Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Septum pc-vel kapcsolatban...

Septum pc-vel kapcsolatban tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Már régóta foglalkoztat a gondolat, hogy csináltassak valamilyen piercinget, de csak mostanra fogalmazódott meg bennem, hogy egy septumot szeretnék. Most töltöm a 17-et, lány vagyok, a szüleimet egyelőre próbálom megbarátkoztatni a gondolattal :P

Elkezdtem keresgélni, hogy hol, kivel, mennyiért stb, viszont van egy-két dolog, ami nem teljesen tiszta:


Ugye lehet a porcba is és alá is szúrni, ez mitől függ? Nem szeretném, hogy nagyon kilógjon az orromból, ha nagyjából így akarom, az már a porc? [link]



Mennyi idő után lehet befordítani? Azért is tetszik nagyon ez a pc, mert bármikor el lehet "tüntetni" Van olyan hely és társaság, ahol nem venné ki jól magát, de így no problemo:) Illetve gyógyulhat úgy, hogy be van fordítva?


Hol lenne érdemes megcsináltatni?

Van valakinek tapasztalata, valami jó szakember, akiben meg lehet bízni? Budapest környékén lakom, ha itt meg lehetne oldani, az jó lenne:)


Mekkora ékszerrel lehet kiszúrni?

Van egy enyhe fém allergiám, ezért én vinném a patkót, így elsőre kb. mekkora kell?


Feltételezzük, hogy a porcba szúratom, nagyjából mennyi idő a gyógyulás? Elég különböző időkről olvastam, nektek mennyi volt?


Ha már ott vagyok, hogy oké, csináljuk, akkor mindenképpen egyeztetek majd a piercerrel, de nem árt egy kis előzetes tájékozódás :P


Minden választ előre is köszönök:)



2018. febr. 7. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Porcba ne szúrasd. Alapból is kérheted befodrítva, sokan csinálják így. Aztán amikor beforrt, kifordíthatod. A westendben tudom hogy szúrnak, és jókat is hallottam róla. A gyógyulás egyénfüggő, par hónap kb.
2018. febr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha van egy kis fém alergiád akkor mindenképpen titán ékszert rakas bele. Ne szúrasd porcba. Nekem pl annyira lógott ki az orromból a patkó mint a képen lévő lánynak és nem porcba lett szúrva a septumom. (Most karika van benne nekem)


Én a westendben csináltattam.

Gyorsan és ügyesen megcsinálták de nem olcsó kb 8 ezer ft volt ékszerel együtt.

A Swastika tetováló szalont tudnám még ajánlani. Olcsóbbam dolgoznak mint a westendben. És megbízhatóak.

De a westendben van egy másik szalon a fetish. Az is olcsóbb mint a westend tatto


A gyógyulási idő egyén függő. Nekem kb 1 hónap alatt gyógyult meg rendesen.


Ha van még valamilyen kérdésed írj nyugodtan. Szívesen segítek ☺

2018. febr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi:) Ha lesz még kérdésem írok
2018. febr. 7. 14:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Plázaüzleteket kerüld el ilyen téren.

Az, hogy hova szúratod, az tőled függ csak. Lehet feljebb és lentebb is kérni. Porcban a gyógyulás kb 2 hónap, míg lent kb a fele. Ápolni fültisztító pálcikával és octenisept folyadékkal napi 4-5x.

Fémallergia esetén csak titán száras ékszerrel csináltasd meg és a későbbiekben is azt hord, illetve még a bioplast is jó megoldás. Invictus újpesten kitűnő, illetve Swastikában a Geri is nagyon profi. Westendet felejtsd el. Túl sokat csesznek el, szúrnak ferdén, és rosszul tájékoztatnak. Viszont 18 alatt kell szülő beleegyező nyilatkozat, illetve lehet, hogy telefonos egyeztetés is. Magához a szúráshoz nem kell időpont. Az ékszert nem érdemes vinned, de közölnöd kell, hogy fémallergiád van és hogy melyik fémre!

A gyógyulási idő alatt ne forgasd ki és be, attól csak lassabban gyógyul. Ha nagyon így vagy vele, akkor szúrathatod barbel ékszerrel is és amikor meggyógyult, majd kicseréled vagy kicserélteted patkóra.

Orrfújás elsőre kicsit nehézkes és fájós tud lenni, de hozzá lehet szokni simán ;)

Persze, ha rosszul ápolod és nem figyelsz rá kellőképpen, akkor a gyógyulási idő elkúszhat az egy év felé is.

A fájdalom oldaláról eléggé kellemetlen, egy jó kis könnyezést okoz, valakinél tüsszentést is. Ékszernek általában 16 G-s vastagot használnak, az ívátmérő alanyonként változik (orr méret, mennyire akar lógósat...stb.).

2018. febr. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Igen, tudom hogy kell szülői beleegyezés, szerintem meg fogják engedni, ha mégsem, egy év nem olyan sok idő. Fogok menni allergia vizsgálatra, akkor tisztában leszek vele,hogy pontosan mi az amit nem bírok

2018. febr. 8. 10:35
 6/6 A kérdező kommentje:
A Westendről én is elég vegyes véleményeket hallottam, és ha már megcsináltatom, szeretném, ha jól sikerülne:)
2018. febr. 8. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!