Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Tudnátok valami biztatót...

Tudnátok valami biztatót mondani a septummal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Volt már három piercingem, egyet elég fájdalmasan távolítottak el, a fájdalomküszöböm elég magas,a testékszereket imádom, de a septum szúrásáról annyi borzalmat olvastam, hogy a gyávaság kezd felülkerekedni bennem...jelenlegi vagy ex septum-tulajdonosok, kérlek,ne hagyjatok visszalépni! :D

2015. nov. 28. 07:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A szúrás maga nem vészes, de belekönnyezel, esetleg lehet tüsszenteni fogsz egyet.

Utána kicsit furcsa lesz, meg kell szokni orrfújásnál is. A gyógyulási ideje személyenként változó. Gyorsabban gyógyul, mint a fül porcos ékszerei, de lassabban, mint egy sima nostril, azaz kb. 1-2 hónap.

Nekem már régóta van. Volt egy idő (kb két év) amíg nem hordtam, de utána is vissza tudtam rakni.

Gyógyulásig a kezelési útmutató szerint kell eljárni, amit a piercer(testékszerező) elmond. Utána meg már lehet cserélgetni ;)


Lényeg, hogy ne parázz, ne félj. Aki túlságosan ráizgul, az el is ájulhat. (de ez akármelyik testékszerre igaz.)


Fájdalom terén egy rook vagy egy industrial nem fáj ennyire, de egy ajak, szemöldök kevésbé fáj.


Remélem segítettem, ha lenne kérdésed, írj privátban!

2015. nov. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen a válaszod!

Azt hiszem, jelenleg elegendő ennyi,de ha nem bánod, akkor lehet, hogy a későbbiekben majd megkereslek.

2015. nov. 29. 20:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Amúgy lehet venni, meg otthon magadtól csinálni fake septumot. És igazából ugyanúgy néz ki, mint az igazi, de nem fáj, és akármikor kiveheted.

Én imádom a spetumokat, de mivel egyaránt vagyok konzervatív, és lázadó. A hobbiaim is így oszlanak fel. Van ahol nem fér meg a septum, és van ahol igen. Így én ezt választottam. E-bayről is rendeltem egy csomó stílusban, színben, méretben, és én is csináltam magamnak.

Valaki egyszer azt mondta, hogy csak az érdemli meg a piercinget, aki szúratja. :D ez szerintem egy igazán beszűkölt látásmód. Mindenki azt, és úgy visel ahogy neki kényelmes, és jól érzi magát. Plusz próbának sem utolsó. Lehet 2 nap után megunnád az egészet, vagy nem tetszene.

2015. dec. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező, egyrészt kicsit irigyellek mert még ez előtt állsz!!! :) Másrészt pedig elmondom a saját tapasztalatom, de nem akarlak eltántorítani semmiféle képen!!

Nos nekem két kemény napig volt septum piercing az orromban még szeptember első felében :D hátőőő naja, én konkrétan pánik beteg lettem tőle xdxd de egyébként vér, fájdalom és tű fóbiám van, na most már piercing is :D viszont én is nagyon nagyon imádom a septumot ,és azóta is rágom a fülem, hogy akkor miért nem voltam elég érős és miért nem meditáltam inkább 0-24, és küzdöttem le a pánikjaimat.. de tegnap lövettem és sima orr pc-t hogy terheljem magam mert muszáj újra csináltatnom!!!!

És a szúrásról meg annyit, hogy háát utána érdekes módon annyira nem fájt, de a tevékenységek vele az első két napban, a láb borotválás, amikor lehajolsz és a kis patkó előrecsúszik és hideg és ahhhh fúúj és amikor alszol és elcsúszik de nem mered megigazítani mert félsz a fájdalomtól xd ahhh szóval ja meg nekem lett egy vérgömb rajta és akkor tökre szégyelltem mert h kicsit látszott ugyanis olyan kis malacka szerű orrom van :DD nade mindegy szóval én biztatlak mindennek ellenére mert isteni és imádom és HAJRÁ!!! :)

2015. dec. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!