Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy tükörben...

Miért van az, hogy tükörben jól nézek ki, viszont fotókon tök máshogy és ott már nem vagyok annyira jóképű?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok. Karakteres az arcom, kicsit nagyobb az orrom, de csak szerintem, mindenki más szerint pont jó, illik az arcomhoz. Tükörben teljesen jóképű, helyes vagyok, jól nézek ki, tetszek magamnak is, viszont amikor egy fotón látom magamat, mintha nem is én lennék. Na jó, egy kicsit túloztam, de tényleg máshogy néz ki az az énem, aki fotón van, mint az, aki a tükörben. Egy kicsit asszimetrikus az arcom, nem teljesen szimmetrikus. A szemem, szemöldököm sem olyan, az arcformám is másabb, és ott már nem nézek ki annyira jól(azt hozzáteszem, van pár fotó, amin ugyan olyan jól nézek ki, mint tükörben).

Mi lehet ennek az oka és melyik a mérvadó, hogy látnak engem más emberek?



2018. ápr. 8. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Tükörben felfogja az agyad, hogy az tükörkép és természetesen szimpatikusabban érzékeli, mint egy átlagos arcot.


Fényképen csak tudatosan ismered fel, hogy az te vagy, tudatalatt nem.

Így nem “csal” az agy.


Altalaban a fénykép a mérvadó, kive ha valamin érdekesebb stílusban/ optikaval fotóztak, mert az nyilván torz képet adhat.

2018. ápr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha megmutatnád, megmondanám, de a saját leírásod alapján nem dönthetem el, milyen vagy, és milyennek látnak mások.
2018. ápr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7%

Talán mégse vagy olyan jóképű?

Lefogadom erre nem gondoltál 😂

Hát persze hogy nem.

2018. ápr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

#2-es válaszoló


hiába küld képet ha nem látod élőben a tükörből :D

hisz az lenne a viszonyítási alap

2018. ápr. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen ugyanez a problémám, csak lány vagyok... :( :D 20/l
2018. ápr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, #5 velem is ugyan ez van :D

19/l

2018. ápr. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Látom ti se gondoltatok arra, hogy mégse vagytok olyan szépek 😏
2018. ápr. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy gondoltunk rá, de nem vagyunk benne biztosak. Ezért is tettem fel a kérdést, mert nem tudom, hogy melyik a mérvadó.
2018. ápr. 28. 22:29
 9/9 anonim válasza:

Az elülső kamerák nagyon torzítanak. Minél közelebb van a fejedhez annál nagyobb lesz az orrod, és pl a Samsungé általában borzalmas (szerintem) A normális kamerákban sokkal jobban meg lehet bízni.

Aztán ott van az is, hogy te a tükörben lévő "arcodat" szoktad meg, ami ugye pont a fordítottja annak mint ahogy a fényképeken van, vagy ahogy mások látnak. És ez sokat számít.

Az arca amúgy meg senkinek sem szimmetrikus, szóval ezen ne aggódj.

2018. máj. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!