Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Begyulladt a fülem a piercing...

Begyulladt a fülem a piercing körül?

Figyelt kérdés
Csináltattam tavaly októberben két piercinget a fülembe, porcban vannak (tragus), ezt követően a másik fülembe szintén csináltattam még novemberben egy helixet. A novemberi piercinget kivettem, kb. 1 és fél hónapig be volt gyulladva, majd vadhús nőtt a piercing köré, folyamatosan fertőtlenítettem, betadint és hidrogénperoxidot is használtam, de nem segített, így kivettem, a vadhús visszahúzódott. Majd január végén észrevettem, hogy a másik fülemben található, addig teljesen begyógyult tragusok begyulladtak, mostmár az egyik köré vadhús nőtt. Ezt is hasonlóan próbálom ápolni, de nem hat. Titán piercingjeim vannak, sohasem próbáltam másik piercinget betenni. Szerintetek visszafordítható még? volt valaki, akinek nagyon sokáig nem múlt el a vadhús és mégsem vette ki a piercinget, majd be is gyógyult? Mi segíthet? Már nem szórakozok vele sokáig... inkább ki fogom venni:(. Köszi

2019. márc. 12. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Szúrták vagy lőtték? Sajnos nem mindegy. Lövés esetén ez nagyon gyakori jelenség.

Próbáld meg gyógyszertári alkohollal kezelni. Ha az sem használ, akkor inkább vedd ki. Sajnos van olyan, hogy késleltetett allergiás reakció, mikor évek múlva jönnek ki a tünetek.

2019. márc. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szúrták mindet
2019. márc. 12. 12:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Biztos vagy benne, hogy vadhús, és nem keloid? Utóbbi nagyon gyakori, főként porcos piercingeknél, és teljesen normális a gyógyulási idő alatt. Ha ilyened van, nem kell piszkálni, kivenni, csak rendesen kezelni naponta legalább kétszer fertőtlenítővel. Ha nagyon nagy, akkor csak a felszínét hidrogén peroxiddal vagy teafa olajjal.

Vadhús esetén hasonló a kezelés, de ezt meg kell próbálni előbb eltávolítani. Ezért nagyon nem mindegy, hogy a tiéd melyik.


Persze, hogy menthetők még. A másik is az lett volna, amit kivettél. A porcos piercingek gyógyulási ideje 1-2 év. Lehet, hogy a fájdalom hamarabb elmúlik, de ez az az időszak, amíg bármikor begyulladhat, vagy akár el is fertőződhet. Ilyenkor spontán is kialakulhatnak keloidok. Ha egyedül nem megy, menj be a piercerhez, akinél csináltattad. Őket sokszor keresik ilyesmivel, tehát fog tudni segíteni.

2019. márc. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek! Kezelem folyamatosan es elmegyek egy masik piercingeshez, mert mar visszamentem a keszitohoz, de csak kamillas borogatast ajanlott.
2019. márc. 13. 09:27
 5/5 anonim válasza:
Szia, megvan még a piercing? Ajánlottak rá valamit?
2019. jún. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!