Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A divatvilág miért erőlteti...

A divatvilág miért erőlteti még mindig a nagyon sovány női ideàlt?

Figyelt kérdés
Ma már köztudott, hogy a férfiak többségének a kerekebb formàjú nők tetszenek. Ezt a lányok is tudják szerintem, a divatvilág vezetői pedig pláne. Mégis akkor miért még mindig a sovány női alkat az ideál, aminek a legtöbb nő meg akar felelni? F

2019. jan. 27. 12:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
57%

rohadt egyszerű oka van, a praktikum. ha tudod, hogy az összes modelled ugyanolyan alkat, akkor nem kell alakítgantni külön az egyes ruhákat, te csak megcsinálod, és ráhúzzák a soron következő modellre. vagyis az alkotáson kívül semmi mással nem kell törődnöd.


és nézz már szét egy kicsit, (meg ne írd ki, hogy F, amikor ez csak a szokott dagadtcsajos picsogás) minden retkes közösségi oldalról csak úgy folyik kifele a zsír a képernyőmön keresztül, mert ez a 21.ik század, ahol mindenki gyönyörű és vonzó, főleg egy mázsa felett. engem meg 180/50kgval épphogy nem köpnek le az utcán, de nem baj. kettőnk közül nem én leszek cukorbeteg meg egyéb marhaságok.

2019. jan. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
#11 F, mint Férfi. Vagy Te mire gondoltál?
2019. jan. 27. 14:32
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert a ruha a lényeg, nem a modell. Egyenes vonalakra könnyebb szabni, és egy méretben készül el az összes bemutatásra kerülő ruha, amibe a modelleknek bele kell férni.

Ez nem jelenti azt, hogy csak a modellesen vékony nők a szépek. Ez egy szakma, aminek ezek a feltételei. Legyen vékony, magas, karakteres arcú.

Hogy mi tetszik az átlag férfiaknak, az megint más.

2019. jan. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
54%
#11 Cseréljünk! *.* 160/53 Szerintem sokkal kecsesebbek a magas nők. De azért durva, hogy több kilós vagyok, mint te én meg max a mellkasodik érhetek :'D
2019. jan. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
50%

kérdező, arra hogy ezek a kérdések mindig olyanoktól hangzanak el, akik itt várják a megnyugtatást, hogy TÉNYLEG gyönyörű nők százkilósan. meglepett ha tényleg pasi vagy, bocs.

14, cseréljünk magasságot? nekem jó, benne vagyok XD amúgy a fejem vagy húsz centi, simán felérsz az államig is :P

és ja, kicsszett durva, főleg ha éppen nem vagyok kedves hangulatomban, és kihúzom szemceruzával a bordáim közét, hogy jól elrettentsek mindenkit a haspólómban. ha már egyszer nem vagyok ideális, legalább ijesztő legyek...

2019. jan. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
82%

Egy divatházat sem érdekel, hogy a férfiaknak milyen nők tetszenek. Őket csak sz érdekli, hogy vegyék a ruhákat. Vékony lányokon állnak jól a ruhák, és kész. Rajtuk előnyös.

Ha te marketingos lennél, és az lenne a célod, hogy csinálj reklámot egy ruhához, milyen modellt választanál? Akin jól áll, vagy akin nem? Nyilván olyat, akin jól áll, nincs úszógumija stb.


A női ruha reklámokat amúgy sem a férfiaknak csinálják/célozzák, hanem a nőknek. Ebbe felesleges a férfiakat belevinned, mert semmi közük hozzá.


Nyilván mindenkinek más tetszik, de egy divatcégnek joga van olyan modelleket foglalkoztatni, amilyeket akar.

És attól még, hogy régen minden modell sovány volt, nem erőltették ezt az "ideált". Nem volt kiírva a boltokra, hogy "csak akkor vehetsz ilyen ruhát, ha ilyen az alakod".


"Mégis akkor miért még mindig a sovány női alkat az ideál, aminek a legtöbb nő meg akar felelni?"

Mert hülyék, könnyen befolyásolhatóak, és nem fogják fel, hogy ez nem egy ideál, csak a divat szakmában velük reklámoznak. Csak bemagyarázzák maguknak, hogy így kell kinézni, pedig senki sem mondta

2019. jan. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
62%

#15 ő is 180/50. Hát én elfogadnék egy ilyen testet :D


[link]


Na de, hogy a témához is hozzászóljak.

"Vékony lányokon állnak jól a ruhák, és kész. " Na de akkor őket tartjuk szépnek, ha rajtuk áll a legjobban, nem? Lehet valakinek nagy melle, segge 0 úszógumi nélkül. Csak akkor inkább arra figyelnének az emberek, nem a ruhára. A modell szakma elég régóta az "elérhetetlen" kategóriába esik egy átlagos adottságokkal rendelkező embernek. Egy mesterséges ideál. Egy jópár ember viszont belevág és megveszik a mindenmentes "kajákat", heti 8 kondi stb.. és egyre több ilyen van. Valaki anorexiás, bulémiás lesz. Talán ez azzal magyarázható, hogy azt hiszik, őket is csodálni fogják/értékesek lesznek, ha olyan testük lesz, mint a modelleknek. De ez már kiskorban elkezdődik (lásd:barbie baba).


De ez tényleg inkább a nőkre jellemzőbb, de pasik körében is sokan szeretik a vékony, magas lányokat.

2019. jan. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
77%
#17 vagyok. A képnél a szürke(vagy kék?) bikinis lányt kell nézni.
2019. jan. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
30%
180/50? Ő? na jó, meggondoltam magam, nem én vagyok túl vékony, csak a bordáim túl vastagok XD
2019. jan. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
86%
Mint ahogy azt már előttem is megírták, a divatvilágban nem a nő a lényeg hanem a ruha. A modell egy sétáló vállfa, ott senki nem a melleire is és a fenekére kíváncsi, hanem a ruhára. Ha más látnivaló is lenne rajta ugyan ki nézné a ruhákat :) Ha cicit és popsit szeretnél látni ne a kifutókon keresgélj.
2019. jan. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!