Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mitől lett most hirtelen...

Mitől lett most hirtelen olyan nagy divat a "kézműves" a termékeknél?

Figyelt kérdés

Az utóbbi két évben mindenhol ezt hallom: kézműves szappan, kézműves sörök, kézműves péktermékek, kézműves fagylalt, kézműves hamburgerek (mintha eddig nem kézzel csinálta volna őket valaki napi 12 órás műszakban..) kézműves hétszentségf***a..


Mitől lett most hirtelen mindenki számára sokkal jobb, mert az "kézműves"?


Eddig is volt csomó olyan termék amit kézzel csináltak, addig a kutyának nem kellett, most, hogy oda lehet rá írni, hogy "kézműves" már mindenki csurgatja rá a nyálát :D


Csak nekem szánalmas?



2017. dec. 11. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint azért kezelem kiemelt gonddal például a hagyatékból maradt kézzel készült dolgokat, mert a mai világban robotokkal készített tömegtermék az van bőven. Míg egy kézzel faragott szobor, vagy kézi hímzésű ágyhuzat vagy egy festmény szinte különlegességnek tűnik a ma már megszokott tömegcikkek közt.
2017. dec. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A lényege az lenne, hogy egy kicsit egyedi, nem tömegcucc. Speciális alapanyagokból, valóban kézzel és kis mennyiségben termelt, készített termék. De sajnos inkább reklámfogás ez a szlogen. Pl. hogy lehet egy szappan kézműves úgy, hogy az egész országban árulják piacokon, vásárokon, sőt már a Rossmann-ban is?
2017. dec. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Az emberek egy része unja a tömegtermékeket, mások mérgezőnek gondolják, sokan pedig az egyediséget próbálják ilyen módon megvásárolni.

Kézműves termékért többet lehet elkérni, persze az előállítása is általában sokkal többe kerül.

2017. dec. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert jobban hangzik, mint a saját készítésű. Egyébként én sem értem, hogy miért lett mostanában olyan bazi nagy divat, amikor régen még ki is cikizték. Sőt. A legjobb a kézműves kaja. Még ma is rengeteg kézműves kaja van, amit nem vesz senki, csak azért, mert nincs ráírva, hogy kézműűűűűves (pl. piaci sajtok, zöldségek, hentespultos húsok, fagylalt). Ráadásul sok esetben nem is jó minőségűek... lehet, hogy mondjuk az adott kozmetikum natúr összetevőket tartalmaz, de ha nem hatásos, hajamra kenhetem... pl. dezodorok.
2017. dec. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez nem csak most nagy divat. Már 20 évvel ezelőtt, óvodás koromból is emlékszem a Kinder tojás játékokra, amiket úgy reklámoztak, hogy "kézzel festett". A kézzel készített termékek mindig is drágábbak és jobb minőségűek voltak, mint a gyárban gépek által előállított tucatáru. Többek között azért is, mert gépet nem fogja érdekelni, ha hibás egy termék, és több százezer cuccot lehetetlen egyenként alaposan átnézni, hogy mindegyik jó-e, viszont ha az egész folyamatot emberek végzik el kézzel, akkor észreveszik a hibás árut. Így a kézműves termékeknél sokkal kisebb eséllyel kerül ki kereskedelmi forgalomba egy hibás árucikk.
2017. dec. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezt értem, ez így szép és jó, csak 10, 20, 50, 100, 1000, 2000 évvel ezelőtt is bőven voltak kézműves termékek, akkor nem kellett senkinek, az elmúlt 2 évben meg, hogy hogy divat lett? Most jöttek rá az emberek, hogy kézzel is lehet készíteni dolgokat? Azelőtt még több "kézműves" termék volt, mégsem őrjöngtek érte az emberek.. most meg hashtegelik, h #kézművesfagyiteszek meg #kézműves hambizóban vagyunk..


Számomra ez teljesen érthetetlen.

2017. dec. 11. 17:17
 7/8 A kérdező kommentje:

Eleve már a fogalmat sem nagyon értem.. mióta lehet azt mondani egy hamburgerre, hogy kézműves, aminek a húsát a metroban veszik meg és full gépek végzik még a marhák vágását is?


Ennyi erővel az Iphone-ra is rá lehetne mondani, hogy kézműves, meg az összes autóra.. mert azokat sem full gépek rakják össze, hanem emberek is dolgozna rajtuk, sokszor éhbérért..


Ismerek egy éttermet, ahol a tulajdonos azzal röhögött a barátaival, hogy milyen idióták a vevők, amióta kiírták az étterem falára, hogy kézműves ezek meg azok kaphatóak, jelentősen megnőtt a forgalmuk, meg a profit is, mert ezeket rohadt drágán is adták.. persze a termék nem volt kézműves, csak kiírták, mert ezzel hoztak több vevőt, az idióták meg divatból veszik mint az őrültek és nem is tudják mit vesznek, de facebookon be van hashtegelve és az a lényeg :D és nem ők voltak az egyetlenek, ezt rohadt sok vállalkozás megjátszotta...


kiváncsi leszek mikor

2017. dec. 11. 17:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Divat. Pont ugyanúgy, mint néhány évea bio termékek. A kutyasz..t is boldogan megvették az emberek, ha bio felirat volt rajta. Pedig a mai vegyszerezett világban nem nagyon létezik bio termék.

A kézműves jelzőt azzal társítják az emberek, hogy jobb minőségű, limitált mennyiségben készült terméket vásárol, ráadásul marketing szempontból jobban hangzik a kézműves, mint a “házi”.

2017. dec. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!