Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Ma már tényleg mindenki lehet...

Ma már tényleg mindenki lehet modell?

Figyelt kérdés

Utaztam a vonaton és 5 lány utazott együtt. A lányok épp egy modell castingra mentek és erről beszélgettek.

Na most ezek a nők teljesen átlagosak voltak, sőt volt aki tele volt pattanással, de semmi plusz szépség, egyszerűen csak vékonyak voltak ennyi.. ez már elég hogy egy lány modell legyen?


Azon gondolkodtam hogy szerintem a közösségi média miatt minden nő elhiszi magáról hogy különleges szép... miért mert kiteszi bárhol egy képet ma egy nő és nem 150 kg, akkor máris jönnek az agyon dicsérő kommentek hogy szép vagy, de csinos vagy, főleg a kanos férfiaktól persze de azért jó pár lánytól barátnőtől is..


2021. jún. 24. 09:08
 1/3 Metionin ***** válasza:
100%
Ma már mindenki mondhatja magáról hogy modell, aki kitett pár igényesebb képet az instára. Mondhatja. De attól még nem lesz modell, nem fogja szerződtetni egy ügynökség ha nem felel meg a kritériumoknak. Azok a lányok castingra mentek, ahonnan valószínűleg negatív válasszal távoztak, mint a jelentkezők 90%-a.
2021. jún. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%

A kifutó modelleknél sosem volt követelmény, hogy szép arcuk legyen. Csak magasnak és vékonynak kell lenniük, mert ők inkább elő fogasként fukcionálnak, a ruhán van a hangsúly, nem rajtuk.


Pl. Az ő arcuk sem szép, de modell alkatúak:


[link]


[link]


Valamint sokszor politikai/szociálpolitikai üzenetet hordoz egy-egy kifejezetten furcs/csúnya/kövér modell alkalmazása. Pl.:


[link]


[link]


[link]


A bőre pedig a modellek többségének egyáltaláne nem szép, csak úgy sminkelik és photoshoppolják őket, hogy ne látszon.

Ebben a témában Cassandra Banks videói nagyon tanulságosak tudnak lenni. Ő egy korábban modelként dolgozó, jelenleg kozmetológu/youtuber, aki pl Kendall Jenner mellett dolgozott anno.


Mellesleg, az hogy elmennek egy ügynökséghez, nem azt jelenti, hogy fel is veszik őket.

2021. jún. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

“ mert kiteszi bárhol egy képet ma egy nő és nem 150 kg, akkor máris jönnek az agyon dicsérő kommentek hogy szép vagy, de csinos vagy, főleg a kanos férfiaktól persze de azért jó pár lánytól barátnőtől is..”


A durva az, hogy még a 150-200 kg-s monstrumok képei alatt is ez megy. A nőnek akkora a narancsbőrös térde, mint az én csípőm, de kommentelgetik neki a bodypositivity így meg úgy bullshitet...nevetséges. Telt nők is tudnak csinosak lenni, ha formásan teltek, de amelyiknek szétfolyik a teste és még a fülcimpáján is narancsbőr van, az kicsit el van manapság tévedve.

2021. jún. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!