Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mennyire normális, hogy...

Benvolio88 kérdése:

Mennyire normális, hogy kb.10hónap után még mindig elég érzékeny a heliy piercingem? Ha kicsit jobban ráfekszek vagy megnyomom akkor a mai napig fáj. El fog ez valamikor múlni?

Figyelt kérdés
Illetve nagyon szeretnék egy tragus piercinget is. De félek, hogy az is ilyen nehezen fog gyógyulni. Szerintetek megcsináltassam?

2017. dec. 3. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Szeritem nem ápoltad rendesen, nekem 1hónap alatt teljesen rendben volt a helix piercingem.Szóval igen elfog múlni de azért ápolgasd
2017. dec. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
lőtték vagy szúrták?
2017. dec. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ápoltam rendesen, kentem minden nap 2x és borogattam kamillateával is.

Szúrták

2017. dec. 3. 21:11
 4/6 anonim ***** válasza:

mivel kented?

mert a kamilla nem gyógyszer, sőt...

2017. dec. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tetrán krémmel, a kammillára pedig azt mondták, hogy gyulladás csökkentő
2017. dec. 4. 06:48
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Porcos ékszerek esetén a teljes gyógyulási idő 2 évig is húzódhat. A gyógyulási idő alatt elsőnek naponta 4-5 alkalommal (legalább 2 hónapig), majd utána naponta 2-3 alkalommal érdemes kezelni Octenisept (Schülke gyártja) nevű FOLYADÉKKAL. Krémek, gélek, kenőcsöket teljesen egészében el kell felejteni. Dudoros kinövés esetén Octenisept helyett patikai hidrogén-peroxid oldattal kell kezelni 3-4 héten át.

Kezdő ékszernek mindenképpen titánból készült javaslott, lehetőleg duplagolyós barbell típusú.

Ha nem ilyened van, akkor cseréltesd ki. Illetve a kezelést is módosítsd a fent leírtak alapján.

Tragus is hasonló, bár kicsit macerásabb a szellőztetése miatt, illetve a fülhallgató miatt.

Helix jobban gyógyul, könnyebb kezelni. Érdemes minden testékszerhez fültisztítő pálcikát használni és nem puszta kézzel piszálni. Persze érdemes még jó pár dolgot betartani. Ezek között ott az 1 hónapos szoli, szauna, strand, uszoda..stb vizes helyek kerülése, kiáztatás kerülése, kozmetikumok, vegyszerek kerülése..stb.

Minél jobban kezeled és odafigyelsz rá, annál hamarabb gyógyul meg. Esetenként újra-újra visszatérhet egy kisebb gyulladás, ezt az általában a szárra feltekerő hajszálak okozzák. A gyógyulási idő alatt havota 1x érdemes kiszedni az ékszert, alaposan letisztogatni, majd óvatosan visszahelyezni. Ha egyedül nem megy, kérj segítséget.

2017. dec. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!