Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit kell tudni a nyelvpiercing...

Mit kell tudni a nyelvpiercingrol?

Figyelt kérdés

Szeretnek a kozeljovobe nyelvpiercinget.

A kerdesem az lenne , hogy mennyire faj,?

Meddig faj?

Mivel kell kezelni?

Mire kell ugyelni?

Mennyire dagad fel? Feltud ugy dagadni hogy megfulladjon az ember?

Mikor lehet kicserelni?

Lelehet nyelni?



2018. okt. 24. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Nyelv piercing Kezelés


A nyelv teljes gyógyulási ideje a piercing behelyezése után kb. 3-5 hét. A gyógyulási első 3-4 napjában enyhén fájhat, kissé megduzzadhat. Kérjük, hogy ez idő alatt tartsa be az alábbiakban felsorolt tanácsokat.A piercinget a gyógyulás idő alatt ne vegye ki!Ne rágjon rágógumit. Kerülje az erős rágással járó ételek fogyasztását, helyettük főzeléket, leveseket részesítsen előnyben. Forró ételt ne egyen, az erősen fűszerezett ételeket is mellőzze. Minden étkezés után öblítse ki a száját!A gyógyulás idejét a dohányzás, alkohol fogyasztás növeli.Minimum 1 hétig ne fogyasszon tejterméket!A gyors és problémamentes gyógyuláshoz a nyelvnek nyugalomra van szüksége, lehetőleg minél kevesebbet mozgassa, terhelje.Naponta többször öblögesse száját szájfertőtlenítő és gyulladáscsökkentő készítménnyel (pl. Phlogosol oldat, kamilla tea, stb.), dohányzás után minden alkalommal!Naponta ellenőrizze a golyók menetének feszességét a kilazulás és az ékszer elveszítésének elkerülése végett.A behelyezett ékszer teljes gyógyulása után lehetőséged van egy rövidebb szárú ékszert vásárolni, melyet ingyen kicserélünk.Ha a már meggyógyult piercinget megrántja, beleakad vele valamibe és ettől az begyullad, újra kezdje el az előbbiekben leírt kezelést.

Ez a West end Tatto and piercing honlapjáról szedtem.

2018. okt. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Érzéstelenítése(érzéscsökkentés) lidokainnal történik, amennyiben allergiás van rá, szólj! Érzéstelenítés mellet a fájdalom nulla, csak érezni érzed, ahogy átmegy valami a nyelveden. Lidokain nélkül a fájdalom 3 egy tízes skálán. Nem vészes, kibírható.

Egy jó pár napig fáj. Egyénenként változó, általában 3-8 napig. Fájdalomra lehet nyugodtan fájdalomcsillapító-gyulladáscsökkentő gyógyszert szedni.

Kezelni a Phlogosol oldalt betiltása miatt Corsodyl oldattal kell alapvetően az első (két) héten napjában ötször (felkelés után, reggeli után, ebéd után, vacsi után és közvetlen lefekvés előtt is), majd a további gyógyulási időben háromszor.

Dohányzás után minden alkalommal ugyan ezzel kell öblögetni.

Első nap lehetőleg ne egyél semmit, csak hűvös folyadékok igyál. Második nap be fog dagadni. Ez ellen hatásos lehet, ha kamilla főzetet csinálsz, majd ebből jégkockákat és ezeket szopogatod a nyelveden az ékszerrel. A hűtés és a kamilla minimális gyulladáscsökkentő ereje segít, hogy a duzzanat hamar lemenjen, viszont figyelj rá, hogy a túl sok szopogatás ne ártson a torkodnak. Legalább 2 hétig kerüld a forró, fűszeres, csípős ételek fogyasztását. A gyógyulási időben ne fogyassz semmilyen tejterméket (tehát, tej, joghurt, sajt, vaj, puding, rudi, tejszelet, tejeskávé, kakaó, kefir, és akármi, amiben van tej, ez a tejzsír és a tejcukor miatt van, ugyanis a tejzsír mindenre tapad, amibe a tejcukor ott van, ami tökéletes táptalaj minden baci számára). Kerülni kell a rágós ételeket is legalább 1 hétig, tehát semmi olyan, ami erősen rágós. Főtt húst ehetsz, de jól szét kell főzni, jó puhára. Pépes dolgokat jól lehet enni, mint a tejmentes krumplipüré, gyümölcspürék, nagyon puhára párolt, vagy főtt zöldségek, kenyérbél, májkrém, stb. Levesek előnyben, tejtermék mentes főzelékek is, de azokat is lehetőleg kevés fűszerrel. Második héttől könnyebb lesz, ahogy a duzzanat szép lassan visszaapad. Kerüld a felesleges nyelvmozgást, tehát ne játssz vele, ne beszélj sokat, kerüld a nyelves csókot illetve minden felesleges nyelvgyakorlatot legalább 1-2 hétig, de minél tovább.

Ügyelni kell a szájhigiéniára, erről a corsodyl gondoskodik. Viszont az első nap ne moss fogad! Második nap csak üres fogkefével és kerüld a nyelvmosást. Utána is kevés fogkrémmel csak. A nyelvről a lepedéket harmadinapról óvatosan a fogkefe sörtés részével le tudod szedni, de a lyuk közelében csak óvatosan nagyon. Fogmosás után egy alapos öblögetés!

Nagyon feldagad kb. dupla méretre, de annyira nem tud, hogy megfulladj tőle, ha csak nem vagy epilepsziás, de úgy egy roham a normál nyelvmérettel is megölhet. A duzzanat általában az első éjszaka alatt keletkezik, bár a szúrás utántól már dagad. Arra ügyelj, hogy az ékszer ne szoruljon a nyelvre. Ha szorul, akkor azonnal menj vissza és cseréltesd nagyobbra. Érdemes titán szárú 25 mm szárhosszú ékszerrel szúratni. Cserélni a szúrás után akkor lehet, amint a gyógyulási folyamat letelik, ez olyan 4-6 hét, de olykor érdemes a 8 hetet is kivárni. Második ékszer is legyen titán száras, mivel bár nem látszik de a gyógyulás még tart.

Igen, le lehet nyelni, én már jó pár golyót nyeltem le, jelentem bajom nem lett egyiktől sem. A fém golyósok roncsolják a fogat, főleg, ha játszol vele, a műanyag golyósok meg könnyen törnek szét. A nyelv alatti golyó fog-nyál-kövesedhet, amit meg lehet pucolni.

Nagyjából ennyi. Viszont mindezt, vagy ennek legalább egy részét elmondják majd újra neked.

2018. okt. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én kaptam érzéstelenítőt, de rettenetesen fájt. Biztos változó ez is emberektől függően, de nekem nagyon fájt, vérzett is. Az elkövetkezendő napokban hatalmasra dagad, és fájdogálni is fog. Azt mondom egyszer kell kiszúratni, azt meg ki lehet bírni. :) Jobb helyeken adnak gyógypiercinget, amit ne cserélj ki minimum 3 hónapig.
2018. okt. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vészes a fájdalom érzéstelenítés nélkül sem, véletlen ráharapni a nyelvre sokkal fájdalmasabb, mint kiszúratni.

Megfulladni maximum esetleg akkor lehet, ha allergiás vagy a piercingre, de ha orvosi fém vagy titán ékszert választasz, akkor ennek az esélye szinte nulla.

Nyeléssel nem kéne, hogy sok gond legyen, inkább az evés problémás az első egy-másfél héten, de nekem a sima mekis hambi sült krumplival úgy csúszott, mint nagyapámnak a fröccs. ;)

2018. okt. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez szerintem emberfüggő hogy mennyire, illetve meddig fáj :D Nekem például maga a szúrás nem fájt, pedig nem érzéstelenítették, de utána viszont rettenetesen, főleg, mikor próbálgattam enni. Úgy hogy másfél / két hétig csak ilyen étrendkiegészítős lötyit ittam. De amíg friss, ne nagyon próbáld piszkálni, annál jobban fog fájni.

Kezelni nekem sós vizet tanácsoltak, esetleg valami alkohollal öblögetni.

Nem kell sok mindenre ügyelni, csak hogy ne birizgáld egy darabig.

Feldagad, de annyira nem, hogy megfulladj, a duzzanatra vegyél a szádba egy kis jeget, az leviszi.

Akkor cseréld ki, amikor már nem fáj, ezt te fogod tudni úgy is :D

És igen, ha rosszul csavarod rá a golyót, akkor simán le lehet nyelni, én is nyeltem már le véletlenül evés közben, de nem az egészet, csak a fejét, magát a szárat nem nagyon fogod lenyelni, mert úgy is érzed, ha lecsavarodik :D

2018. okt. 31. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdéseidre a piercer is válaszol
2019. márc. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!