Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Orrpiercing esetében keloid?!

Orrpiercing esetében keloid?!

Figyelt kérdés

Kb. 1,5 hónapja van orrpiercingem,és eddig csak ezüst ékszer volt benne. Két napja kicseréltem orvosi acélra(az előző piercingnél kicsit vastagabb volt a szára,de átment a lyukon) és ma egy színtelen,enyhén pirosas dudor nőtt a lyuk mellett. Nem hiszem hogy pattanás,nem látom a közepét. Valószínű keloid/vadhús.

Akinek volt már ilyen mivel kezelte? Hogy múlik el? Az orvosi fémre lennék allergiás? De ha az ezüstre nem voltam az,ez lehetséges?(ugy hallottam az ezüst allergénebb)



2018. szept. 12. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nem hiszem hogy allergia,valoszinüleg azért jött ki mert erösebbeb lett megpiszkálva.tetran kenöccsel kenegesd,el fog mulni pár napon belül.addig a pc-t se cseréld,hagyd kicsit lenyugodni az orrod

2018. szept. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ,meg is vettem hazafele a tetrant,várom a javulást. :)
2018. szept. 12. 15:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem is kijott az orromra meg regebben keloid. nekem a tengeri sos "pakolas" jott be a legjobban. veszel tengeri sot, finomra osszetorod, 1 max 2 csepp viz, es felviszed egy fultusztito palcikaval. ez nekem masnapra mar teljesen kicsire csinalta. 2. napra alig latszott, 3. napra mar veglegesen elmult. utananeztem mikor kijott a keloid, es ez a modszer mindenkinek bevalt :)
2018. szept. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha egy idő után nem látok javulást a krémmel,mindenképp kipróbálom! Köszönöm szépen a tippet! ;)
2018. szept. 12. 19:29
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Alap helyzetben semmilyen testékszert nem kezelünk krémekkel, gélekkel, kenőcsökkel, vagy akármilyen zsírosabb hordozóanyagú keverékkel. Miért nem? Mert a hatóanyag rendben, hogy hat, de a zsíros részbe beleragad minden, ami nem kéne és azt szépen beviszi az ékszer a lyukba, ahol csak még nagyobb gondot okoz. Ugyan tényleg nagyon jók az ilyen krémek, gélek, kenőcsök, rázókeverékek..stb, de nem erre találták ki. A tengeri só sem annyira rossz, de probléma vele ott van, hogy valódi tengeri sót, tehát magas kálium tartalmút nem nagyon találni, max útszóró sóként, de az meg van annyira koszos, hogy kezelésre nem jó.

Továbbra is: Alapesetben keloidos kinövést/vadhúst patikai hidrogén-peroxid oldattal, ecsetelve kezelünk. (Akinek nem jó, annak ott vannak helyette a hyperolhoz hasonló dolgok, amik gyakorlatilag ugyan azok...) Az szépen leszárítja, a hatóanyag elmúlásával visszamaradt víz pedig elpárolog.

Kezelés menete naponta legalább 3 alkalommal és legalább 3 héten keresztül.


A másik kérdésedre: Igen, az orvosi fémre is lehetsz allergiás, amennyibe króm, nikkel anyagok közül akár csak az egyikre allergiás vagy. Az orvosi fém, vagyis orvosi acél a 316L, olykor a sima 316-os jelölést kapta, magas króm és nikkeltartalma van. Rozsdamentes és nagyon kemény anyag, aminek a rugalmassága nagyon kicsi.

Az ezüst ékszerek nagy része sterling ezüst, azaz 925-ös, ami azt takarja, hogy 92,5%-ban áll ezüstből, a maradék anyag ötvözőszer. Az, hogy mivel ötvözik nagyban függ attól, hogy ki gyártja és mire gyártja. Tehát igen, lehet, hogy pont olyan ötvözet volt, aminek egyik fémjére se voltál allergiás, tehát nikkel és króm mentes volt.

Az ezüst nem allergénebb, a tiszta ezüstre senki sem allergiás. Az ezüst viszont rideg, könnyen törik, így ötvözni kell. Viszont így is oxidálódik és a felületén lévő ezüst oxid reagál a levegő kénoxidjaival és nitrogénoxidjaival, ami által oldható só lesz belőle. Ez az izzadsággal feloldódik és elkezd felszívódni. Nos, az ezüst sóinak a nagy része sejtméreg (ugyan úgy pusztítja a bacikat és vírusokat, mint az akár csak enyhén sérült bőrsejteket), ami által allergia szerű tünetek jönnek létre. (Bőrpír, kelések, genny...egyszerű immunreakciók.)

Való igaz, hogy van halálos dózisa az ezüstnek, ezért sem ajánlott ezüstöt enni/inni.

Az orrpiercing általános gyógyulási ideje 3 héttől 1 évig tart. Tehát látszólag 3 hét után nagyon rendben van, de valójában ahhoz, hogy a felső hámréteg átnője a lyukat nagyjából 1 év kell.

2018. szept. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ezt a hosszú,értelmes választ,ezentúl jobban oda figyelek milyen ékszert teszek bele,és igyekszem kerülni a krémeket. Bár ez a tetran-octenisept kombináció amit most használok úgy tűnik működik,adok még neki pár napot,hogy megmutassa mit tud. Aztán ha nem lesz látványosabb javulás,kipróbálom a peroxidot.

Ment a zöld kéz mindenkinek❤️

2018. szept. 13. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!