Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Lehetnék modell? Ha esetleg...

Lehetnék modell? Ha esetleg igen, hogyan kezdhetnék neki?

Figyelt kérdés

Kort nem írhatok. 170 cm magas, elég vékony lány vagyok. A körméreteim szerint 83,- 57-8, -84. Szerencsére genetikából adódik és nem vagyok anorexiás, valamint nem kell szabályozni az étrendemet.

Nem hirtelen fellángolás, rendkívül elszánt vagyok, azonban nincs elég önbizalmam belevágni.

Az arcom kicsit pattanásos, de amióta kezelem nagyon sokat javult. Nem mondanám személyesen szépnek az arcom. Közepes méretű kék mandulaszemeim vannak, a szemem belső szemzugától kezdődik merőlegesen az orrom (remélem érthető :D). Az alsó ajkam teltebb, az egész arcom viszonylag szimmetrikus és három egyenlő részre tagolódik. Valamint kicsit csontos.

Nagyon hosszú, könnyen formálható, szőkésbarna hajam van és sajnos rendkívül világos bőröm.

Van amikor szépnek találom magam, van amikor pedig a legcsúnyább embernek tartom magam a világon :D. Általában nem tudom megítélni azt, hogy mennyire vagyok szép vagy esetleg csúnya. Képet nem fogok küldeni, sajnálom. Azonban még a jobb pillanataimban sem volt elég bátorságom elküldeni a jelentkezésem egy ügynökségbe, más lehetőség pedig nincs, mert sosem osztottam meg magamról bármit is közösségi médián belül.

Mindig is a legnagyobb álmaim közé tartozott, hogy utazgassak, akár hosszabb időperiódusokra is egyedül. Tisztában vagyok a szakma nehézségeivel is. Szerintetek mennyire állnám meg a helyem, valamint hogyan határozhatnám meg (egyedül!), hogy mennyire alkalmas az arcom? Előre is nagyon köszönöm a válaszokat és egyáltalán ha valaki végigolvasta.



2021. ápr. 16. 22:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
58%
10-es pl abban, hogy visszakeresi milyen márkákkal dolgozott együtt az ügynökség és milyen múltja van. Sok ügynökségről még itt gyakorin is érdeklődtek korábban, vannak válaszok is a kérdésekre. De nem ajánlom alapból én sem az innen való tájékozódást, a cégek instagramján, weboldalán fent vannak a releváns dolgok. Szerintem már több ezer kérdés van fent gyk-n és mindnél ott van a válaszok közt hogy vigyázzanak a kamuügynökségekkel és hogy mikből derül ki, hogy valóban nem igaziak. Úgyhogy erre most nem pazarolnám az időm, csupán szeretném ha a téveszmék megszűnnének ezzel a témával kapcsolatban.
2021. ápr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

tehát ha jól értem, elismered, hogy vannak kamu ügynökségek, amikkel szerinted is vigyázni kell és fontos leinformálni, hogy kivel üzletel valaki - vagyis szó sincs róla, hogy ez téveszme volna a veszély.

az óvatossággal kapcsolatos intelmekre viszont már nem pazarolnád az idődet, de azt fontosnak tartod, hogy a téveszmék megszűnjenek, vagyis ne beszéljenek róla, hogy vannak eszélyek és olyan cégek, akikkel vigyázni kell...

2021. ápr. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok azzal, hogy milyenek a kamu ügynökségek, már volt dolgom olyanokkal, amellyek megpróbáltak lehúzni pénzügyileg. Ha komoly egy ügynökség az nem kér semekkora összeget, mert ha látja az emberben a lehetőséget, később úgyis profitál. Tudom a lehetőségeket, vagyis felfedeznek vagy jelentkezel, ennek a menetét is átlátom, a kérdés leginkább arra vonatkozott, hogyan gyűjthetnék bátorságot hozzá. Még egyszer köszönöm, hogy páran időt szakítottak a válaszadásra.
2021. ápr. 18. 16:41
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: Szerintem több probléma van azzal, amit a kérdésben írsz. Hogyan határozhatnád meg önmagad, hogy elég szép-e az arcod? Sehogyan és nem is neked kell. Teljesen mellékes, hogy te mit gondolsz a saját szépségedről, mert a divatszakmát, a megrendelőket, az ügynökséget nem a te véleményed érdekli róla, hanem a sajátjuk. Ők alkotnak véleményt - de csak akkor, ha elküldöd nekik a képeket.


Az önbizalom legtöbb esetben két féle dologból táplálkozik. Az egyik az önismeret, hogy tisztában vagy a képességeiddel és adottságaiddal, rendelkezel kellő tapasztalattal valamiben, ezért magabiztos vagy benne, hogy meg tudod csinálni. Ezt a fajta önbizalmat azzal tudod megszerezni, hogy minél többet csinálsz valamit, képzed magad, fejlődsz benne, tapasztalatot szerzel és emiatt jól fog menni, meg tudod oldani a helyzeteket és emiatt meg fogsz felelni a vizsga helyzetben. Ez leginkább a tudás, készség jellegű területeken érvényesül.

A másik irány a helyzetfelmérés. Belátod, ha egy ilyen helyzetben nem nagyon tudsz semmin változtatni, mert nincs igazán mozgástered, nem rajtad múlnak a dolgok. Annyira vagy szép, magas, jó alkatú, amennyire. Túl sokat változtatni sem tudsz azon, amilyen adottságagid vannak. Se magasbb nem leszel, se sokkal szebb, vagy jobb alkatú. Utóbbi kettőn mérsékelten tudsz változtatni, a szépséged sminkkel, jó fotókkal korrigálható, az alakodon főleg sportolással, de túl sokat nem tudsz rajta változtatni. Itt csak a belátás segít, hogy elfogadod ezeket a körülményeket és elküldöd a képeket, mert nem tehetsz mást. A döntés pedig rajtuk áll. Ha elküldöd a képeket, akkor vagy tetszel nekik, vagy nem. Ha el se küldöd, akkor biztosan esélyed sincs tetszeni nekik, szóval úgy biztos nem éred el a célodat, ha nem küldöd el. Ez pedig adhat egyfajta önbizalmat, hiszen nem rajtad múlik, nincs igazán választási helyzeted. Aközött választhatsz, hogy esélyt adsz-e magadnak, hogy kiderüljön, hogy tetszel-e nekik, vagy fel se teszed ezt a kérdést, és akkor biztosan nem lesz belőled modell.

2021. ápr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
77%
12, pontosan,mert hiába írom ide le, a következő modelles kérdésnél ugyanúgy jönnek az olyanok, mint te, vagy akik szerint ez nem munka, vagy ez a könnyebbik út, és próbálják mindenáron lebeszélni a kérdezőt a modellkedésről. De legyen. Ha ennyire érdekel, a leggyanúsabb ha egy "ügynökség" pénzt kér bármiért is. Te még azt is írtad hogy tanfolyamra kell járni, amit szintén a modellnek kell fizetnie, ez is hatalmas baromság. Fotózásért sem kell fizetni, tehát összefoglalva SEMMIÉRT. Remélem így már világos. De szerintem ha valaki nem tudja használni az internetet, vagy visszaolvasni az eddigi 8000 kérdést a válaszokkal, annak felesleges magyarázni. És akkor mégegyszer: ha egy cég aki ügynökségnek nevezi magát pénzt kér bármiért is, akkor az valószínűleg csak lehúzás és nem ott lesz karriered mert egy átverés az egész. Egy igazi ügynökség ingyen készít fel, mert később hasznot hozol nekik.
2021. ápr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

“Mindig is a legnagyobb álmaim közé tartozott, hogy utazgassak, akár hosszabb időperiódusokra is egyedül.”

A modellek jellemzően nem egyszál magukban utaznak, hanem egész csapattal, pl más modellekkel. És nem laza pihikre, ahol sok idő van várost nézni.

Ha ez a fő motivációd, legyél inkább légiutas-kísérő prémium, legacy (nem fapados, pl Wizz, Ryan) cégeknél. A hosszútávú járatoknál akár 2-3 napot is eltöltesz a célországban a visszafele tartó gépig, ami tényleg a pihenés ideje. Na nem egy láblógatós meló ezenkívül, de a modellkedéssel ellentétben sokkal kevésbé bizonytalan (nem vagy kitéve az aktuális trendeknek, feketén-fehéren elmondják, mit fognak tőled elvárni), ha ápolt, igényes vagy, beszélsz nyelveket (a magasságod jó, vékony is vagy), jó esélyekkel indulsz. Na persze nem feltétlen 18 évesen, mert nem árt hozzá tapasztalat konfliktuskezelésben, ÖNBIZALOMRA is szükség van. De mivel a korodat nem írod ki, feltételezem, 14 év körül vagy, ezeket meg fejlesztheted a következő években. Nyilván nem is ennyire egyszerű, hogy csak úgy jelentkezel mondjuk egy arab társasághoz, de ha érdekel a lehetőség, tessék körbejárni, utánanézni.


Ui:ezzel nem a modellkedésről akarlak lebeszélni, csak mondtam egy lehetőséget, ami az általad leírt motivációhoz sokkal közelebb áll

2021. ápr. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Az önbizalom mindenhez fontos, de nagyon összetett dolog. Ha tudod, hogy híjján vagy, problémáid vannak vele, akkor lehet, hogy érdemes egy pszichológus segítségével fejleszteni, mert nekik erre vannak jó módszereik és segíteni tudnak egészséges mederben tartani a fejlődését, megfelelően kezelni a környezeti reakciókat, visszacsatolásokat.


Ugyanis akinek nem szikla szilárd az önbizalma, önértékelése, annál a modell szakma nem biztos, hogy a megfelelő személyiségfejlődést segíti. Ha nem sikerül megfelelően kezelned magadban, akkor a munkakereséssel óhatatlanul velejáró elutasítások sokat árthatnak, a bizonyos helyzetekben kapott elismerések, bókok akár rossz irányba is terelhetnek dolgokat - amik különösen később lehetnek nagyon negatívak, pl. amikor majd az öregedéssel kell megküzdeni egy fiatalon és szépen bókok és elismerések közt leélt élet után.

Szóval ha már fiatalon azt érzed, hogy gond van az önbizalmaddal, egy pszichológus sokat segíthet ezt a jó irányba, megfelelően edzeni. Nem utolsó sorban abban is sokat segíthet, hogy könnyebben meg tudd hozni a döntést, hogy megpróbáld-e a modellkedést vagy ne, elküldd-e a képed, vagy sem, stb. Mondjuk, ha még nem múltál el 18, akkor a szüleidnek még komolyabb beleszólása van ebbe, mint bárki másnak. Akik szintén nem biztos, hogy csak előnyös hatással lehetnek, lásd még Susan Forward: Mérgező szülők c. könyvét, amit mindenkinek érdemes elolvasnia.

2021. ápr. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
16-os, amit irt nagyjabol igaz annyival lehet hozza szolni hogy nem csapatokban repulnek hanem egyesevel a vilag masik felébe is es nagyon piaca válogatja, hogy mennyire lehet varost nezni. Pl milanoban mindenhova gyalog mesz ott meg se tudod kerulni a varos nezest es vannak olyan helyek ahol alig van casting csak online kapsz munkat ugynoksegen keresztul.
2021. ápr. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Lehetnél légiutaskísérő is.
2021. máj. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nézd meg ezt a csajt, halál ronda, de süt róla az önbizalom. [link]
2021. aug. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!