Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Kozmetikumokra vagy divatra...

Kozmetikumokra vagy divatra költetek többet? Melyiket szeretitek jobban?

Figyelt kérdés

Kozmetikumokon az arc-, a haj-, és testápolást, a sminket és az illatokat/parfümöket; divaton pedig a ruhákat, kiegészítőket (akár ékszer, akár körömlakk) értem.


Általában a divat borsosabb áru, (bár a fast fashion ezt megreformálja), de a sminkek árkategóriája is egekbe szökhet (világmárkák a MAC-től a Bobby Brownon keresztül a YSL-ig szemben állnak a drogériás márkákkal és még nem beszéltünk a sztárok neve alatt futott kozmetikumokról illetve a csillagászati összegekig felfuttatott arcápoló márkáról).


Hogy választjátok ki a kedvenceteket? Alacsony, közép vagy magasabb árkategóriákat kedveltek (vagy miből mit, ugyebár :D)?

Fast fashion vagy designer?


Ha van kedvetek, osszátok meg! :D



2018. máj. 23. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha úgy vesszük, hogy bizonyos kozmetikumok alapdolgoknak számítanak, akkor azokra összesen többet költök, mint ruhákra. Az az igazság, hogy a ruhásszekrényemből már kifolyik minden. Edzőruhákból több van. :D Megvagyok én a fast fashionnel.

Kozmetikumból is mindenképp alsóbb kategóriából választok, nem szeretek sokat költeni ilyenekre, úgyis elfogynak, meg tapasztalataim alapján a drágább sem sokkal jobb (talán a parfümre mondom, hogy megérné, hogy költsek rá).

2018. máj. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Metionin ***** válasza:
100%
Kozmetikumra. A ruháim nagy része turis, kb. a fél szekrényem került annyiba mint a cuccok amiket a bőrömre meg a hajamra használok.
2018. máj. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem szeretem a fast fashiont ruhákat.

Nem is találok sima plázás boltokban magamnak való cuccokat. Max alapdarabokat.

Sokat járok turizni de külföldi dark\goth boltokból is szoktam cuccokat rendelni.


Sajnos a drogériás sminktermékek sem nekem valóak. Mindenhol csak az átlagos nude szemhéj púder paletták vannak. Semmi extrémebb színt nem találok (már kb 1 éve keresek bordós-pirosas-narancsos árnyalatú palettát. Igazábol a Lime crime Venus palettája lenne a legjobb számomra de még nem rendeltem meg, mondjuk ami késik az nem múlik. Meg a Black Moon cosmetics cuccaival szemezek, csak nem tudom, hogy szállítanak-e ki magyarországra)


Álltalában sajnos a legvilágosabb púder vagy alapozó is sötét a bőrömhöz (ez van...fal fehér vagyok)

Szóval így összeségében nagyon nehéz magamnak való drogériás kozmetikumokat találni. Így ezekre nem is költök sokat (általában L'Oreal termékeket szoktam venni mert ezek váltak eddig be nem a legjobban)


Szerintem ruhákra, cipőkre, ékszerekre többet költök mint szépségápolási termékekre, sminkcuccokra

2018. máj. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Összességében ruhára több elmegy, mert hiába járok nagyrészt turiba, azért sok kicsi sokra megy. Kozmetikumból szinte csak parfümre költök, emiatt ez kevesebb.
2018. máj. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálam ez nagyjából egy árkategóriában mozog,kozmetikumokból általában a drágább árkategóriát választom.A MACa YSL és az Estée Lauder a kedvenceim,ezek beváltak már.Ruházatban pedig inkább designer darabokat választok.
2018. máj. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Alapdarabokból jó minőségűeket veszek, ha nem is luxuskategóriásakat, de magasabb kategóriát, mint egy H&M. Ezen kívül pedig turizás és fast fashion.

Kozmetikumokra sem költök vészesen sokat, kevés van, ha elfogynak, veszek/rendelek újat. Az alapozóm az, amiből nagyon alsó kategóriásat használok, a Maybelline Fit Me nekem jobban bevált, mint a Diorskin. Körömlakkokra sem költök, úgyis maximum 2-3 napig van a körmömön kéthetente, akkor inkább valami mini kiszerelést veszek DM sajátmárkásból.

2018. máj. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Felesben. Márkás kozmetikumokat használok de nálam egy aalpozó fél egy év alatt fogy el, a MAC púderem is megvan féléves és van még egy jó adag benne igy biztos hogy még egy három hónapig kitart. Guerlain rúzsom is több mint egy éves. Ritkán veszek ha elfogy valami de akkor markast de én külfödön élek és sokszor reptéren vásárolok ha elérhető.


Ruhában is márkás ruháim vannak, havinta 1-2 darabot veszek mindig. Inkább ruhára költők többet.

2018. máj. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én megírom a költekezési "ranglétrám" sorrend szerint:

Smink,

Ékszerek

Parfüm,

Ruha és cipő,

Körömlakk,

Táska

2018. máj. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja és alacsony árkategóriába vásárolgatok!
2018. máj. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább kozmetikumokra költök többet, mert nem kenek minden sz**t a bőrömre.

A ruháimat pedig alacsonyabb árkatergóriából vásárolom esetleg magamnak varrok.

2018. máj. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!