Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Van még aki egyetért? Vagy ez...

Van még aki egyetért? Vagy ez egy nagyon barbár hozzáállás?

Figyelt kérdés

Szerintem nevetséges ez a "plus size" kultusz.

Egy modellnek pont az lenne a munkája, hogy odafigyeljen a külsejére,megjelenésére.

Olyan szempontból persze jó, hogy reálisabb. Kell ilyen is pl. ruhamodellnek. De maximum annak. Ennyi erővel majd szép lassan tehetségtelen embereket engedünk pl. musical színészeknek is? - Most csak mondtam valamit-mondván "rossz a hangod,nincs meg hozzá a tehetséged, de hát mekkora s3ggfej az aki mem fogad el így, neked is jogod van valóraváltani az álmod."

Vagy diszkalkúliás lesz a matektanár ugyanezen az apropón? Ennek semmi értelme szerintem.



2020. márc. 6. 04:05
1 2
 1/15 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
94%
Annak nincs sok értelme pont, hogy olyanokon álljon jól egy ruha, akik a lakosság 10%-át teszik ki. A modelleknek ideális esetben reprezentálniuk kéne a potenciális vevőket.
2020. márc. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem nevetséges.


Gondolj bele, hogy a felnőtt nők kb 40% plus size. Őket akarják elérni a cégek.

Előbb vesz meg egy terméket, ha látja, hogy az kb hogy fog állni rajta. Pont ezt mutatják meg ezek a modellek.

2020. márc. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 hollófernyiges ***** válasza:
92%
Nevetséges lenne, de amit a divatipar plus sizenak nevez az nagyjából az átlag (egészséges) nő.
2020. márc. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem is, csak én más miatt gondolom ezt.
2020. márc. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Fotós vagyok.

Párom vékony modellalkat.

Sok teltebb hölvy van a baráti körben.

Róluk is készült már szép fotó

2020. márc. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
1000% hogy előbb veszek meg egy olyan ruhát, ami egy hozzám hasonló méretű nőn van, mint egy olyanon, aki 25 centivel magasabb és 4 ruhamérettel kisebb nálam.
2020. márc. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Egyébként nem azért, de amilyen most Palvin Barbi (már nem olyan vékony a friss képein) az egy átlag testalkat. Már ami a "testúlyt" illeti, vagy nem is tudom hogy fogalmazzak,mert persze nem lehet mindenkinek olyan alaki adottsága, de azért elég sok nőnek megvan. (Barbinak az arca is teszi a különlegességét szerintem)

"Átlagos" meg "egészséges" Nemtudom mennyire igaz, de valahol azt olvastam, hogy Mo. a 4. legelhízotabb ország..

A divatipar részével egyet értek, de ezekkel a fehérneműs, nagyon szexizős dolgokkal nem tudok. Az nem tetszik, hogy ez pozitívumnak van beállítva.

2020. márc. 6. 13:56
 8/15 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%
Ez teljesen igaz, csak nem ezt írtad a kérdésben, de sejtettem, hogy valami ilyesmire gondoltál eredetileg :)
2020. márc. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Egy modellnek pont az lenne a munkája, hogy odafigyeljen a külsejére,megjelenésére."


Akkor gondolom ez is zavar:

[link]


[link]



A plus size-on belül is vannak eltérések. Engem simán leduciztak 170 cm/ 58 kilónál, pedig rendszeresen jártam edzésekre.

Engem inkább az a jelenség zavar, hogy plus size alatt értik a 38-42-es méretet is és a 120 kilós embereket is, egy kalap alá veszik.

2020. márc. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Utolsó:Igen az is. Ha olyan kultúrája lenne. Szerintem ezek a képek a betegség reprezentálására készültek,nem az átlag egészséges és szexi címszavak alatt.


Utóbniban pedig teljesen igazat adok. Vannak izléses plus size modellek. Csak kevés. pl. szerintem csak olyan lány mehetne akármilyen modellnek, akinek arányosan lapos a hasa és nem hurkás. pl. a Chanel plus size modellje ő rendben van. De kéne lennie egy mérethatárnak.

2020. márc. 6. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!