Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Miért akar mindenki modell lenni?

Miért akar mindenki modell lenni?

Figyelt kérdés

Mostanában nem csak a gyakori kérdéseken láttam rengeteg ilyet, hanem ismerősöktől is hallom, hogy modell akar lenni. Persze szükség van néhány modellre, de jóval többen lennének modellek, mint ahány "szükséges". Teljesen érthető, hogy az emberek akiknek van hozzá adottságuk, azokat ez érdekli. Ezzel nem szeretnék szidni senkit, mert én sem vagyok elég magas hozzá, de nem tudom megérteni, hogy miért mindenki ebben látja a jövőjét. Beszéltem ismerősökkel, és csak azt látják ebben a szakmában, hogy milyen menő, és nincsenek tisztában azzal, hogy ez nagyon nehéz, és keveseknek válik valóra, hogy ezt dolgozhassák. Nem értem azt sem, hogy az önjelölt modellek miért mondják állandóan az összes híres modellre, hogy mennyire ronda, még dagadt stb.

Van, akinek ez tényleg komoly, azt becsülöm, hogy utánajár, és tesz azért, hogy valóra váljon, de a többi ember utána se néz, de az akar lenni.

Persze lehet, hogy rosszul látom, de miért ekkorra divat az, hogy mindenkinek ez az álma (de nem tesz érte semmit)?



2021. máj. 2. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Mert lusta dolgozni
2021. máj. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Valaki énekes vagy éppen színész akar lenni (valaki akaraterő, valaki pedig tehetség nélkül),

bár szerintem lehet némi hasonlóságot találni bennük és modellnek "készülőkben" -


nincsenek tisztában vele, hogy ez mekkora erőfeszítéssel jár;

elismerésre, figyelemre vágynak (holott sokszor az ellentétét kapják meg);

az ehhez hasonló foglalkozásokat a "gazdagság"-gal definiálják, pedig ez sem igaz mindegyik esetben

2021. máj. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Varga Iréntől hallottam utoljára.
2021. jún. 10. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem. Nem vagyok modell, nem is lehetnék, nem is akarnék az lenni, de volt időszak, amikor kicsit felkeltette az érdeklődésem a dolog és akkor sok mindennek utánaolvastam, hallottam lányokról, akik modellkednek. Persze minden munkának megvannak az előnyei és a hátrányai, de az biztos, hogy kell hozzá rengeteg türelem, kitartás, fegyelem és akaraterő.

Szerintem irreálisan szigorú szabályok vannak. Nem barnulhatsz le, nem lehet piercinged, tetkód, műkörmöd (gondolom akkor géllakk sem), nem szedheted ki a szemöldököd, nem hízhatsz egy dekát sem, mert folyamatosan mérnek (legalábbis az egyik lány erről számolt be, hogy le van mérve, hogy hány centis a derekuk, csípőjük és ha picit is több, akkor nem kapnak munkát). Ehhez nagyon szigorú étrendet kell követni, nincs olyan, hogy te akár csak egyszer is beülsz a mekibe vagy csalónapot tartasz és rengeteget kell edzeni. Az egy dolog, hogy modellként vékonynak kell lenni és én sem arra gondolok, hogy 100 kilós modelleket kéne alkalmazni, DE sok modell már annyira vékony, hogy az nem is szép. Például én sem vagyok kövér, teljesen normál testalkatom van, nem vagyok hájas, de egy modellügynökségnek tuti kövér lennék.

Szerintem azért lehet vonzó sok lány számára, mert ha valaki jó ügynökséghez kerül és van munkája, akkor már elég fiatalon elég sok pénzt kereshet. Nem azt mondom, hogy ez nem kemény munka, mert egész napokat kell fotózásokon ácsorogni, pózokat kitartani, betartani ezeket a szigorú szabályokat, rengeteget utazgatni, de nem kell hozzá keményen tanulni vagy egyetemet végezni és a külső pedig adottság, amiről az ember nem tehet, szerencsés, ha szépnek, magasnak született.

2021. júl. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!