen mutogatnék, viszont esetleg ha kapnék fél óra/órával többet, akkor gyönyörű körmöket tudnék felépíteni. Nem mindegy, hogy kapok 3 órát, "összevágom" és átcsúszok egy kettessel, vagy kapok plusz fél órát és kapok egy jobb jegyet. Nyilván a későbbiek során sok-sok gyakorlással az idő is lerövidül, de még kezdők vagyunk.)

Tudom, hogy ahány iskola/tanár/vizsgáztató, annyi szokás, de én a TI TAPASZTALATAITOKRA vagyok kíváncsi.


Nagyon köszönöm annak, aki elolvasta és annak még jobban, aki válaszol rá. Nekem ez fontos. :)



2017. aug. 11. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát én még a régi rendszerben vizsgáztam, írásbeli+informatika+szóbeli+gyakorlat, de a húgom már az újban, amiben te is :-)

Az írásbelit hagyjuk, mert neked már úgysem játszik. Szóbelin meg szokták hagyni a húsz percet, de tíz után már mindenki csak a tollát rágja. Minden tételnek legalább az elejét tanuld meg rendesen, ha tudod úgyis leállítanak :-D Kulcsszavakat tudjad a tételeidből, meg hogy kábé miről szól az egész, aztán már segítenek is.

Gyakorlatnál múlik a legtöbb a vizsgáztatókon, hogy éppen hagynak-e még egy kis időt vagy nem ahogy te is írtad. Nálunk például hagyták, ha valaki le volt még maradva, húgoméknál percre pontosan tartották. Mivel fizetsz érte ezért mindenkit átengednek azt is akit a kezem közelébe nem engednék :-/ Általában kettes akit legszívesebben megbuktatnának, hármas aki nem túl ügyed de legalább próbálkozik, négyes aki ügyesebb, az ötös meg ötös :-) Viszont a vizsgáztatón sajnos sok múlik, kivéve ha olyan jót csinálsz, hogy nem tud belekötni ;-) Bukni senki nem fog ;-)

Milyenek a vizsgáztatók? Nekem anya is vizsgáztatott már párszor (igen, nálunk mindenki körmös :-D) nála ötös a vérprofi, négyes aki nem olyan ügyes, de próbálkozik. Hármas aki ügyes csak trehány. A négyeseknek szokott tanácsokat adni, hogy hogyan tudnák jobban a hármasokat meg leb.s.s.za, hogy tudnák jobban ha akarnák. Kettő akit szíve szerint buktatna. Bááár, teszem hozzá régebben vizsgáztatott inkább és akkor sem sokat. Gyakorlatból nálam anya egyik régi barátnője volt, tök jófej, de nem kivételezett :-D komolyan nem :-D Mindenkihez volt egy kedves szava amiben benne volt az is, hogy mit rontott el csak ő ezt úgy mondta, hogy máskor hogyan csinálja jobban :-) Kábé négyes ötös lett mindenki. A húgomnál meg valami full random nő jött fel vidékről, aki egyébként rohadt jó körmös volt, de meg volt győződve róla, hogy nála senki se jobb körmös és senkinek se adott négyesnél jobbat ezért meg minden körömbe kereste a hibát. De a hugi mondjuk kifogta, kolléganőktől sem nagyon hallani ilyet, meg anya is meg volt döbbenve, hogy ilyennel nem igen találkozott .


Hajrá, menni fog az! :-) ;-)

2017. aug. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Na túlvagy rajta? Hogy sikerült? :-)
2017. szept. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szia! Túl bizony. Ötösre vizsgáztam! A modulzáró vizsga sokkal komolyabb volt, mint az OKJ-s. Köszönöm a válaszodat! :)
2017. okt. 5. 06:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia kollegina! :-) Gratulálok <3

Miket húztál? Gyakorlatin mit építettél? Most már neked kell mesélni ;-)

2017. okt. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

De aranyos vagy!!!! :)


Gyakorlati vizsgán manikűrből a korszerűt húztam, francia festéssel az egyik kézen, a másik kézen kötelező volt a japán manikűr. Majd zselés építést húztam. (Nem a körömágyhosszabbítós technikát, hanem a sima Clear+Fehér anyaggal való dolgozást.) Töltésnél szintén zselé. :) Szóval szerencsém volt, nem szerettem volna kihúzni a porcelánt, nem szeretek vele dolgozni. :D (Egyelőre) Már csak a pedi vizsga van hátra... :) November 07.-én lesz az OKJ-s vizsga.

2017. okt. 9. 08:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Köszi <3 Amúgy majd megszereted a porcelánt is ;-) Legalábbis nekem az a kedvencem mostanra. Sokkal szebbeket lehet vele művészkedni :-)

A pedi az már sokkal könnyebb sztem, de azért hajrá ;-)

Pussz

2017. okt. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!