Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Van külön olyan szakma, ahol...

Van külön olyan szakma, ahol csak hajak készítésével foglalkozik valaki? Ezalatt azt értem, hogy nem fodrász, aki hajakat vág, hanem esküvői hajat, alkalmi hajakat csinál (konty, fonat)? Ha igen, mi a megnevezése és van rá külön képzés?

Figyelt kérdés
nagyon érdekelne a dolog, mert sok osztálytársamnak, barátnőmnek szoktam a haját megcsinálni

2017. szept. 30. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket is fodrász csinálja. Főleg továbbképzéseken tanulják, tehát inkább mesterfodrászok.
2017. szept. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És van rá lehetőség csak külön ezt tanulni? Mert a hajvágás, festés része engem annyira nem érdekel.
2017. szept. 30. 16:13
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Engem is ugyanez erdekel! Nem a fodrászkodás, hanem hogy hajat fonni, kontyot készíteni stb....ha gondolod irj privátban

Ja és hány éves vagy?

13/L

2017. szept. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem külön szakma. De ha nem tanulod ki a fodrász szakmát, akkor nem is tudsz alkalmi frizurákat készíteni.

Estélyi ruhát is csak az tud varrni, akinek, varrónői képesítése van és tud kötényt is varrni.

2017. szept. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért én ezzel nem értek egyet. Nem hiszem, hogy tudnom kell hajat vágni meg festeni ahhoz, hogy befonjam valaki haját vagy kontyot készítsek neki. Mert most is tudok ilyet csinálni csak nem olyan szinten
2017. szept. 30. 17:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet egy munkának csak azt a részét végezni, amit szeretnél. Pl. a tanár se biztos, hogy szeret dolgozatot javítani, mégis meg kell tennie :) Szerintem sincs külön szakma erre. Max. megtanulod, utána meg nem vállalsz ilyet.
2017. szept. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs külön szakma erre, de ha kitanultad tovább képezheted magad és foglalkozhatsz kizárólag ezzel.
2017. szept. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha kitanulod az egészet foglalkozhatsz csak ezzel, egyébként érdemes lenne ehhez elvégezni egy sminkes képzést is.
2017. okt. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van a fordászatnak egy "alfaja" a hajszobrászat, de ennek is az alapja a fodrászat és nem csak kontyok, fonatokkal dolgoznak.


Vágni festeni igen is KELL tudni bizonyos kontyokhoz stb hez is!


Ha csak azt akarod csinálni, amit említettél: Otthon a 4 fal közt ismerősöknek csinálgathatod, mint hobbit. (vagy parókát venni)


Magamnak és pár ismerősömnek én csinálom a haját. Vágástól a festésig.

Magamnak 10 éve az összes fazont.

Fodrász akartam lenni eleinte, de rájöttem nem az én világom.


(mondjuk sok művészeti ághoz is értek, művészeti suliba jártam - nem csak a saját szakmámat tanulgattam. Amikor csak tehettem előbb végeztem a kiadott feladattal és mentem másik szakosokhoz át)


Jelenleg 3D modellezést tanulom, ismim pedig, aki tanít ki is tudja nyomtatni 3D ben.


Szerintem gondold át mennyire akarod az adott témát s mellette tájékozódj mi minden van még. Fiatal tizenéves lehetsz.

Nagyon sok minden nem úgy van, ahogy fiatal álmodozóként gondoljuk/gondoltuk. :)


24/N

2018. jan. 3. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ruhatervezőin tanultam s igen igaza van a kommentelőnek.

Megfelelő szakmai alap nélkül a kivitelezést tudod hogyan hívják?

Hobbinak.


Ahogy a grafikához,rajzoláshoz is kellenek alapok. Még ha utálod is!

3éven át olyanokat kellett rajzolnom, amiket utáltam és számat húzva kezdtem neki. (kockák, téglalapok, hengerek, drapéria -> jött a csontváz stb amikhez meg anatómiát tanultunk, ez mellett ábrázoló geometria.)

Térbeli látásom és arány érzékem jó volt már akkor is, de ezek az alapok nélkül nem fejlődtem volna erre a szintre ahol most tartok.


Ahogy a 3D modellezés se olyan, hogy hasamra ütök és csinálom, kell tudni hozzá:

Idegen nyelv, matek, áb.geometria, nah meg fejben a térbeli feltérképezés. Aztán még lesz a modell mozgásának kivitelezése (kis fizika)

2018. jan. 3. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!