Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ha valaki szemüveges és...

Ha valaki szemüveges és napszemüveget akar használni, ki hogyan csinálja ezt?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 30. 19:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Van dioptriás napszemüveg, ill “lehajtható” lencse. Az utóbbit leginkább idősebb bácsikon szoktam látni.
2018. ápr. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Nekem fényre sötétedő van, és nagyon szeretem.
2018. ápr. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Dioptriás napszemüvegem van.
2018. ápr. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Kontaktlencse
2018. ápr. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Kontaklencsét használok inkább nyáron. A fényre sötétedő szemüveget nem szerettem, olyankor is besötétedett amikor nem kellett volna, a diopriás napszemüveggel meg az volt a bajom hogy cipelnem kellett magammal a sima szemüveget is és ha bementünk pl egy cukrászdába ahol levettem a napszemcsit egyből kotorhattam elő a rendes szemüvegem. Úgyhogy nekem a kontaklencse vált be a legjobban.
2018. ápr. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Átmenetileg kellett prizmás szemüveget hordanom.

Mivel érzékeny a szemem a fényre a szemüvegre rávettem a napszemüveget.

Letojtam ki mit lát, hisz, vagy gondol.

Mondjuk jó súlyuk volt, mert a prizma vastag volt és nehéz, de elvoltam.😎

2018. ápr. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem csak vezetéshez kell szemüveg, arra csináltattam fényre sötétedőt, és így tökéletes, meg napszemüvegként is azt viselem mert sokszor jobban látok vele mint ha szemüveg nélkül lennék, holott szemüveg nélkül még alkalmas lennék a vezetéshez, de az orvosom szerint aki az alkalmassági csinálta annyira a határon vannak az értékeim hogy nem merte kockáztatni azt hogy enged szemüveg nélkül vezetni, mert mégis 10 évre szól az alkalmasság és ha 2-3 év múlva romlik a szemem minimálisan már kellhet a szemüveg, és ha balesetet okozok amiről kiderül hogy kellett volna szemüveg de ő mégsem írta elő akkor őt hurcolnák meg elsősorban.
2018. ápr. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Fényre sötétedő ill dioptriás napszemüvegem is van, de kontaktlencse napszemüveg kombót hordok


A fényre sötétedőnek az 5-6 évnél fiatalabb autókban nem szabadna besötétedni, mivel az autóüvegnek UV szűrősnek kellene lennie, ellenben hidegben sötétedik a ilyen szemüveglencse.

2018. máj. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem elég nagy a szemhibám (7,5) és ehhez csináltattam dipotriás napszemüveget. Be kell menni az optikába bemérik a szemedet választasz egy keretet és megcsinálják neked. Nekem fényes lencsével volt kb 45000 Ft
2018. máj. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Nekem felcsíptethető napszemüvegem van. Azaz a dioptriás szemüvegre orrnyeregnél rá lehet csíptetni. Bármelyik otpikában árulják kb. 8.000,-Ft és körbe is csiszolják megfelelő méretűre. Kívülről úgy néz ki, mintha egy napszemüveg lenne rajtam.
2018. máj. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!