Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan pózoljak kamera előtt?

Hogyan pózoljak kamera előtt?

Figyelt kérdés

egyszeruen nem tudok mit csinalni amikor leakarnak fotozni. Tudtok tippeket adni hogyan legyunk fotogenek

kamer elott? (fejtartas, testtartas stb)



2018. jan. 22. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Kísérletezd ki, hogy melyik szögből nézel ki a leginkább előnyösebben. Kérj meg valakit, hogy segítsen akár. De egyébként az arcodat azt te magadnak is megtudod, még a tükör se kell feltétlenül hozzá, de használhatsz hozzá, ha akarod. És akkor hogy pont a legjobb szögben kapd le a képet. De amúgy közben ne a telót/gépet nézd, mert akkor bebandzsíthatsz tőle:D De amúgy nem feltétlenül; na meg nézd meg még , hogyan a legszebb a mosolyod, a nézésed. Hajadat lődd be, ha utána fotózkodsz, miután beállítottad jól a séródat, és kipihent is vagy, valszeg tudsz jó képet csinálni, mégha nem is feltétlen látod magad annyira dekoratívnak. Meg 1-2 modelles fotót megnézhetsz, hogy őket hogyan állítják be. És akkor a haverod/anyukád pl beállíthat téged hasonlóan, mint ahogy a képeken állnak, amiket előzőleg tanulmányoztatok. És akkor ő majd adja az instrukciókat, a fotós. Amúgy tényleg, kérhetsz egy hivatásos fényképészt is, hogy állítson be; mondjuk a srác , aki anno a mi tablóképeinket csinálta, totál természetellenes -és kényelmetlen , kifacsart pózokba állított be minket. Nem értettem, hogyha alapból nem szoktam úgy tartani a fejemet, mert kényelmetlen, mert nyom, akkor ő miért forgat úgy, miért kényszerít bele ilyen testhelyzetekbe. De ennek ellenére csodával határos módon mégis jó képek születtek; viszont egy másik hivatásos fotósnak az oldalán láttam már olyan brutál kifacsart pozitúrákat; elég erőteljesen lejött a képekről, hogy azok be vannak állítva, annyira műviesek voltak. Az nagyon durva volt; tehát azért törekedni kell a természetességre is. Egyik csaj osztálytársam anno mindig olyan kifacsart képeket töltött fel fészbukra; nagyon durva volt, egyszerre akarta kihangsúlyozni a cicijét és a fenekét; és akkor én meg csak pislogtam, hogy egy ember mikor szokott alapból, normális helyzetben így állni? Totál kiakasztó volt. Mert úgy csavarta magát, hogy a melle is meg a feneke is a kép elején volt, a fényképezőgéppel szemben. Totál természetellenes képek születtek ily módon, rossz volt rájuk nézni. Egyébként felöltözve jól volt. Ez is lehet jó, hogy nem valami kopott ruhába öltözködsz, hanem valami újat veszel fel, ami még nincs kinyúlva; és pont tökéletesen rád passzol a mérete-és a színe is. Tükör előtt azt is kigyakorolhatod, hogyan a legszebb a mosolyod, meg a fejformád melyik szögből mutat a legjobban ; amúgy egyébként a legtöbb embernek talán nem szimmetrikus az arca, tehát lehet, hogy az egyik oldalon kicsit szebbnek látod a vonásaid, mintha a másik szögből , oldalról nézve fotóznád magadat. Meg pl ha szélesnek látod az orrodat, beállhatsz úgy, hogy kicsi árnyék rámenjen, és így optikailag takarjon belőle, meg oldalnézetből pl eleve nem tűnik olyan nagynak. De ha meg pl görbe az orrod, és pont azt nem szereted, akkor lehet pl szemből előnyös a kép. Egyik szintén volt osztálytársamnak görbe orra van, de nagyon szépen görbül az orra, szerintem őróla minden szögből lehet jó képet csinálni, mert nagyon szépek az öröklött vonásai. Ja meg ha karikás a szemed, akkor pl lealapozhatod az arcodat, még ha fiú vagy, akkor is; csak ne legyen túl sok XDDDD Bár egyébként szerintem inkább nem kell smink, jó lesz az karikásan is. Meg szépen rendezgesd el magadon a ruhát, hogy a póló lyukának pont a közepén bújjon ki a fejed. Vagy én pl múltkor fotóztam a kezemet, a kézfejemet kicsit nagynak találtam, így úgy állítottam be a kezemet, hogy amit túl nagynak találok rajta, azt kicsit messzebb raktam, és így optikailag kisebbnek tűnt. Vagy pl ha az egyik szemed nagyobb, mint a másik, ezt meg itt olvastam valahol, akkor ugyanígy amelyik szemed nagyobb, azt az oldaladat húzd hátrébb kissé a kamerától, és akkor így nagyjából ugyanakkorának fognak tűnni a szemeid. És őszinte legyen lehetőleg a mosolyod, tehát a szemed is mosolyogjon, de próbálj magadon olyan mosolyt keresni, ami azért nem idétlen:D Szóval ilyen kedves, szeretetre méltó , békés, boldog mosolyféleség:D:D:D Mondjuk... Hát ja, a szeretetre méltóság ha őszinte egy mosoly, és nem gonosz, akkor az úgy tök jó!:) Szerintem totál kivitelezhető:D Amúgy tényleg profi fotós meg stylist is segíthet esetleg; de több haverral is összeállhattok megállapítani, hogy melyek az előnyös oldalaid, előnyös szögek a számodra.
2018. jan. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*ja és szerintem simán jó, hogyha gyorsan egymás után több képet is csinálsz magadról; és ami nem tetszik, kitörlöd; de amúgy ezért írtam , hogy nem feltétlen szükséges hozzá a tükör, mert simán telefonnal is meg lehet oldani; hogy csak nyomkodod az exponálást vagy mit:D
2018. jan. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
nude photo
2018. jan. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ideális esetben a fotós a gép beállításai mellett pont ahhoz ért, hogy látja, mi hogyan áll jól a modellnek és el tudja érni, hogy a fotóalany úgy helyezkedjen el, úgy nézzen és a képeken úgy nézzen ki, ami legjobban áll neki és kifejezi azt, amit szeretne. ennek része az is, hogy ismeri a fényeket és különféle pózokat, van benne tapasztalata, hogy milyen testalkathoz, fejformához, ruhához és stílushoz kinek mi áll jól, továbbá azt is tudja, hogyan érje el, hogy a fotóalany a megfelő hangulatba kerüljön a fotózás során.


egy fotós mondás szerint kezdő/amatőr modellel az első tekercs filmet be sem érdemes fűzni a gépbe, mert fél-egy óráig csak kísérletezni kell és feleslegesen készülnének a képek, csak addigra jön bele a modell a hangulatba, addigra feledkezik meg róla, hogy fényképezik és addigra válik a viselkedése, pózai természetessé. ha ezt még a hozzáértő, profi fotósok sem tudják megspórolni, akik már ezerszer csinálták, akkor egy amatőr fotóssal, vagy magadat fotózva ne hidd, hogy te meg tudod spórolni. csinálni kell, élvezni, elengedni magad és a sokból majd lesz néhány jó is.


nyilván vannak olyan profi modellek, akik bemennek, pontosan tudják mit és hogyan kell csinálniuk, beállnak és már kész a kép. meg vannak olyan profi fotósok is, akik elsőre tudják, hogy mi az a szó, vagy fogalom, amitől a fotóalany pont olyan opálos tekintettel, vagy elgondolkodva fog majd nézni rájuk, amit ők a címlapra megálmodtak. de ez még a nagyon rutinos profik közt sem mindenkinek és nem mindenkivel megy ennyire gyorsan...


van egy csomó féle letölthető "szakmai és tananyag" a neten, hogyan kell fotózáson pózolni, vannak mindenféle póz gyűjtemények, de talán érdemes lehet elolvasnod 1-2 könyvet a modell fotózásról, hogy megértsd, mi hogyan működik és mi miért nem működik neked. de gyakorlás és kísérletezés nélkül bármilyen konkrét tipp, hogy így csináld csak erőlködés és mesterkélt póz marad, nem lesz belőle természetes testtartás...

2018. jan. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Kutyába
2018. jan. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!