Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A divatvilág miért erőlteti...

A divatvilág miért erőlteti még mindig a nagyon sovány női ideàlt?

Figyelt kérdés
Ma már köztudott, hogy a férfiak többségének a kerekebb formàjú nők tetszenek. Ezt a lányok is tudják szerintem, a divatvilág vezetői pedig pláne. Mégis akkor miért még mindig a sovány női alkat az ideál, aminek a legtöbb nő meg akar felelni? F

2019. jan. 27. 12:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%

Elöször is definiáld, hogy mit jelent a nagyon sovány és mit jelent a kerekebb. (pl testmagasság - testsúly, vagy hasonló módon)


"Ma már köztudott..."

Honnan köztudott?

2019. jan. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
#1 Szükségtelen. Ezt mindenki tudja.
2019. jan. 27. 12:53
 3/20 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem csak te gondolod azt, hogy a férfiaknak a telt nők tetszenek, önámítás a köbön. Ha így lenne, akkor nyilván nem "erőltetné" a divatvilág a csinos lányokat
2019. jan. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%
Egy vékony, magas emberen minden ruha mutatós.
2019. jan. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%

Láttam még régebben egy interjút egy divattervezővel. Kérdezték tőle, hogy miért mindig vékony lányokon mutatják be a ruháikat. A pasi csak annyit mondott, hogy azért mert rajtuk állnak jól. Ez talán így elég nyers volt, de pl alapból amiből kint a hasuk, vagy túl szűk, azt olyanok nem fogják felvenni utcára akiknek kint lenne belőle az úszógumijuk. Egyébként egyre több divatház már nem alkalmaz betegesen sovány modelleket.

És vannak már plus-size modellek, pl Ashley Graham, Tess Holliday.

Egyébként honnan köztudott? Attól, hogy NEKED ők tetszenek, MÁSNAK lehet, hogy pont a vékonyak. És ha ez így lenne, akkor nem menne most ennyire ez a sport és egészséges életmód őrület. Én azt mondom tök mindegy milyen az alakod, valakinek úgyis tetszeni fogsz.

De az, hogy egy ilyen tudatlan ember azon van felháborodva, hogy nem az a női ideál, ami neki tetszik...

2019. jan. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert azon mutat jól a ruha. A divat lényege nem a modell, hanem a ruha.


Szerintem a modellek kevésbé mérvadóak ebben, mint a filmek, tévé, magazinok. Ma már nincsenek szupermodellek, mint Cindy, Claudia, Naomi, Christy, Linda, Helena, ma már az is modell, aki instán fotózza magát.


De a filmek, sorozatok lehetnének színesebbek. Csak az egészet úgy kéne megoldani, hogy nem felhívni rá a figyelmet. Ha van egy plus size modell a magazin elején, akkor ne minden cikk arról szóljon, hogy de elfogadóak vagyunk. Pont erről szólna az elfogadás, hogy nem kell bizonygatnunk, milyen jó fejek vagyunk. Hogy ha van egy kerekebb nő egy sorozatban, akkor nem az a szerepe, hogy fogyni akar, hanem csak úgy van.

2019. jan. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Szokás szerint megint jön a kisarkítàs, de valahol szàmítottam is erre. Hol írtam olyat, hogy plus size, ruha alól kibukkanó úszó gumi, molett stb? A kerekded forma nekem mondjuk egy dél-amerikai, telt keblű, kerek fenekű 160-170 centis gyönyörű, vonzó nő. Erre írtam, hogy a férfiaknak ma már ez tetszik és ez köztudott, nem pedig a zörgő csontú, 185 centis kisugárzás nélküli modellek, akik az éhségtől alig tudnak állni. Honnan köztudott? 10 cikkből 8 ezt állítja, erre vannak utalások filmekben, zenékben, show műsorokban. És igen, lehet, hogy rajtuk jobban állnak a ruhák, de ez azt sugallja még mindig, hogy másokon egyáltalán nem is állhat jól egy kicsit sem egy olyan ruha. Nagyon kevesen néznek úgy ki és sok lány akkor sem fog úgy kinézni, ha 7 napból 7-et a teremben tölt és mellette nem eszik semmit. Helyette kap mellé egy alacsony önértékelést és énképet, megspékelve egy jó erős önbizalom hiánnyal. Ezért nem értek egyet ezekkel az ideàlokkal.
2019. jan. 27. 13:24
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem te egy olyan problémáról beszélsz,ami alsó hangon 5-10 éve megszűnt. Bár ugye te nem is arról beszélsz,hogy valaki molett, hanem arról,hogy nagyobb melle és feneke van,ami meg genetika..

Egyébként én nem tudnék mondani se egy radiomusort, se egy filmet, se semmit,amiben arra utalgatnanak,hogy mi az általános noideal..

2019. jan. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A divattervezők szépen mozgó "ruhafogasokra" képzelik el a kollekciójukat. Egy teltebb modell már más karaktert adna a ruhának, teljesen mást, mint amit a tervező elképzelt. Ezzel nincsen semmi baj szerintem, a helyén kell kezelni a dolgokat: a divat egy bizonyos szint felett inkább művészet, így kell tekinteni rá. És a tervezőnek, mint művésznek joga van úgy kifejezni a mondandóját, ahogyan szeretné. Ennek semmi köze a közízléshez, vagy neadjisten a közízlés formálásához.
2019. jan. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Miss Endzsi ***** válasza:
73%

A legtöbb férfinak ez igenis bejön, gondolom erre a fajta lányokra gondolsz.

[link]


Persze karizma is szükséges a tökéletes összhatásért.

2019. jan. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!