Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szülők! Ti engednétek a 16...

Szülők! Ti engednétek a 16 éves gyereketeknek a piercingeket, lila hajat?

Figyelt kérdés
Eminens tanuló, osztályelső. A magatartásával sem volt soha gond, csak 1 éve elkezdett rockot hallgatni, és most meg akarja változtatni a külsejét

2019. jan. 4. 22:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%

Piercingből az arcára max 1et engednéky de nem többet. A fülét kilővetheti több helyen, ha szép lányos fülbevalókat tesz be, még szép is lehet.

Lila hajat nem engednék neki, a suliban a tanár, igazgató nem hiszem, hogy jó néven venné.

Külsejét változtassa meg úgy, hogy frizurát vágat.

2019. jan. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Attól függ milyen piercing. Fülpiercinget igen. Arcon pedig talán, ha nagyon szeretné, de nem lennék elragadtatva az ötlettől.


Van olyan lila haj, ami nekem is tetszik. De igazából most iskolába... Nagyon sok helyen nem tűrik.

2019. jan. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A lányom nagyon liberális iskolába jár. Támogatják az egyéni megjelenést, így az iskola részéről nem lenne gond a festett haj.

A szemöldökébe szeretne piercinget (ami nekem nem igazán tetszik), és a fülébe a porcba.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2019. jan. 4. 23:07
 4/18 anonim ***** válasza:
9%

Attól hogy rockot hallgat miért kell lila haj? Az ilyen extravagáns stílus inkább punkok között érvényesült, nem a rocknál. Én szeretem az extravagáns dolgokat, de vannak helyek ahová nem való. Pl: iskolában lila haj nem való. Szerencsére sok iskola nem is engedi.

Piercinggel kicsit furán állok hozzá nőként. Tetszik ha a piercing fülben, köldökben van. Még az is elmegy amit szemöldöknél csinálnak. De undorítónak tartom az orrpiercinget. Ha valami kő van benne (főleg ha fehér, fekete, rózsaszín) akkor úgy látom először mintha egy ronda pattanás lenne. Volt rá példa, hogy azt hittem az eladó csajnak egy baromi csúnya bibircsókja van az orrán, amikor rájöttem, hogy piercing. A karikéról meg a disznók, és bikák jutnak eszembe. (Bika ezért kap orrkarikát, mert azt lerántva megtudják állítani. A disznó meg azért kap, hogy ne túrjon) Arról nem is beszélve, hogy egy aranyos, szép arcot is igencsak elcsúfítja az orrpiercing. Ezért én kompromisszumot kötnék. 18 évesen lehet piercingje. Lila hajfestés, csak suli befejezése után.

2019. jan. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%
Az egyéni megjelenést nem a lila hajnak kellene legfőképp adnia. Váltson stílust ruházatban, egy piercinget rakjon be a fülébe, egyelőre elégedjen meg ezzel. Ha még 2 év múlva is ez a vágya, akkor csinálja...
2019. jan. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

En engednem neki. Ha kamaszkent nem probalhatja ki az effele "onmegvalositasokat", akkor ez amolyan uresseg marad benne, es akkor fogja bepotolni, amikor nagykoru lesz. Egyebkent ez zenei preferenciatol fuggetlen, minden kamasz szeretne ugy kinezni, ahogy a tarsasaga, es az altala menonek tartott emberek.


Az egyszeri szemlelo szamara en is extremen nezek ki kamaszkorom ota, szines hajam is es piercingjeim is vannak/voltak, ugyhogy olyan tanacsot probalok adni, amilyen kompromisszumba en tinikent siman belementem volna, es igy felnott fejjel esszerunek is tartom, mert nem annyira drasztikus valtas, de a lanyod ugy erezheti, hogy engedekeny voltal.


A hajjal kapcsolatban felajanlhatnad neki, hogy fessetek csak par tincset szinesre, az elsore nem annyira vad, es nem kell az egesz hajat leszokiteni. Vagy a haja also reszet, az latszik is meg nem is, klasszul tud kinezni nagyon. Ha alapbol vilagos a haja, akkor valami gyengebb szinezovel arra is meg lehet probalni rafesteni, pl a crazy color lilai par mosas utan lekopnak.


Piercing: a szemoldokot szerintem ne engedd neki, nagyon csunya heg marad utana, az egesz eleteben latszani fog, minden ismerosomon latszik, akinek volt. A fulpiercingeket szerintem lehet, az nem annyira extrem, es klassz ekszereket lehet beletenni, ha rockosabbat szeretne, olyat is konnyen tud szerezni.

Nekem az also ajkaimban levo lyukak szepen osszeforrtak, az szerintem vallalhato.

Orrpiercingbol most a septum a meno a fiataloknal, ami kozepen van, ennek az az elonye, hogy egyaltalan nem hagy nyomot ha megvalik tole. En szerintem eloszor a fulbevalokat engednem neki, lassa meg, hogy azert faj, kezelgetni kell mikor gyogyul, es aztan maximum az orrot.


Szerintem ha a suli szabadon kezeli ezeket a dolgokat es jol tanul, rendes gyerek, akkor miert ne? A hajat vissza lehet festeni/levagatni/ujranoveszteni, a piercingeket meg ki lehet venni ha megunja. En is jol tanultam es egy amugy rendes es csendes lany voltam a fekete szaggatott ruhakban is (bar az en anyukamban fel sem merult, hogy masokat kerdezzen meg, csuklobol azt mondta, hogy nem lehet ezt meg azt :D mai napig azzal cukkolom, hogy miatta nezek ki igy 35 eves letemre :D )


Remelem tudtam segiteni, es talaltok egy jo kozeputat, ami mindkettotoknek megfelel.

2019. jan. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%
Üdv Peti vagyok abszolút nem engedném meg hogy a szemöldökebe csinálja meg fülébe igen szemöldökebe azért se mert ki szakadhat másik meg Lilla haj sztem nem rossz üdv Peti kérdése van csak írjon rám
2019. jan. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Üdv! Én nem Peti vagyok! :D

A tini gyerekek ilyenek. Ezt szülőként célszerű elfogadni és bizonyos kereteken belül engedni.

A piercingek alatt pont a szemöldököt nem engedném meg, hiába van nekem is. Egyrészt felszíni ékszer, ami nagy százalékban kilökődik magától is, másrészről pont olyan helyen van, ahonnan könnyen ki tud szakadni és azt már nehéz takarni. Fülébe engedném akármit szeretne oda. Orrába, ajkába és nyelvébe engedném, de előtte leülnék és megbeszélném vele, hogy milyen hátulütői vannak (illetve ha ezeket nem tudod, akkor olvass utánuk és utána leülni és mondani neki - mint pl hogy marad nyoma, ha kiszedi (kivéve septum és nyelv), az ajakékszerek roncsolhatják a fogakat, ha rossz ékszer van bennük, a gyógyulási idejük milyen és hogy mennyire oda kell rá figyelni...stb.)

Ha nagyon akar, köldökébe is engedném, de itt kb vége a listának. Felszíni ékszereket, mellékszert, intim ékszert, nagyon extrém ékszert (cheek, bridge, rhino..stb) nem engedném meg 18 éves koráig semmiképp sem, ahogy a tetoválást sem, hiába vagyok én is tetoválva. Ezeknek van egy határuk, amit ki kell várjon, akármennyire is akarja.

Haj kérdésben nyitott lennék. Akármilyen színeset akar, akármilyen hosszban (vagy épp hossz nélkül), akármilyen stílusban, ha zsebpénzből össze tudja spórolni rá, vagy akár diákmunkával, akkor semmi baj. Nem tudom, hogy anyja, vagy apja vagy, de a nők ilyenek. Életükben nagyon sok frizurát próbálnak ki. Nos a mai tinik 1-2 év alatt ki tudnak annyit próbálni, mint egy nő 10-15 év alatt. Viszont ettől függetlenül nem szeretném, ha a magatartása romlana, vagy akár a tanulmányi területén hanyatlás indulna el, szóval erre figyelni érdemes (ez is amolyan tini dolog). Kollégáim között, de akár ismerősök (orvos, mérnök, tanár..stb) között is akad, aki mai napig visel piercinget, nem is egyet, színes, akár rikító frizurája van és akad köztük tetovált is, de mégis jól tanultak annak ellenére, hogy sokan nem gondolnák.

Ezen felül, ha már engedném neki, el is mennék vele, hogy olyan helyen csináltassa meg, ahol tényleg jók a körülmények és hozzáértők dolgoznak (plázákat elvből kerülném, és piercing terén a kozmetikust is és nem akarnám, hogy egy osztálytársa szúrja neki).

2019. jan. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
Nekem 15 évesen megengedték, hogy legyen fülpiercingem porcba (bár már 13 évesen is volt 3 alul). A szemöldökömbe soha nem akartam, viszont egy időben a szám sarkába szerettem volna azt már nem engedte anyukám most már köszönöm neki! A hajfestést megengedném, nekem is volt lila hajam 17 évesen :)
2019. jan. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%
Engedném
2019. jan. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!