Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Az elmúlt 30 évben építettek...

Az elmúlt 30 évben építettek valami szépet Budapesten?

Figyelt kérdés
2018. jan. 21. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Millenáris Park. MOM Park. Sok lakópark. Nemzeti Színház. Persze mindegyiken lehet vitatkozni (ízlések és pofonok), de szerintem ezek szépek modernitásukkal együtt.
2018. jan. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nem. Az igazi szépség az egyetemes jól meghatározott és időt álló.
2018. jan. 22. 19:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Aha. Vagyis konkrétan mi az, ami ilyen, és az elmúlt 30 évben épült? (Nem csak Budapesten, bárhol.)
2018. jan. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát ez az hogy eddig még én se láttam ilyet.
2018. jan. 26. 18:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, nagyon kevered a szezont a fazonnal. A szépség nem jól meghatározott, annál inkább szubjektív. Első blikkre te úgy gonodlod, hogy időtálló csak az lehet ami 70-80-150 éve áll, de ez nem igaz. Valóban, ma már nem húznak fel épületeket neogótikus stílusban, mert az már nem divat. Amit 70 éve építettek az akkor divat volt, és annyira modern mint most a MOM pl.

Honnan tudod, hogy a MOM nem fog állni 80 év múlva?

Látom magam előtt, ahogy 80 év múlva panaszkodnak az emberek, hogy "bezzeg ma már nem építenek olyan szépeket és időtállókat mint a MOM".


Érted mire akarok rávilágítani? :)

2020. jún. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szubjektívnek mondjuk de igazából a szépség alapjai bele van kódolva az emberi fajba vagyis az, hogy mi is az amit szépnek talál. Ilyen pl. az arányosság és a szimetria vagy az aranymetszés. Vagy például olyat se hallottam, hogy szép rövidlábú. Tehát vannak jól meghatározott elvek ahhoz, hogy valami "szép" legyen. És ez mellé még jön a felhasznált anyagok minősége , értéke. Na ezek egyike sincs meg a Mom-ban.
2020. jún. 18. 22:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Érdekes elmélet a szépségről, ezt csak az cáfolja meg, hogy az egyik jó barátom szépnek látja a madárpókokat, a másik pedig a CAT munkagépeket szokta gyonyoruként szépként emlegetni, én viszont egyiket sem tartom annak. A szépségérzetünk pedig valóban teljesen szubjektív.


Abban igazad lehet, hogy az anyagok minősége más, de ez igazából tényleg évek múltán fog kiderülni.


Én úgy erzem a szavaidban kedves kérdező, hogy te rajongsz ezekért a régi stílusú épületekért, de megint egy jó példa: én nem szeretem őket. Szerintem nem szépek, de ettől meg neked lehet az. Az vitathatatlan, hogy valóban tqrtósak voltak a régi épületek, de azt meg nem tudjuk, hogy ezek az acélszerkezetes csodák mennyit bírnak.

2020. jún. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem kedveled az aranyaranyt sem a szimetriat? Ha másért nem a felhasznált anyagok miatt nem értem, hogy miért nem szereted. Én újépítésűben lakom, azóta kedvelem a regit. Akárhányszor elmegyek nagyanyám régi polgari lakásába mindig amulok meg úgyis,hogy igazán ráférne egy felújítás. Pedig már jo parszor jártam ott. Legutóbb gondoltam otthonra is csináltatok olyan terrazzot mint amilyen neki van a lakásban ill. a lépcsőházban. 100.000Ft/m2!!! Egy átlag polgári lakásban a lepcsohazban!!! az elképzelhető legdrágább burkolat. De az ottani lépcső, a korlat, a párkany gyártása ugyanez az arszinvonal lenne. Tehát nekem ez olyan mintha azt mondanad, hogy Nem szeretem a régi Ferrarit viszont az új Dacia az már valami.
2020. jún. 20. 11:09
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja,és nagyanyám szomszédja 3000Ft-os járólappal burkoltatta le a fent említett terrazzot a modernitás jegyében. Tehát tényleg van mikor nem ismeri fel az ember a valódi szépet. Viszont ha másból nem a befektetett munka mennyiségből és anyagminosegbol lehet sejteni.
2020. jún. 20. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!