Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Septum piercing? Lenne pár...

Septum piercing? Lenne pár kérdésem.

Figyelt kérdés

15 éves vagyok és a közeljövőben fogom csináltatni. Úgy hallottam, hogy annyira nem fájdalmas, mint ahogy kinéz, de azért érdekelne, hogy kinek mi a tapasztalata. :D Mihez hasonlítanátok? (Még nem volt semmilyen piercingem, csak a fülemet lövettem ki régebben, de az egyáltalán nem fájt.) Érzéstelenítenek ott? Kb meddig tart a gyógyulási idő? Az mennyire kellemetlen? Tényleg van szaga?

Kb ennyi kérdésem van, és köszi hogyha válaszolsz rá. :) Tudom, hogy van már egy csomó ilyen kérdés itt gyk-n, de jobban megnyugtatna, ha valakivel beszélhetnék róla.



2017. szept. 23. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Kisgyerekeket nem engednek ám be a tetoválószalonokba.
2017. szept. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Aha, tényleg nem! Köszi, hogy szóltál, különben tudatlan maradok! :))))
2017. szept. 23. 23:11
 3/9 anonim válasza:
100%
Nem tudom, hogy még aktuális-e a téma neked, de íme az én tapasztalataim: Nekem eddig ez a negyedik piercingem, és azt kell mondjam ez volt a legfájdalmasabb. (Ínyfék, és kettő ajak piercingem volt.) Érzéstelenítőt nem alkalmaznak, a gyógyulási időt pedig 3-4 hónapra mondják. (Én egy hete csináltattam és még mindig nagyon érzékeny.) Szaga nincsen, viszont ahogy megcsinálták, megfáztám. Több fórumon is olvastam hasonló tapasztalatokat arról, hogy septum szúrása után pár nappal megbetegedett az illető. Nem tudom, hogy ez véletlen-e vagy pedig van valami oka. Mindenesetre szinte lehetetlen így orrot fújni, mert úgy érzed kiszakad a piercing közben. Szóval nagyon macerás, 1-től 10-es skálán a fájdalom mértéke szerintem 7-es, és a gyógyulás is körülményes. De ha ezt átvészeled, akkor szerintem hálás dolog tud lenni mert nagyon "szerethető" piercing. Én legalábbis semmiképp sem szeretném kivenni még jó darabig ha nem muszáj :) Remélem tudtam segíteni!
2018. jan. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm szépen a választ! (*´꒳`*)

Most egyelőre lemondtam róla, mivel egy hónap múlva elutazok és nem akarom, hogy probléma legyen vele akkor, de utána mindenképp meg fogom csináltatni. :)

2018. jan. 10. 15:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sziaa^^

nekem van septumom es magamnak szurtam meg iskola kezdes elott

en pl veletlenul szurtam at mert megneztem hogy hol szurom az ujjammal es veletlen atcsuszott a tu:D mert ugye szurkaltam hogy kb hol lesz a lyuk es ne szurjam ferden. Nem fajt egyaltalan csak picit bekonnyezett a szemem de a fajdalmat 1-10es skalan 5-6nak mondanam persze ez ember fuggo de egyebkent hozzateszem nagyon sok piercingem volt mar viszont eleg durvan tu fobiam van es nekem ez igy 5-6os szoval szerintem mindenkeppen kibirod:)

Nekem nem fajt utana egyaltalan kezeltem 2hetig 70%os alkohollal meg ezust koloiddal es teljesen szepen begyogyult 2 het alatt.

Gyogyulasi ido alatt 2-3x volt olyan hogy viszketett nem fajt nem szurt inkabb viszketo erzes volt de hamar elmult. Egyszer sem gyulladt be es nem is fajt eddig soha. Igen van szaga mivel az a patko vagy karika ki mit rak bele az ugye ott van es bepallik de ha minden nap tisztitod en pl ezust koloiddal szoktam akkor ez szinte teljesen elmulik. Es ez is csak par hetig volt mostmar nem igazan veszem eszre es nem is erzem:)

En is nagyon feltem eloszor megcsinalni olyan fejuk volt a videokba az embereknek amiket neztem hogy borzalom:D de ahhoz kepest egyaltalan nem fajt

Orulok ha segithettem^^

2018. jan. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

magamnak szúrtam, nem fájt, csak a legelején, mert ráparáztam.

ha kéred, biztosan érzéstelenítenek, de teljesen felesleges

a gyógyulási idő "papíron" 4 hét, de 2-3 hétig fertőtlenítgesd mindenképp, és ne cseréld. ha nem fáj nem fontos kivárni azt a 4 hetet.

a gyógyulási idő alatt nem fáj kifejezetten, csak ha nagyon mozgatod vagy belekapsz.

nincs szaga, csak ha nagyon nem tisztítod.

remélem segítettem egy kicsit. 14/L

2018. júl. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek :)
2018. júl. 4. 16:24
 8/9 anonim válasza:
94%
Sziaaa, gondolom 2 év elteltével már biztos meglett a septumod. Beszámolnál róla esetleg hogy milyen volt úgy minden?
2021. jan. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 csakénvagyokaznyugi válasza:
0%

Már rég nem aktuális a kérdés, de hátha valakinek esetleg segítség lesz.


Kb 5 napja lett septumom, magamnak szúrtam.

Először a porcot szándékoztam átszúrni, az nem ment mert állandóan tüsszögtem tőle, olyan volt mint amikor tüsszentés előtt az a szúró bizsergő érzés van az orrban, na ezért a porcot hagytam inkább.

A porc fölött van egy puha bőszerű vékony rész, hivatalosan elvileg ott kell amúgyis átszúrni, úgyhogy maradtam annál. Munkakezdés előtt egy órával szúrtam ki, ami nem volt egy jó ötlet, mert egész nap irritált volt az orrom és folyt egész nap miatta, de mivel fájt, alig bírtam kifújni és megtisztogatni mert nem nagyon van erre időm.

5 nap elteltével már nem olyan vészes, csak csíp.


Mikor beleszúrtam a tűt az kicsit érzékeny volt de nem mondanám fájdalomnak. Ahogy toltam a tűt azt igazából nem nagyon éreztem, nagyon kicsit szúró érzés volt a tű hegye miatt, amikor kifele kellett volna hogy jöjjön a tű a másik oldalon, az fájt valamennyire, mert azt mindig lassan csinálom, (magamnak szúrom a piercingeket) mert nem bírom mikor hirtelen kipattan a tű a másik oldalon és olyan szaggató hangja van ahogy elreped a bőr, túl hirtelen történik és ezeket muszáj ülve csinálnom baromi lassan mert elájulok különben. Xdd


Utána nagyon folyt az orrom az irritáció miatt, de nem vészes fájdalom ez szerintem.

10/3-4 max

2022. dec. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!