Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Van esélyem a modelkedésre?...

Van esélyem a modelkedésre? Képet csak privátban írok!

Figyelt kérdés
Ha lehet akkor olyanok irjanak akik értenek ehez a témához. Az értelmes válaszokat elore koszonom :)

2014. márc. 26. 09:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a Sütő Enikő féle totál átveréses, pénzlehúzós modellügynökség elvisz a Menta teraszra a Pecsába ácsorogni pár órát az nem modell!

Modell az aki megél belőle, pláne még neve is van a szakmában.

175 centi és botsáska alkat nélkül esélytelen, gyakran még azzal együtt is.

Van egy két barna hajú barna szemú modell, pl Freja-Beha Ericsen a Chanelnél, de nagyon kevés azok közül akik topmodellek.

Gyakran alkalzmanak színésznőket is, mert ismertek. Audrey Tautou, Nicole Kidman.

2014. márc. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

(én kötöttem beléd, kedves "sokat író válaszoló") :-) Bocsi, nem tudom, hogyan azonosítsalak máshogy. Te a profi világot látod (vagy kívülről vagy belülről, ez kicsit ködös), de aki itt érdeklődik, zömmel aranyos tinilány, aki majd kinövi, nem valószínű, hogy épp itt kérdezősködne egy új Palvin Barbi.


Eszméletlen mennyiségű lányt igényel mostanság az elterjedt fotózás világa (én ezt ismerem jobban) és itt a magasság (szinte) semmit nem számít. Ezek a lányok nem valódi modellek, hanem csak helyes lánykák, mivel senki nem fog próbafotózásokra 50-100e napidíjért "valódi" modelleket bérelni, mert minek. Egyébként vannak fotós műfajok (ezt viszont én tudom nagyon is jól), amire egy mai kifutómodell tökéletesen alkalmatlan. Hasonlóan egy "cég arca" sokszor nem modell, alacsony, erősebb mellben, stb.

Nyiss ki egy katalógust, nézz reklámokat, olvass divatlapokat. Tele van átlagos külsejű lányokkal, mivel az olvasó ezekkel sokkal jobban tud azonosulni. Őket is igénylik, őket is megfizetik, csak nem a kifutón.

Visszatérünk ugyanoda (bár itt sokan cáfolják, nem tudom, miért), hogy léteznek kifutómodellek és van egy (elég széles) kör, akiket csak fotóznak, de a méreteik, paramétereik nem szokásosak - mivel ma ez is eladható, csak máshol és másoknak. Erre a célra alkalmasak az általad sokszor lenézett B kategóriás ügynökségek.

2014. márc. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem ennek a semmilyen foglalkozásnak mi értelme van a lányok részéről?

Azt én is tudom, hogy aranyos tinilányok akik kinövik, bár én botlottam már bele pucér fotóba a gyk.hu.

Szerintem a szülők nem is tudnak róla.

Ehavi Tesco magazin F&F fashion- csupa sovány, nyakigláb nő van benne...

2014. márc. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Mondjuk az, hogy fizetik, utazol, világot látsz, a modell barátnőiddel vihogsz a vonaton és ha szereted azt a szakmát, boldog vagy. Ha befutsz, akkor 15-25e-et megadnak egy napra, ami azért nem rossz. Ha ez nincs, pakolhatsz ládákat 500Ft-os órabérért (ismerek modell lányt, akinek konkrétan ez a másik melója - diplomával!).

Nézd meg akkor egy autó-motor show csajait, fürdőruha vagy fehérnemű reklámokat, témához kötődő fotózásokat. Honnan vannak vajon a széttetovált lányok, a goth lányok, stb. a speciális témához kötődő fotózásokon? Ezek egyike sem "modell", mivel a normál modellvilágban ilyen típusokra nincsen igény.

Pl. erotikus vagy akt fotózásra egy átlag modell nem megy el, de sokan bevállalják. Igen, pénzért.

Mondok mást. Az elmúlt hétvégén kb. 20 műteremben volt "nyílt nap" fotózásra. Óvatos becslés, de szerintem kb. 1-2-ben volt klasszikus modell, a többiben alacsonyabb, formásabb lányok voltak. Nem fizet annyira jól, mint a kifutó, de van rá fizetőképes kereslet.

2014. márc. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Ezek a lányok nem modellek és soha nem is lesznek is azok.

És igen, jól érezted belülről látom a "szakmát".

2014. márc. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Fizetik, utazol- azt írtad nem adnak 50 ezret naponta egy modellert. Az utazás, pláne világlátás akkor hogy jön össze pl Kiss Sanyi fele autószalon reklamozasaval?:-) vagy Tolnamegye vonattal az is világlátás? A soft p.ornot, meg a tetovált nőket sem kene modellnek titulalni, erre őket semmi sem predesztinalja.

Szerintem te inkább a hostessekrol beszélsz. Látok en is olyan rossz fotókat, hogy rémület! Nélkülöz minden szakmai hozzáértést.

En csak azt tudom megismételni, es ebben nekem van igazam: 175/85-55-85 festetlen nem túl sötét haj, kék vagy zöld szem, markáns de lágy vonások - 13-20-ig, ez kell hogy profi modellként megpróbáld...

Fiúknál 184 cm minimum!

Ezt nem neked írom, hogyertetlenkedjek, hanem a kishölgynek es más lányoknak, akik szerencsét akarnak próbálni!

2014. márc. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
küldheted ide is:) szakmabeli vagyok :)
2014. márc. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Jöhet ide is :) Értek hozzá, volt egy kicsi tapasztalatom :D
2014. márc. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Jól el voltam a "sokatíró" válaszadóval (hölggyel?), de a lányka egy kókadt képet sem küldött :-(. Nem baj, kezdem megszokni, hogy ennek a fórumnak a lényege a válaszadók egymás közötti csevegése :-). Furcsa, de egyre többször érzékelem, hogy az eredeti kérdést feltevő "eltűnik", se értékelés, se pacsi, se válasz. Élőben többnyire tátott szájjal hallgatják a lányok, ha pár tanácsot adok pózok, portfólió vagy jó fotók kapcsán, itt meg válaszra sem méltatnak. Ezt elfelejtettem írni, hogy egy modellnél a jó modor, a pontosság, a kedvesség sok kaput kinyithat - ahogyan sokat bezárhat ezek hiánya :-)
2014. márc. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Állítólag jó kritikus szemem van. Küld :-)

14/L

2014. ápr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!