Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Be van gyulladva az upper...

Be van gyulladva az upper lobe piercingem?

Figyelt kérdés

Vasárnap szúrtam magamnak az upper lobe fülpiercingem két másik mellé. Piros még mindig, nagyon érzékeny. Tegnap kivettem nagy nehezen és letisztítottam, lefertőtlenítettem újra, bekentem és vissza raktam, de még nem igazán látok változást.

Érzem, hogy egy picit meg is van dagadva. Érzékeny is, de csak néha, ha olyan helyen fogom meg, mert egyébként nem. Nem gennyedzik és nem is vérzik.

Mit tegyek rá, vagy vegyem ki?

Mindkét fülemben van piercing és azokat is én szúrtam magamnak, de azokkal nem volt ilyen problémám.



2018. máj. 11. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:

A tű is le volt előtte fertőtlenítve? Bizsut tettél bele?

Betadine-val kenegesd, naponta többször forgasd, de semmiképpen ne vedd ki, ha nem szeretnéd, hogy visszaforrjon. Próbálj meg a másik füleden aludni, amíg fájdalmat érzel.

2018. máj. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ugyanúgy csináltam mindent, mint az előző kettőnél, azok pedig már be is vannak gyógyulva. Mindent alaposan lefertőtlenítettem és ugyanazt a bizsut, amit legelőször az első kettőnél is használtam.

Arra gondoltam, hogy kiveszem, megvárom, hogy beforrjon és újra kiszúrom, bár szerintem ugyan ez lenne az eredmény. :(

Ma pedig alaposan rámijesztett egyik barátnőm, hogy biztosan átszúrtam egy ideget vagy valami. :/

2018. máj. 11. 21:07
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy bizsut tettél bele és, hogy piszkáltad (kivetted-betetted). Nem szabad kivenni mert felbolygatod a gyógyulási időt, ezért szokták helyette a forgatást javasolni, de kivételt nem. Tegyél bele orvosi fémet vagy ezüstöt, de ne bizsut. Pár napig Betadine-val kenegesd. Ha 2 hét múlva ugyanilyen vagy rosszabb akkor szedd ki, várd meg míg összeforr és próbálkozz újra, ha már nem érzékeny.

Nem hinném, hogy ideget találtál volna, "alul" kicsi az esélye. Inkább a bizsu lesz a hunyó.

2018. máj. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az első kettőnél is, már 4 nap múlva kicseréltem és bizsut használtam szúrásnál, még porcban is. Ott nem történt semmi ilyesmi, ugyanúgy csináltam mindent. ><
2018. máj. 12. 00:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!