Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért indok az, hogy tükörkép...

Miért indok az, hogy tükörkép fordított, és hamisabb, mint ahogy más lát? Attól még nem változnak a méretek, arányok, színek stb

Figyelt kérdés
Ezt az érvet szokták felhozni, mikor arról filóznak az emberek, hogy tükörkép vagy fotó áll közlelebb a valósághoz. Amúgy szerintem ha belegondol valaki, a fényképezőgépek (kivétel a profik) eleve nem tudnak annyi fényt, árnykülönbségrt stb feldolgozni, megjeleníteni, mint az emberi szem. Laikus vagyok a témában, ez csak az én -lehet hibás - elképzelésem. Egyébként a ha belenézek a tükörbe és látok benne egy másik embert/tárgyat, akkor vélek felfedezni különbséget a tükörbeli és anelküli kép között. A tükörben aszimmetrikusabbak a dolgok. Számomra.

2018. júl. 29. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A fényképen lévő éned az amit más emberek látnak minden nap. Ők ezt szokták meg.

A tükörben lévő kép gondolom jobban tetszik neked, ez pedig azért lehetséges mert te mindíg is így láttad önmagadat.

2018. júl. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És mivel indoklod állitásod? Csak kíváncsiság.
2018. júl. 29. 23:27
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, h biztosan ti is fotóztatok már pl. tájat is. Na akkor sem tudja átadni a látottakat a fotó. Mrg pl vannak emberrk aki helyesek/szépek élőben, viszont fotón nem a legelőnyösebben néznek ki.
2018. júl. 29. 23:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindenki arca asszimetrikus, tehát a tükörkép/nem tükörkép mást fog mutatni.
2018. júl. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kevered a dolgokat, kérdező.


Ahoyg zoligyerek is mondja, az emberi arc nem szimmetrikus.


Ha valaki nem fotogén (nem mutat jól képen) az egy dolog, az pedig, hogy te magadat hogyan látod, egy másik, egész más téma.


A tükörkép-dolognak kizárólag saját esetben van jelentősége.

Önmagadról van egy kialakult kép benned, amit a tükörképed alapján hozol létre - hiszen másképp nem látod magad. Ehhez képest nézel ki furán egy olyan képen, ahol fordítva látod magadat.

Mivel az öcsédet mindig ugyanúgy látod, ahogy fényképen is, ő nem lesz fura képen. Csak te, és csak önmagadnak.

2018. júl. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De akkor a tükör az kissé aszimmetrikussá tesz. Ahogy leírtam korábban, ha látom a rükrben vki más arcát, az a tükörben kicsit furi, aszimmetriusabb, mint ahogy látom, ha ránézek. Én magamat kevéssé látom aszimmetrikus arcúnak a tükörben. A képeken viszont inkább. Nem mindnél. De am fotós is leírta már itt az oldalon, hogy a gépwk bozony torzítanak. De ezt a tükör megfordítja az arcot dolog, ezt nem fofom soha megérteni. Több helyen olvastam már, de nem értem. Ha van egy anyajegy a bal arcfelemen, az a tükörben is barna, nem változik a mérete, ha valaki szembeáll velem, akkor ugyanazt látja csak más szemszögből. Attól nem hiszem, hogy változna. Plusz ha tükörben videózom, fotózom magam, az is közelebb áll ahhoz, amit a tükörben látok. De ha én visszajátdzom a videót/menézem a fotót, akkor is gép által készített dolgot látok, tehát nem az agyam szokik hozzá, generálja, hanem ezt vette fel a kamera. Leet vmi ebben a tükrözéses dologban. Remélem egyszer megtudom, hogy látnak mások valójában. Ja és annyi, hogy a fotókon ( most nem a kis gagyi j3 telomrol van szó) hanem jobb telóról, akkor a képen, ( ha termeszetes fenyben vagyok( akkor annyi a kulonbseg, hogy az aszimmetrikus vonásaim jobban kijönnek.
2018. júl. 31. 11:07
 7/7 anonim ***** válasza:

"De akkor a tükör az kissé aszimmetrikussá tesz."

He? A tükör nem tesz semmilyenné. Alapból asszimetrikus midenki.


"ha látom a rükrben vki más arcát, az a tükörben kicsit furi"

Mármint tükörben? Mondd, olvasol, értelmezel is, vagy csak kalapálod a billentyűket? Ha valakit tükörben látsz (ami mondjuk elég ritka), akkor fordítva látod, mint ahogy megszoktad.


"De am fotós is leírta már itt az oldalon, hogy a gépwk bozony torzítanak."

Nem a gépek torzítanak, hanem az objektívek, méghozzá a látószög (és a tárgytávolság és stb.) függvényében. De ez teljesen más téma. Ne keverd a szezont a fszommal.


A többi mondandódat meg nem is értem. Próbáld kicsit összeszedni magad, mert egyre kevésbbé értelmezhető, mit is akarsz mondani. Vagy kérdezni. Vagy kinyilatkoztatni...

2018. júl. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!