Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Első fültágításnál történt...

Első fültágításnál történt egy fura dolog, ez mitől lehet? Illetve normális, más ok miatt van vagy a fültágítás okozta?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szóval úgy döntöttem, hogy szeretnék fültágítót a bal fülembe, amit el is kezdtem tágítani hétfőn. A fülemben alapból volt fülbevaló-lyuk, és lefertőtlenítettem egy fültisztító-pálcikát, hegyesre vágtam és átdugtam a fülemen. Kicsit nehézkes volt kinyomni, hogy átmenjen a fülemen, kicsi erőlködés után egy erősebb tolással átment rajta minden gond nélkül, nem is igazán vérzett, percekkel később a fájdalom is elmúlt, kicsit érzékeny volt a fülem, de jól is aludtam, nem történt semmi. Viszont tegnap próbáltam mozgatni, csavargatni a fülemben, mivel sebes lett. Egyszer ki is húztam, bekentem a fülem és újra beraktam, akkor már jobban vérzett és nehezen is ment be, de nem volt annyira vészes.

Amiről igazán szeretnék kérdezni az az a valami, amit ma vettem észre ahogy hazajöttem iskolából. A fülem alá lett egy ilyen kicsi púpos csomó, ami alapbólnem fáj, de ha megnyomom akkor igen. Nagyon megijedtem, amint megláttam, félek, hogy a fültágítás okozta, mert a tágítás előtt még nem volt ott, vagyis nem vettem észre.

Szerintetek lehetséges, hogy a fültágítás miatt lett? Egyáltalán mi ez a dolog? Van okom aggódni?


14/L



2018. febr. 14. 13:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
14 evesen fultagito 😂 szerintem nem fertotlenitetted le. Menj orvoshoz.
2018. febr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hamarosan 15 éves leszek, nem értem, hogy miért zavar vagy baj az, ha fültágítót szeretnék. Alig 5-7 mm-re gondoltam, mert ha már nem szeretném, akkor van esély, hogy összemegy.

Másodszor pedig, de, lefertőtlenítettem.

Még várok egy napot és ha nem múlik el, akkor pedig orvoshoz megyek, azért köszönöm. :)

2018. febr. 14. 14:28
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Vadhús vagy gennyes gyulladás, húzz vele orvoshoz


És szart se ért a fertőtlenítésed

2018. febr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

És ez miért alakult így?:/ Elronthattam valamit, vagy ennyire érzékeny a fülem?:s

Mindenesetre köszönöm. :)

2018. febr. 14. 21:14
 5/13 anonim ***** válasza:
22%
Azert mert ahelyett hogy Micimackot neznel kisgyerek letedre, ilyen baromsagokkal foglalkozol.
2018. febr. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én is 14 évesen csináltattam akkor volt 10mm most vagyok 16 éves és most 30mm-s


Egyébként az csak egy kis kitüremkedés olyan nekem is volt,de lehetőleg vegyél vagy rendelj az interneten fültágító csigát vagy tüskét és akkor talán nem lesz ilyen gond.Sok sikert.

2018. febr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös válaszoló, ahelyett, hogy 9-10 éves gyerekekhez hasonlítgatsz, igazán válaszolhattál volna normálisan is, ugyanis segítségre van szükségem, ha meg nem szeretnél 'segíteni' és csak beletudsz mindenbe kötni, akkor inkább kímélj meg ezektől. :D Attól, hogy fültágítót szeretnék TIZENNÉGY évesen nem leszek sem terrorista sem pszichopata gyilkos, nem változik semmi sem még attól sem, ha lesz fültágítóm. :D

Az persze teljesen normális, ha már 10-11-12 éves kortól kezdenek el a gyerekek SMINKELNi... Hát persze, én kis butus:D Egyébként sem azt kérdeztem, hogy mit gondoltok arról, hogy megfelelő-e a korom a fültágítóhoz.

6-os, köszönöm, igyekszem. :) Most egy nap többször is lefertőtlenítem mindenem, és ki is vettem, amíg el nem múlik/be nem gyógyul. ^^

2018. febr. 15. 14:47
 8/13 anonim ***** válasza:
A nyomás miatt lett ez. Nem kell elsietni a tágítást, csináld fokozatosan és akkor nem lesz baj.
2018. febr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Elsietni?:o Mégis mivel siethettem el?:/
2018. febr. 15. 15:40
 10/13 anonim ***** válasza:

Azzal sieted el, hogy erőltetted. Gondolom észrevetted, hogy a lyuk a füledben nagyobb mint a fülbevaló, mivel tágul a lyuk. Kezdőknek azt tanácsolnám, hogy egy vastagabb szárú fülbevalót (amilyet fülbelövésnél használnak vagy egy talpas pc) rakjon be. Ehhez is hozzá fog szokni a fül és utána kis vazelines masszázs után a fülpiszkáló gond nélkül belecsusszan. A csigák is ezért jók, mert folyamatosan rakod be, nem kell hirtelen áttolni az egészen.

Nekem most 10mm mindkét oldalon és nagyon szeretem a tömött fültágítókat, viszont annyira lehúzza a fülem, hogy a 4. napra már magától kitágul annyira, hogy simán kiesne belőle. Így felváltva kell használnom a lyukas szilikonossal vagy éjszakára mindig kivenni, hogy kicsit szűköljön.

2018. febr. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!