Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül minimum igényes...

Mennyibe kerül minimum igényesnek/csinosnak lenni?

Figyelt kérdés

Havi jelleggel nagyjából.


Tehát mennyit kell költeni mai árak mellett minimum, hogy az ember lánya ápolt legyen?

Tegyük fel, hogy a műkörmöst, kozmetikust, fodrászt nem számoljuk bele, most inkább olyan dolgok, amik megvehetők/otthon is megoldhatók.

Illetve minimális mennyiségben ruha.

(legyen mondjuk évi egy farmer/pulóver/ruha és évi egy pár cipő)


2018. dec. 31. 11:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Csak érdekel, más mennyiből hozza/hozná ki ezt, és ehhez képest az én költségvetésem magas vagy alacsony-e hasonló feltételek mellett.
2018. dec. 31. 11:56
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Erre nehéz pontos összeget mondani, ugyanis mindnekinek más-más igényei vannak. A különböző márkák is eltérő összegűek.


De elmondom nagyjából én miket használok:

-problémás arcbőröm van, ezért a Body Shopban vásárolok arctisztítót, krémeket, ami évi szinten min 20ezer.

-smink az kb 10ezer, de változó.

-ruhára sokkal több megy el mint szeretném. Egy évben fogalmam sincs mennyit költök ruhára. De ha okosan csinálod és figyeled az akciókat, akkor elég jól be tudsz tárazni. Nekem évi 1db az alap ruhadarabokból kevés. Csak cipőből vettem ebben az évben kb 4-5 párat.

2018. dec. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy igényesnek, csinosnak számítok-e.

Szemöldökömet magam szedem, festem, éjszakai krém+hámlasztót használok, nappalra BB krémet. Smink csak szempillaspirál, pirosító. Maximum évi 20ezret költök ilyesmire. Otthon szőrtelenítek géppel, borotvával, ez 0 Ft. Testápoló krém: havi 2ezer Ft (borzasztó száraz a bőröm). Pedikűrt meg tudom magamnak is csinálni, 0 Ft.

Amire költök, és nem otthon csinálom: fodrász, vágás+festés, és edzőterem, ez a kettő kb. havi 30ezret jelent. Luxuskiadásaim: vitaminok, gyógyszerek havi 10ezer, kontaktlencse havi 5ezer. Fogkőleszedés évente 14ezer.

Ruhák: minimalista ruhatáram van, évszakonként kb. 25 db ruhadarabom, téli+nyári. Ha valami elkopott, kidobom, és újat veszek. Eddig évente selejteztem, de már nem nagyon van mit, tényleg levittem minimumra mindent. Szezononként maximum 10ezret költök ruhára, tehát ősszel és tavasszal (akkor veszek téli és nyári ruhákat, ha szükséges).

47/N

2018. dec. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

16 évesen vagy 50 fölött? Top menedzser vagy vagy gimnazista?


Igényesség és a lehetőség két külön dolog.


Azt gondolom hogy az alap igényesség nemtől függetlenül egyszerű:

-ne legyél koszos, büdös, zsíros hajú, korpás

-a ruhád legyen tiszta, nem szakadt és jó méretű, alkalomhoz illő

-tiszta és nem kitaposott cipő

-ne rohadjon a fogad, ne legyen rajta fogkő, lepedék stb

-tiszta köröm

-kiegyensúlyozott táplálkozás, mozgás, káros szenvedélyek mellőzése


Persze ezeken túl is lehet kozmetikázni valakit, de ha ezek hiányoznak az gáz.



És azt is jó figyelembe venni hogy kinek mit osztott a genetika. Van akinek alkatilag rosszak a fogai, betegség miatt izzad le állandóan, túl magas vagy túl nagy a lába az átlaghoz képest és nem kap tisztességes cipőt a méretében stb. Ilyen esetekben van, hogy az illetőnek nincs sok ráhatása a dologra vagy a folyamat lassú és drága.

Meg aztán aki mondjuk mélysegénységben nőtt fel annak felnőttként is több fogászati problémája lessz.


Szal tökre attól függ mit dobott a gép, ugyanaz az állapot elérése van akinek dupla annyi mint másoknak.

2018. dec. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Metionin ***** válasza:
80%
Ez nagyon emberfüggő. Ha valakinek nincs különösebben problémás bőre, haja, fogai, normál alkatú stb. akkor nem sokba. De ha valaki l. aknéval szenved, zsíros a haja vagy egyéb külsőre is kiható problémája van, az nem biztos hogy olcsón megoldható. Lehet hogy az egyik lány a tízszeresét költi hogy ugyanolyan végeredményt kapjon mint egy másik lány a tizedéből.
2018. dec. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Leginkább a tisztalkodo szerekre költök. Ez kB 10-20000 Ft egy hónapban, de ebben van mososzer és öblítő is és egyéb apróságok amik drogeriabol kellhet. Ruhabol van egy csomó, de ha kell valami akkor veszek(szerintem ez éves szinten 50000 Ft, de akkor már nem csak magamnak veszek ruhát) Ezek inkább szezonálisan szoktak lenni.

Fodrászhoz ritkán járok, akkor is kB 5000-et költök. Kozmetikushoz kB 2-3 havonta járok tisztításra, ez is 5-8000 Ft közt mozog. A szemoldokomet otthon csinálom magamnak.

Cipőbol átlag 2-3 évente elég újat venni.

Sminktermeket kupon napokon veszek többnyire, de idén pl ez kimaradt. Legközelebb erre 10 000 Ft-ot fogok költeni.

2018. dec. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vegyünk alapul egy átlag huszonéves nőt.


Borotva/ gyanta / epilálás: borotva 700 Ft/h, gyanta kb 5000 ft, epilátor kb 20.000 ft (de ez megtérül, mert évekig lehet használni) /itt a gyantát számoltam/


Hajápolás: pakolás (ez mondjuk kibír több hónapot) 800 ft,hajvasaló/göndörítő (ami jó minőségű) kb 15.000 ft


Bőr: testradír 500 ft, intimmosakodó 1000ft


Tampon/betét: 700 ft/hó

----------------------------

23.000 Ft


Nem tisztán, de kb., mivel a hajvasalót/göndörítő éveket kibír


Itt azokat számoltam, hogy miket kell a nőknek venni, cipőt, ruhát stb.a férfiak is vesznek.

2018. dec. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!