Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a kövér nők...

Mi a véleményetek a kövér nők öltözködéséről? Bővebben a kérdésben

Figyelt kérdés

Szóval én nagyon dagadt vagyok, és emiatt nem foglalkozom azzal, hogy mi van rajtam, nem érdekel se a ruhám, se a hajam, nem sminkelek. Régen imádtam divatosan öltözni, de most már leszarom, mert úgy vagyok vele, hogy minek, úgyis ronda vagyok és kövér.

Viszont néha látok hozzám hasonlóan kövér nőket, akik testalkatukhoz képest igényesen, "csinosan" fel vannak öltözve, szépen kisminkelve, ékszerek, stb.

És ilyenkor elgondolkozom, és kíváncsi vagyok, ti hogyan látjátok ezt.

Szóval ha ránéztek egy ilyen dagadt emberre, akkor mire gondoltok?

Arra, hogy minek sminkeli magát, úgyis mindegy neki, mert dagadt?

Vagy arra, hogy oké, dagadt, de legalább próbál igényes lenni valamilyen szinten?

Szerintetek melyik a jobb megoldás, igényesnek lenni, vagy leszarni, mert úgyis mindegy?


(Tudom, most jön az, hogy le kell fogyni. Légyszi, le ne írd, hanem a fenti kérdésre válaszolj. Köszönöm.)



2019. ápr. 16. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy ismerősöm, aki bár elég duci volt, mégis mindig kisminkelte magát, hajat csinált, csinosan öltözött. Szerintem sokkal jobb, mint ha elhanyagolod magad, mint az "ugyis mindegy". Attól még hogy nincs erőd, kitartásod lefogyni, még nem kell eligénytelenedni.
2019. ápr. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van, hogy a legokosabb lenne, ha lefogynál, nemcsak a kinézeted miatt, hanem az egészséged miatt is.


A fö kérdésre: szerintem egy kövérebb nönél is alapdolog lenne az ápolt külsö, söt még inkább lényeges, mert a túlsúly miatt eleve elhanyagoltabbnak néznek ki.

Az öltözködés szintén ilyen, megfelelö, alkatában megfelelöen csinosabb öltözetben sokkal elfogadóbbak vele az emberek, mint egy "kövér, lóg/feszül rajta valamilyen rongy" kinézetü emberrel szemben.

Az igényesség önmagával szemben nem a súlytól függö valami, hanem teljesen alapigény kellene, hogy legyen.


Ha azt akarod, hogy ne legyen mindenki elutasótó veled szemben, akkor sürgösen kezdj el igényesen öltözni, ápolni magad!

2019. ápr. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%
Én ilyenkor mindig csodálkozom h minek sminkeli magát h igényesnek látszódjon, amikor az igényességnek ott kellene kezdődnie, h egészséges testsúlyt tart.
2019. ápr. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Én amikor 160cm és 91 kiló voltam akkor is igényesen öltözködtem. Mondjuk alapból nem sminkeltem soha, mert nőként nem szeretem a sminket, a bőröm is szép, és ha már 30 évig elvoltam nélküle akkor most is elvagyok. De a hajam mindig ápolt, rendszeresen járok fodrászhoz. A ruháim is igényesek, tiszták, és csinosak.

Én végül is lefogytam 65 kilóra, de csak annyiban változtam, hogy a ruháim kisebbek lettek.

AZ igényesség nem függ össze a súlyunkkal. Ismerek olyan fiatal lányokat akik eddig még véletlenül sem voltak kövérek, mind vékony, vagy sovány, mégis borzalmasan igénytelenek, büdösek. Attól hogy valaki 100 kiló vagy 45 kiló az igényességnek ott kell lennie.

Egyébként engem sosem érdekelt, hogy kinek nem tetszik, hogy kövér vagyok. Én akkor is egészségesen élveztem az életet. (csak megjegyzem, lefogyni is nem azért fogytam le mert görcsösen akartam. Csak elmentem egyszer egy konditerembe, és élveztem azt a 2 órás mozgás, súlyzós feladatokat. Ott meg szép lassan megmutatták, elmondták mit egyek, igyak. Nem mértem magam, és amíg valaki nem mondta, hogy húú de lefogytál, milyen csini vagy, nem is tűnt fel..)

2019. ápr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem jó igényesnek lenni. Sok túlsúlyos, kövér nő, nagyon szépen öltözködik, szép a haja, sminkje, a neki legjobban álló ruhákat sikerül összeválogatnia.

Én ilyenkor arra gondolok, hogy lám-lám ilyen testalkattal is lehet valaki csinos. Nyilván nem az alakjára gondolok, hanem a megjelenésére.

Én vékony vagyok, de sokszor nem sikerül annyira jól összeválogatnom, hogy mit húzzak fel, talán nincs hozzá érzékem, és nem is tudok nagyon szépen sminkelni.

2019. ápr. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%
Van pár dagi kolléganőm, aki tényleg szépen öltözködik. Szoktam is magamban olyanokat gondolni, mint pl. "ez igen, nagyon jól összerakta a mai szettjét." Szerintem jobb, ha igényes vagy, mert nem mindegy.
2019. ápr. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha magad miatt öltöztél régen csinosan, volt megjelenésed, miért hagytad abba?


Ha valaki csinosan öltözik, ad magára, akkor fel sem tűnik, hogy nem egy nádszál, de egyből szembetűnik, ha egy lepukkadt rongyként jelenik meg.

De egy vékony, de igénytelen nő is előbb feltűnik, és MIÉRT? fogalmazódik meg bennem.

Nem megoldás, hogy teszel magadra magasról.

Legyen szó az öltözködés, smink haj vonalról, és az egészségedről.

2019. ápr. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!