Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szülők! Ti engednétek a 16...

Szülők! Ti engednétek a 16 éves gyereketeknek a piercingeket, lila hajat?

Figyelt kérdés
Eminens tanuló, osztályelső. A magatartásával sem volt soha gond, csak 1 éve elkezdett rockot hallgatni, és most meg akarja változtatni a külsejét

2019. jan. 4. 22:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szülő, de ha az lennék, engedném. Ha neki ez tetszik és másnak nem okoz vele problémát, akkor miért ne lehetne lila haja meg piercingje? Az ő dolga, nem kisgyerek már.

Viszont mindenképp legyen tisztában a kockázatokkal. A szemöldök piercing heget hagyhat, kilökődhet, kiszakadhat, vagy befertőződhet, az első hajfestés előtt pedig allergia tesztet érdemes végezni.

2019. jan. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így első hallásra nem engedném, de nem tiltanám meg teljesen, hogy változtasson a külsején. Megpróbálnék kompromisszumot kötni vele. Ha van más hajszín ami tetszik neki, de kicsit természetesebb hatású, befestethetné olyanra. Hacsak nem nagyon vilagos árnyalatú a haja, a lila színhez először szőkíteni kell. Régen én is megtettem, de nagyon roncsolta a hajamat, ezért erről megpróbálnám lebeszélni. Először inkább próbáljon ki valami kevésbé drasztikusat, és ha később még mindig ragaszkodik a lilához, újra beszélhetünk róla.


A piercingről is hasonló a véleményem. Jobban örülnék, ha egy diszkrétebb darabbal kezdené, de egyértelműen nem tiltanám. Nekem is van piercingem, és tudom, hogy a gyógyulása hosszú és fájdalmas, ha nem kezeli kitartóan. Ráadásul ha egy hozzá nem értő szúrja, könnyen elfertőződhet vagy egyszerűen ronda lesz. Ezért ha piercingre vágyik, azzal a feltétellel engedném, hogy együtt választunk egy megbízható szalont, és ha szeretné el is kísérem.


A piercinget nem tartom annyira extrém változásnak, mint a lila hajat. Ha meggondolja magát, bármikor kiveheti és ha egy pici lyuk látszik is, sminkkel el lehet tüntetni. Az extrém hajszínt nehezebb elfedni, és évekig tart, mire a haj lenő és regenerálódik.

Nekem egyáltalán nem tetszenek az arcon lévő piercingek, de ha látom, hogy a lányomnak tényleg fontos ez, akkor megengedném neki. Viszont ehhez fontos nekem, hogy hosszú időn át kitartóan akarja, és ne csak egy néhány napos hóbort legyen, mert ahhoz túl drága és fájdalmas.

2019. jan. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
En a hajat engednem, a piercinggel varnek egy kicsit, legyen legalabb 17 szerintem.
2019. jan. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nekem még nincs gyerekem, de megengedném neki.

A piercing olyan dolog, amit bármikor ki tud szedni, ha már nem akarja, nem tetszik neki.

A lila hajjal pedig szerintem semmi gond nincs, de én először úgy engedném neki, hogy az alját befesteni, vagy pár tincset belőle, hogy azért lássa milyen lenne, jól állna-e neki. Utána ha nagyon akarja az egészet. :)

2019. jan. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szemöldökön kívűl mindent engednék. Viszont nem egyszerre, valamit valamiért.
2019. jan. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Mindenképp engedném :)
2019. jan. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
szemöldökbe nem engedném, nekem.. a hajat pedig max színezővel, rendes lila hajfestéket nem. ahhoz szét kellene szívni a haját, és tisztára megbánná később, nagyon csúnya tud lenni a hidrogénezett haj:( igen, igen, elsőre nagyon klassz pár hónapig, de nem éri meg. ha majd 18 évesen válallja, akkor csinálja, de én biztos nem működnék közre ebben.
2019. jan. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Igen, márpedig azért, mert inkább a tudtommal legyen neki, mintha a hátam mögött csinálná, mert tudom, hogy úgyis lenne neki, ha olyan nagyon akarná, mert félig vagy teljesen önköltségből.
2021. júl. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!