Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Ismer valaki ilyen (inyenes)...

Ismer valaki ilyen (inyenes) portfólió készítőt?

Figyelt kérdés
Olyat hallottam, de lehet hogy kamu, de olyan hogy ingyenes portfólió és fényképekkel fizetnek vagy valami ilyesmi, nem tudom mert zavarosan volt megfogalmazva... szerintetek? Vagy tudtok valami ilyet nondani?

2014. máj. 7. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha kellesz egy ügynökségnek akkor ingyen megcsinálják..
2014. máj. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

TFCD-nek hívják.

Time For CD (vagy TFP Time For Print/Photo).

Jobbára fotós szervezi és egy jó fotós ilyen szervezésére átlagosan 10-20 modell jelentkezik. Ebből egy max. kettővel tud fotózni.

De ez nem ingyenes mivel a fotók felhasználására a fotósnak is joga van. Ezért ilyenkor nem annyira portfólió fotók készülnek, hanem annál komolyabbak.

A portfólió fotózás jobbára rutin feladat. Egy jó fotós nem csinálja TFCD alapon csak ritkán. Inkább kezdő fotósok vállalják gyakorlásnak.

Ha bővebb infót szeretnél, írj privátban.


Ja. Én is fotós vagyok, de portfóliót nem fotózok TFCD alapon.

2014. máj. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A portfolio (teljesen mindegy, hogy egy fotós vagy egy modell portfoliojáról beszélünk) azt hivatott megmutatni, hogy miben jó, mik az erősségei, milyen munkát várhat tőle a megrendelő. Egy modell esetében a portfolioja, több ruhában, több helyszínen (kültéren és beltéren egyaránt), jobb esetben több fotós által készített képeket jelent. Innentől kezdve aki néhány képet készít "portfolio fotózás" címén, az hazudik. Nincs olyan, hogy "portfolio fotózás", még sok-sok pénzért sem. Ha meg van akkor azt százezer alatt nem vállalja magára bármit is adó fotós mert eszméletlen sok munka és idő, minimum 5-6 fotózás stb...
2014. júl. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha modell szeretnél lenni először jelentkezz egy ügynökséghez (oda elég sima selfie is:D persze effect és smink nélkül). Aztán ha megy a dolog ők segítenek felépíteni a portfóliódat, természetesen ingyen:))Ha pénzt kérnek akkor lehúzós ügynökség:((

2014. aug. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4: Ha ki akarják fizetni a fotóst, a sminkest, a stylistot, az amortizációt/studiobérlést, akkor lehúzósak? Érdekes hozzáállás. NEM!
2014. aug. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!